Προβλημα με windows live messenger

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 26 Φεβ 2011 19:10

Εχω windows 7 ultimate (32) και εχω βαλει ολες τις version του msn (νομιζωντας οτι εφταιγε αυτο....)αλλα παντα σε ολες τις version και αν εβαλα το προβλημα παραμενει.Ενω συνδεομαι κανονικα και τους βλεπω και με βλεπουν ολοι ,οταν παω να κλικαρω σε μια επαφη δε μου ανεβαινει το παραθυρο πανω.Ενω κατω στη μπαρα εργασιων μου εμφανιζει κανονια ποιες επαφες εχω κλικαρει για συνομιλια παρολα αυτα δεν μεγιστοποιουντε.... Δε ξερω αν φταιει και το service pack 1 των win 7....γιατι πριν απο αυτο λειτουργουσαν κανονικα....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος devilfw την 26 Φεβ 2011 20:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
devilfw

Δημοσίευση από devilfw » 26 Φεβ 2011 20:59

devilfw έγραψε:Εχω windows 7 ultimate (32) και εχω βαλει ολες τις version του msn (νομιζωντας οτι εφταιγε αυτο....)αλλα παντα σε ολες τις version και αν εβαλα το προβλημα παραμενει.Ενω συνδεομαι κανονικα και τους βλεπω και με βλεπουν ολοι ,οταν παω να κλικαρω σε μια επαφη δε μου ανεβαινει το παραθυρο πανω.Ενω κατω στη μπαρα εργασιων μου εμφανιζει κανονια ποιες επαφες εχω κλικαρει για συνομιλια παρολα αυτα δεν μεγιστοποιουντε.... Δε ξερω αν φταιει και το service pack 1 των win 7....γιατι πριν απο αυτο λειτουργουσαν κανονικα....

elektra

Δημοσίευση από elektra » 27 Νοέμ 2011 09:45

Καλησπερα

έχω ακριβως το ίδιο πρόβλημα. Windows 7 , ενω στη γραμμη εργασιων ανοιγουν τα παραθυρα συνομιλιας δεν μεγιστοποιουντα. μπορω να δω ποιος μου μιλαει αλλα δεν ανοιγει το παραθυρο.
μηπως βρηκες καποια λύση εσυ?

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 27 Νοέμ 2011 16:38

Είναι πολύ πιθανό κάποιο πρόγραμμα (συνήθως antivirus ή παρόμοιας λειτουργίας) να εμποδίζει τα αναδυόμενα παράθυρα να εμφανίζονται.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες