πρόβλημα στο K-World USB TV Box pls help.

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Christenburn

Δημοσίευση από Christenburn » 23 Αύγ 2003 12:45

Εδώ και καιρό έκανα κέφι μια TV κάρτα εξωτερική.
Έτσι πήρα το K-World USB TV Box το είδα να το παρουσιάζουν στο CHIP τρελάθηκα από την χαρά μου για την συσκευή αλλά και για την τιμή της.
Το πρόβλημα μου τώρα είναι ότι έχω λειτουργικό XP PRO. με DX9 σε ένα σύστημα PIII 733 με κάρτα γραφικών MX440 64MB και δεν μου παίζει το TV Box.
Έχω κάνει τα πάντα τους drivers τους βλέπει την συσκευή την βλέπει κανονικά αλλά το πρόγραμμα δεν ανοίγει με το που το τρέχω και πάει να ανοίξει μου πετάει το μήνυμα «initial h/w fail».
Για να πειστείτε ότι τα έχω κάνει όλα πήγα την συσκευή στη δουλειά μου έκανα εκεί την εγκατάσταση σε λειτουργικό WIN 98 και όλα πήγαν μια χαρά το μηχάνημα πετάει είναι ακριβώς αυτό που ήθελα.
Το Πλαίσιο από όπου το πήρα δηλώνει ότι είναι συμβατό με XP το ίδιο και η παρουσίαση στο CHIP.
Καμιά καλή ιδέα?

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 23 Αύγ 2003 16:27

Bale Windows 2000! Ti kalitero? :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Plakitsa kano :):):)
Basika exo doulepsei poli ligo ta XP kai den xero ti pezei pano kato se teties periptoseis gia na sou proteino kati..
Tsekare mipos oi drivers gia to USB interface einai oi default pou pithanon perasan ta XP kai den mporei na kanei initialize tin siskeyi parolo pou exoun perastei sosta oi drivers gia aytin...
Psaxe gia updates ton drivers kai tou USB interface kai tou TV Tunner...
Kai mena i SB Live 5.1 egrafe compatible me XP sto cd pano alla den epeze sosta...
Me Update apo to site tis Creative epexe men sosta alla ta problimata sinexistikan...(illegan operations... poli paranomia bre aderfe ayta ta windows! AXAXAXAXXA)

An exei kapios allos kati sto nou tou as pei :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες