τι αποδοση ειχε το Adtaily ??

ζήτηση και προσφορές διαφήμισης μέσω σελίδων στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 16 Φεβ 2011 00:24

πιστευω πως δεν ειναι γιατι ειναι μικρα τα μπανερ και κανεις δεν δινει σημασια μεγαλη συν οτι πλεον πολυς κοσμος ερχεται μεσω facebook και πανε απυθειας στα ποστ και δεν ψαχνονται στο site

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 16 Φεβ 2011 00:33

Μωρέ στο adtaily θα ήταν πολύ καλό να είχαν widget και να σου έλεγε 300 Χ 300 ή άλλο μέγεθος. Και εσύ να μπορούσες να πεις για κάθε θέση και ένα διαφορετικό πόσο ή το ίδιο.. :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 17 Φεβ 2011 00:28

http://stakarfia.blogspot.com (180 clicks)

βεβαια το adtaily τους παιζει και http://10me3.blogspot.com/ αλλα αδικος κοπος

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 17 Φεβ 2011 00:30

Ad total price: €4.89

http://trelokouneli.gr (26 clicks)

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 17 Φεβ 2011 16:00

Οι τσεκουράτοι το ανέβασαν κι άλλο, το βλέπω να το πηγαίνουν πάνω από 15 την ημέρα! Το τρελοκουνέλι το είχε κάποια στιγμή γύρω στα 6 ευρώ και το έχει κατεβάσει!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
GARAGE667

Δημοσίευση από GARAGE667 » 01 Μάιος 2011 21:36

Τώρα το έχουν βγάλει τελείως είδα το AdTaily.Ψάχνομαι για διαφήμιση για ένα νέο project αλλά έχω απογοητευτεί με αυτά που διαβάζω..Δεν με πειράζει να πληρώσω κάτι παραπάνω αλλά να μου φέρει αποτέλεσμα..

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 01 Μάιος 2011 23:53

GARAGE667 έγραψε:Τώρα το έχουν βγάλει τελείως είδα το AdTaily.Ψάχνομαι για διαφήμιση για ένα νέο project αλλά έχω απογοητευτεί με αυτά που διαβάζω..Δεν με πειράζει να πληρώσω κάτι παραπάνω αλλά να μου φέρει αποτέλεσμα..
Καλύτερα google αdwords αν θες... :)
Εικόνα

TnsGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από TnsGR » 02 Μάιος 2011 03:16

Παιδιά καλησπέρα…

Θα πω και εγώ την γνώμη μου γιατί νομίζω πώς έχουμε χάσει λίγο την μπάλα….
Βάζοντας μια διαφήμιση σε ένα οποιοδήποτε site τι ακριβός περιμένετε ????
100 και 200 άτομα την ημέρα να clickαρουν ????
Αν το βρείτε και στης τιμές που θέλετε να το αναφέρετε στο forum να πάει κι’αλλος κόσμος.

Η Διαφήμιση, προσωπική μου γνώμη, είναι για να σε κάνει πιο αναγνωρίσιμο, βάζοντας διαφήμιση σε κάποια σελίδα και να μην γίνουν click προς την σελίδα σας, θα το δουν χιλιάδες μάτια… όταν το δουν το ξαναδούν το ξαναδούν κλπ αφομοιώνετε και κάποια στιγμή απλά σερφάροντας ή ψάχνοντας κάτι σχετικό θα επισπευτούν την σελίδα σας….
αυτό είναι αποτέλεσμα της διαφήμισης, δεν είναι απαραίτητα άμεσο…
Αν βάλετε διαφήμιση στο adwords πόσους επισκέπτες νομίζετε πώς θα έχετε την μέρα ???
Να σας πω εγώ…. Θα έχετε 5 με 10 click την ημέρα που θα σας κοστίζουν 3 με 5 ευρώ… Και αν γνωρίζετε από adwords μόλις φτάσει το ημερήσιο ποσό που εσείς καθορίζετε, πχ 3 ευρώ την μέρα, τότε σταματάνε και η εμφανίσεις… Πράγμα που δεν είναι καλό….
Τουλάχιστον έτσι ήταν πριν κάνα χρόνο που εγώ συνεργαζόμουν…. Αυτό τι σημαίνει ? δεν είναι καλό να βάζουμε διαφήμιση adwords γιατί δεν έχουμε πολλά click ? ΛΑΘΟΣ και μόνο που γίνονται χιλιάδες εμφανίσεις την ημέρα η δουλειά μας έγινε….

Αλλάξτε νοοτροπία και μην κοιτάτε τα click προς εσάς αλλά της εμφανίσεις που γίνονται σε μια σελίδα (PageView) αυτό περισσότερο μετράει….
Αν βάλετε μια αφίσα στο δρόμο, ξέρετε πόσοι και αν επισπευτούν την σελίδα σας ? κανείς δεν ξέρει….
Το θέμα είναι να γίνει η σελίδα αναγνωρίσιμη, γνωστή…. Αυτό είναι το ζητούμενο και αυτό η διαφήμιση προσφέρει…
Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη περί του θέματος…
Για εμένα να κοιτάτε 1. Pageview / 2. Επισκέπτες / 3.σε πια θέση στη σελίδα είναι το banner και αφού τα δείτε όλα αυτά και σας ικανοποιούν κοιτάτε μετά την τιμή και αναλόγως πράττετε

Και μιας και μιλάμε και για διαφήμιση, Επισκεφτείτε και την σελίδα www.tnsite.gr όπου και υπάρχει το AdTaily με κόστος 1€ την ημέρα….
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και συγγνώμη αν κούρασε το μεγάλο post
Άγγελος

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 02 Μάιος 2011 11:35

kαλημερα..δηλαδη εσυ θα εδινες 15ευρω και για μια μερα και δεν θα σε πειραζε αν ειχες μονο 100 κλικ απλα επειδη θα ειχες 10.000 pageviews? και κατα ποσο ενα μπανερ 125*125 μενει στο ματι δεν ξερω,,, αν το πας ετσι εγω δινω διαφημιστικο χωρο με 15ευρω τη μερα μπανερ 768*90 ασχετα τα κλικ ομως δεν θα ειναι με javascript αλλα μπανερ εικονας που θα φερει και ενα καλο backlink σε αντιθεση με το adtaily

TnsGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από TnsGR » 02 Μάιος 2011 16:43

Οχι, 15€ την μέρα δε θα έδινα γιατί τα θεωρώ πολλά... ακριβός για το λόγο που λες, 15€ την ημέρα για ένα banner 125x125 ΕΓΩ τα κρίνω πολλά....

αλλά μέχρι 2/3 € το σκέφτομαι, γιατί σε μια σελίδα με πχ 10.000 pageview και πάνω από 2000 χιλ ημερήσιους επισκέπτες τα 2/3 € ΕΓΩ τα θεωρώ λογικά

ptiper
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ptiper » 03 Μάιος 2011 02:10

Πάντως είναι πολύ καλός τρόπος γρήγορης διαφήμισης.. Αν έκαναν και τα Banners λιγάκι μεγαλύτερα θα είχαν μεγαλύτερη απήχηση στους διαφημιζόμενους.Φως σιγά σιγά με το adtaily βλέπουμε .. έστω και σε beta φάση !

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adiaforosgr » 03 Μάιος 2011 03:12

Αυτό που λείπει από την ελληνική αγορά είναι ένα αντίστοιχο BSA, ωστόσο οι έλληνες webmasters θα το αηδιάσουν και πάλι με τις τιμές που θα ορίζουν..

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 20 Οκτ 2011 04:16

Πλέον μετά από πόσους μήνες, βλέπω τα δημοφιλή μπλογκς που το είχαν, το αφαιρέσαν.
Όσοι το συνεχίζετε διαφημιστές κα διαφημιζόμενοι πως το βλέπετε;
Εικόνα

androidhellas

Δημοσίευση από androidhellas » 10 Ιαν 2012 16:47

Spyrostagas έγραψε:Πλέον μετά από πόσους μήνες, βλέπω τα δημοφιλή μπλογκς που το είχαν, το αφαιρέσαν.
Όσοι το συνεχίζετε διαφημιστές κα διαφημιζόμενοι πως το βλέπετε;
Πρωσοπικα μου αρεσει.Ενταξει οπως εχει χιλιοειπωθει το καλυτερο θα ηταν να υπηρχε ενα banner με μεγαλυτερες διαστασεις αλλα...
Εστω και ετσι ομως νομιζω μπορεις βρεις αρκετα καλες ευκαιριες για διαφημιση.Προσωπικα επεσα σε blog με σχεδον 20.000 pageviews το μηνα και κοστος 30 λεπτα το μηνα το οποιο μαλιστα ηταν στο header!Δηλαδη 0.015 CPM!!!
Φυσικα δε το αφησα ανεκμεταλευτο!
Βοηθαει πολυ και το marketplace που εχει.

Kinhthra
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kinhthra » 17 Ιαν 2012 03:19

Spyrostagas έγραψε:
Καλύτερα google αdwords αν θες... :)
Συμφωνω και εγω φιλαρακο

Απάντηση

Επιστροφή στο “προσφορά και ζήτηση διαφήμισης σε ιστοσελίδες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες