Έχω αρχίσει να φοβάμαι

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
bossy

Έχω αρχίσει να φοβάμαι

Δημοσίευση από bossy » 15 Φεβ 2011 15:49

Είχα ποστάρει ένα προγούμενο θέμα για το paypal για τον Άγγλο που πήγε να μου κάνει το στείλει να σου στείλω μέσω western union!Ευτυχώς επιβεβαιώσατε τις υποψίες μου! Tώρα βρήκα κάποιον που λέει για τράπεζα, και μου λέει ότι αυτή τη στιγμη΄είναι στη θάλασσα με το αφεντικό του! Χάρηκα εγώ, αλλά μετά από μια μέρα μου στέλνει κι άλλος και μου λέει ακριβώς το ίδιο!! Είναι και αυτό απάτη??Και τι θα κλέψει αφού μου ζήτησε μόνο λογαριασμό και του δωσα άδειο???? αλλά και να ταν γεμάτος το ΙΒΑΝ(International bank account number) έχει που δε μπορεί να τραβήξει,μόνο να βάλει!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Έχω αρχίσει να φοβάμαι

Δημοσίευση από cordis » 15 Φεβ 2011 16:02

πες του ότι δέχεσαι μόνο paypal.

αν έχει το όνομά σου και το IBAN σου μπορεί να κάνει άλλα πράγματα με αυτά.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

bossy

Έχω αρχίσει να φοβάμαι

Δημοσίευση από bossy » 15 Φεβ 2011 16:19

Τι εννοείς μπορεί να κάνει κι άλλα πράγματα??? Ρώτησα στη τράπεζα και μου είπαν ότι πρέπει να έχει και τη κάρτα μου για να κάνει κάτι άλλο..με αυτά μπορεί μόνο να κάνει κατάθεση!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Έχω αρχίσει να φοβάμαι

Δημοσίευση από cordis » 15 Φεβ 2011 16:38

μπορεί να έχει αρκετά στοιχεία και να κάνει σε κάποια χώρα εταιρεία στο όνομά σου. ανάλογα το πόσα θα του πεις για εσένα, τόσα πιο πολλά μπορεί να σου κάνει.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

bossy

Έχω αρχίσει να φοβάμαι

Δημοσίευση από bossy » 15 Φεβ 2011 16:52

Ξέρω ότι είσαι administrator και δε μπορείς να απαντάς στη κα΄θε μαλακία, αλλά με ενδιαφέρει αυτό που λες και τι θα κάνει με την εταιρία, θα μου φορτώσει χρέη??

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Έχω αρχίσει να φοβάμαι

Δημοσίευση από Figaro » 15 Φεβ 2011 17:20

cordis έγραψε:μπορεί να έχει αρκετά στοιχεία και να κάνει σε κάποια χώρα εταιρεία στο όνομά σου. ανάλογα το πόσα θα του πεις για εσένα, τόσα πιο πολλά μπορεί να σου κάνει.
Δεν υπάρχει χώρα που μπορείς να κάνεις εταιρία με αυτά τα στοιχεία μόνο.
Ολοι θα ζητήσουν και άλλα πιστοποιητικα και copies (ταυτότητα, απόδειξη απο ΟΤΕ/ΔΕΗ/κτλ..)
Ο προσωπικός τραπεζικός λογαριασμός δε του χρησιμεύει πουθενά.

bossy, στο ξαναλέω... για τετοια ποσά και απο άτομα που δε τα ξέρεις μόνο μέσω τράπεζας σε συμφέρει (κατάθεση στο λογαριασμό σου) !!

Κανείς μα κανείς απο αυτούς τους scammer δε θα πάει στη τράπεζα να σου βάλει λεφτά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης