Δημιουρια διαφημισης

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
dimkorinthos

Δημιουρια διαφημισης

Δημοσίευση από dimkorinthos » 25 Φεβ 2011 19:30

Παιδια χαιρετω. Ειμαι νεος στο φορουμ και θελω την βοηθεια σας για μια απορια που εχω. Ολοι μας σε διαφορα sites/blogs εχουμε δει διαφημισεις εικονας(banners). Πολλες διαφημισεις οπως αυτες που διαφημιζουν ιστοσελιδες για στοιχημα (π.χ. bwin) οι διαφημισεις ειναι κινουμενες. Με ποιο προγραμμα μπορω να φτιαξω κι εγω μια παρομοια διαφημιση για το blog μου ???

Υ.Γ. 1) Ξερω για το ΑdWords και αλλα παρομοια sites. Θελω να μαθω να φτιαχνω μια τετια διαφημιση αν ειναι ευκολο και οχι να διαφημισω το blog μου.

2) Aμα δεν καταλαβατε τι εννοω μπειτε σε ενα οποιοσηποτε site με στοιχημα και θα το δειτε.

Eυχαριστω εκ των προτερων. :D :D :D

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημιουρια διαφημισης

Δημοσίευση από dimsis » 25 Φεβ 2011 19:49

dimkorinthos

Δημιουρια διαφημισης

Δημοσίευση από dimkorinthos » 25 Φεβ 2011 22:26

Το Adobe Flash ειναι το καλυτερο απο αυτα που μου ανεφερες ???

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημιουρια διαφημισης

Δημοσίευση από dimsis » 25 Φεβ 2011 22:37

Το καλύτερο είναι όποιο σου κάνει τη δουλειά σου. Το Flash για να το μάθεις είναι λίγο παλούκι αλλά σε σχέση με τα εφέ και την κίνηση που βγάζει έχει το μικρότερο μέγεθος αρχείων, τα gif animated βγαίνουν συνήθως μεγάλα σε μέγεθος αρχείων, τα frameworks απαιτούν και javascript enable και το μέγεθος εξαρτάται από τις εικόνες που θα επιλέξεις.

Τις περισσότερες φορές πάντως flash χρησιμοποιείται (ακόμα) για τέτοιες φάσεις, οπότε κατά εκεί θα πρέπει να το ψάξεις. Αν δεν θέλεις να ζοριστείς ψάχνεις για κάποιο από τα πρόγραμματα που μπορούν να δημιουργούν flash banners που θα είναι ευκολότερα από το να μάθεις το flash :)

dimkorinthos

Δημιουρια διαφημισης

Δημοσίευση από dimkorinthos » 25 Φεβ 2011 23:06

Θα τα δοκιμασω ολα :P. Ευχαριστω dimsis για την γρηγορη ανταποκριση σου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες