Πως σας φαίνεται το καινούργιο site της Amita Fun ?

Φτιάξατε κάτι σε flash και θέλετε να μας το παρουσιάσετε; Θέλετε να ακούσετε γνώμες για την νέα σας δημιουργία; Αυτός ο χώρος είναι δικός σας!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
HeRu
Flash Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από HeRu » 14 Φεβ 2011 20:42

Για να ακούσω γνώμες (Εκτός από το "είναι βαρύ" :P )

http://www.amitafun.gr/

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 14 Φεβ 2011 23:36

Όμορφο, βέβαια τα χρώματα λίγο ζαλίζουν πιστεύω... :)
Εικόνα

pimpogio

Δημοσίευση από pimpogio » 15 Φεβ 2011 21:15

Το οτι ειναι ειναι πολυ ωραιο σου το ειπανε και σου το ξαναλεω πρεπει να εφαγες παρα πολυ χρονο/κοπο για να το κανεις.
Πραγματικα θαυμαζω την τεχνη σου... εγω ουτε ενα banner δεν μπορω να κανω ..
Το θεμα ειναι οτι δεν παιζει να το δει αυτο ολος ο κοσμος γιατι ειναι βαρυ ειναι και flash...
Εκτος αν το βλεπεις στο lan που φορτωνει γρηγορα και στο δικο σου browser που δεν ειναι μπλοκαρισμενα τα flash και εχεις κανει install το flash plugin...
Στο δικο μου browser για παραδειγμα δεν επαιζε και ξεμπλοκαρα το flash για να παιξει...

nkast
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nkast » 16 Φεβ 2011 01:16

Ένα site που γίνεται για προώθηση προϊόντος έχει διαφορετικές προτεραιότητες από ένα ειδησιογραφικό/ενημερωτικό site. H ανάγκη να προσφέρεις ενα εξαιρετικό UX -εστω και σε μερίδιο των χρηστών- είναι ψηλότερα απο την ανάγκη να του να καλύψεις το 100% τις πίτας των desktops/κινητών & tablets.

Χωρίς αμφιβολία η επιλογή flash για την συγκεκριμένη δουλειά δεν σηκώνει αμφισβήτηση, ενώ η εκτέλεση της είναι άψογη.

Αν και δεν το είδα ολόκληρο, υπολογίζω πως χρειάστηκε γύρω στις 4,000 με 5.000 γραμμές κώδικα, σωστά;
HeRu, μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες; px, ποσο χρόνο πήρε; πόσοι άνθρωποι; τι τεχνολογίες χρησιμοποίησες (να υποθέσω flex;), τα γραφικά εγιναν σε κάποιο 3D πρόγραμμα;

sta_xionia

Δημοσίευση από sta_xionia » 16 Φεβ 2011 03:04

Στο παιχνίδι με τα φανάρια δεν μπορώ να περάσω ούτε την πρώτη πίστα !!!

Κανένα cheat ??? :P

(και ναι αυτό προφανώς σημαίνει ότι το site είναι μια χαρά !)

Άβαταρ μέλους
HeRu
Flash Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από HeRu » 16 Φεβ 2011 09:27

nkast έγραψε:HeRu, μπορείς να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες; px, ποσο χρόνο πήρε; πόσοι άνθρωποι; τι τεχνολογίες χρησιμοποίησες (να υποθέσω flex;), τα γραφικά εγιναν σε κάποιο 3D πρόγραμμα;
Το project το έχει αναλάβει η CanCom που παρείχαν όλα τα γραφικά. Εγώ έκανα τον προγραμματισμό και το development του site.

Ένας 3D Artist(νομίζω σε 3d studio max) έκανε τα animations τα οποία μου τα έδωσε και τα μετέτρεψα σε video με alpha(flv).
Εγώ έφτιαξα το 3d mechanism για τα νησιά, καθώς και όλο το navigation, το στήσιμο και τα games.
Όλα συγχρονίστηκαν μέσα στο Flash και με Flash Builder έγινε το actionscript programming.
Πήρε σχεδόν 2 μήνες για να φτιαχτεί από το μηδέν σε ολοκληρωμένο site.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Flash δημιουργίες & γνώμες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες