Πώληση με paypal

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
bossy

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από bossy » 13 Φεβ 2011 14:29

Γεια σας παιδια,μιλώντας για το paypal, αυτήν την περίοδο πουλάω τη μηχανή μου και μου στειλε μήνυμα ένας Άγγλος και λέει ότι θα με πληρώσει μέσω paypal!! Μου φαίνεται΄παράξενο που μου στειλε Άγγλος αν και ξέρω ότι αυτή η μηχανή δεν εκτιμιέται στη Ελλάδα! Μπορεί όλο αύτό να είναι πουστιά,πχ να δω τα χρήματα στο Paypal αλλά να μην υπάρχουν??

1host
Επικοινωνία:

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από 1host » 13 Φεβ 2011 17:09

Μπορεί να κάνει dispute ότι δεν το έστειλες κτλ - και άντε μετά να αποδείξεις οτι δε πετά ο γάιδαρος.
Που την έχεις βάλει την αγγελία; Ρώτα τον αν δέχετε western union να σε πληρώσει(δε νομίζω να δεχτεί)
1HOST Υπηρεσίες Φιλοξενίας | Ανανεωμένες υπηρεσίες & υποδομή σε συνδυασμό με εξειδικευμένο support. www.1host.gr
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από scoobby » 13 Φεβ 2011 18:38

το πειπαλ ειναι ο ασφαλεστερος τροπος για να κανετε συναλλαγη χωρις πολλες προμηθειες.Εαν εσυ εισαι σωστος και εχεις ολα τα παραστατικα αποστολης και dispute να κανει (που δεν βλεπω τον λογο) εσυ θα το κερδισεις.
παντως μπορειτε να χρησιμοποιησετε και
escrow service εαν το ποσο ειναι μεγαλο και θελετε να ειστε απολυτα ασφαλης και οι 2.

Παντως θελω να πω οτι ανθρωποι σαν και εμας που ασχολουμαστε με το ιντερνετ ειναι τουλαχιστον αστοχο να απανταμε σε ερωτησεις μη σχετικων με το χωρο ανθρωπων ετσι αυθαιρετα και να περιμενουμε ποτε ο κοινος Ελληνας χρηστης να αποκτησει ιντερνετικη παιδεια!

bossy

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από bossy » 13 Φεβ 2011 19:33

Ευχαριστώ για την απάντηση αν και η ερώτηση είναι αν μπορεί κάποιος να μου βάλει χρήματα που να τα δω μέσα αλλά στην ουσία να μην υπάρχουν!! Δε ξέρω τη σχέση έχεις με το ιντερνετ αλλά είμαστε σε μια εποχή που ακόμα και οι γκόμενες είναι χάκερ και το να αυτοονομάζεσαι ειδικός δεν είναι και το καλύτερο πράγμα!! Ο ειδικός ξέρει τι είναι και δεν έχει πρόβλημα να μοιραστεί τη γνώση!

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από scoobby » 13 Φεβ 2011 23:48

bossy έγραψε:Ευχαριστώ για την απάντηση αν και η ερώτηση είναι αν μπορεί κάποιος να μου βάλει χρήματα που να τα δω μέσα αλλά στην ουσία να μην υπάρχουν!! Δε ξέρω τη σχέση έχεις με το ιντερνετ αλλά είμαστε σε μια εποχή που ακόμα και οι γκόμενες είναι χάκερ και το να αυτοονομάζεσαι ειδικός δεν είναι και το καλύτερο πράγμα!! Ο ειδικός ξέρει τι είναι και δεν έχει πρόβλημα να μοιραστεί τη γνώση!
Για να απαντησω ευθεως στην ερωτηση σου αν και νομιζω οτι εννοειται απο την πρωτη μου απαντηση,οχι δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.Η παρατηρηση που εκανα δεν αφορουσε εσενα αλλα το αλλο μελος που απαντησε,δεν ειμαι ειδικος απλα το εχω δουλεψει αρκετα το πειπαλ οπως πιστευω και οι περισσοτεροι που ασχολουνται με ιντερνετ και πιστευω οτι ειναι ο ασφαλεστερος τροπος να στελνεις και να λαμβανεις χρηματα μετα το escrow service που προσφερουν διαφορες εταιριες.Τωρα αυτο που λες για γκομενες,χακερ και το να μοιραζεσαι την γνωση δεν καταλαβαινω που κολλαει...

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από CyberCr33p » 14 Φεβ 2011 01:38

Εάν κάνει όμως chargeback από την τράπεζα που έχει τη κάρτα, η τράπεζα θα πάρει το μέρος του πελάτη της.

bossy

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από bossy » 14 Φεβ 2011 02:29

Tότε έγινε παρεξήγηση και ζωτώ ταπεινά συγνώμη!! Αφού το έχεις δουλέψει το Paypal, άκου το πρόβλημα μου! Κάποις με πλήρωσε 2500 και το paypal για να εγκριθεί η πληρωμή θέλει να στείλω 800 στη μεταφορική westwern union!!! Τα 800 όμως είνια μέσα στα 2500!! Και είμαι σε πλήρη άγνοια!! Άμα έχεις κάποιο χρησμό, καλοδεχούμενο!

bossy

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από bossy » 14 Φεβ 2011 03:27

1host έγραψε:Μπορεί να κάνει dispute ότι δεν το έστειλες κτλ - και άντε μετά να αποδείξεις οτι δε πετά ο γάιδαρος.
Που την έχεις βάλει την αγγελία; Ρώτα τον αν δέχετε western union να σε πληρώσει(δε νομίζω να δεχτεί)
Η αγγελία είναι στο aggelipolis.gr

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από fafos » 14 Φεβ 2011 04:01

bossy έγραψε:Tότε έγινε παρεξήγηση και ζωτώ ταπεινά συγνώμη!! Αφού το έχεις δουλέψει το Paypal, άκου το πρόβλημα μου! Κάποις με πλήρωσε 2500 και το paypal για να εγκριθεί η πληρωμή θέλει να στείλω 800 στη μεταφορική westwern union!!! Τα 800 όμως είνια μέσα στα 2500!! Και είμαι σε πλήρη άγνοια!! Άμα έχεις κάποιο χρησμό, καλοδεχούμενο!

einai gnostoi apateones pou tous psaxnei hdh h interpol.. kai xrhmata na sou valoun sthn paypal o pragmatikos katoxos ths kartas molis dei thn synallagh tha zhthsei refund apo thn paypal kai tha sou ta parei piso thes den thes... kai esy vevea tha exeis xasei 800 oraiotata euroudakia..
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από scoobby » 14 Φεβ 2011 10:13

bossy έγραψε:Tότε έγινε παρεξήγηση και ζωτώ ταπεινά συγνώμη!! Αφού το έχεις δουλέψει το Paypal, άκου το πρόβλημα μου! Κάποις με πλήρωσε 2500 και το paypal για να εγκριθεί η πληρωμή θέλει να στείλω 800 στη μεταφορική westwern union!!! Τα 800 όμως είνια μέσα στα 2500!! Και είμαι σε πλήρη άγνοια!! Άμα έχεις κάποιο χρησμό, καλοδεχούμενο!
Αυτο ειναι κλασικη απατη οπου ακους στειλε να σου στειλω και τα λοιπα ειναι μουφα.Συμβαινει απο ξενοδοχεια μεχρι χαρτοπετσετες....Μακρια απο τετοια!

bossy

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από bossy » 14 Φεβ 2011 11:38

Δε ξέρω αν σίγουρα είναι απάτη γιατί η wastern union είναι μεταφορική και εγώ πουλάω μηχανή! Τα μηνύματα ότι πήρα τα χρήματα τα χω πάρει από το paypal!!!

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από CyberCr33p » 14 Φεβ 2011 11:45

Είναι απάτη 10000%

Στέλνουν τα χρήματα από κλεμμένο Paypal. Σου ζητούν να στείλεις χρήματα για την μεταφορική μέσω Western Union σε κάποια και καλά εταιρία. Με το που στέλνεις τα χρήματα με Western Union δεν υπάρχει τρόπος να τα πάρεις πίσω. Και μόλις καταλάβει ο κάτοχος του Paypal ότι του χάκαραν το account θα ζητήσει από το paypal να του επιστραφούν οπότε χάνεις και αυτά τα λεφτά. H western union μεταφέρει χρήματα όχι δέματα.

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από scoobby » 14 Φεβ 2011 12:07

bossy έγραψε:Δε ξέρω αν σίγουρα είναι απάτη γιατί η wastern union είναι μεταφορική και εγώ πουλάω μηχανή! Τα μηνύματα ότι πήρα τα χρήματα τα χω πάρει από το paypal!!!
Ειναι σιγουρα!Στειλε στο σαπορτ του πειπαλ να στο επιβεβαιωσουν.Και προς θεου μην στειλεις τιποτα στον απατεωνα!

bossy

Πώληση με paypal

Δημοσίευση από bossy » 14 Φεβ 2011 13:37

Δε πρόκειται να του έδινα τίποτα!!Δε θα δέσμευα με τίποτα χρήματα!! Άρα να εμπιστευτώ κάποιον που θα τα στείλει σε τράπεζα ή όλα σε paypal χωρίς περιορισμούς??? Αλλά αφού δίνει στοιχεία για να ρουφήξει τα 800 μέσω western union δε μπορεί ν απιαστεί??

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες