Αναζήτηση Επενδυτή

Ψάχνετε να βρείτε συνεργάτες ή επενδυτές για κάποιο project σας; Αυτή η περιοχή είναι για εσάς. Έχετε όλα τα στοιχεία του project σας έτοιμα, γιατί θα σας τα ζητήσουν.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Loukas Billas

Αναζήτηση Επενδυτή

Δημοσίευση από Loukas Billas » 01 Μαρ 2011 03:45

Καλησπέρα σε όλους σας.

Αναζητώντας στο ιντερνετ πληροφορίες σχετικά με επενδυτικά σχήματα έπεσα και πάνω στο φόρουμ σας. Θα ήθελα λοιπόν με την σειρά μου να κάνω ένα post σχετικά με την αναζήτηση μου.

Αναζητώ λοιπόν επενδυτή με μεγάλο κεφάλαιο για επένδυση σε νεοσύστατη εταιρία. Το αντικείμενο της έχει να κάνει με το Real Estate. Ξεκίνησα ήδη την αναζήτηση επενδυτή και μέσω των fund αλλά ίσως και από εδώ υπάρξει κάποιο ενδιαφέρον. Η λειτουργία της αφορά online αλλά και offline δραστηριότητες.

Στα χέρια μου προς το παρόν έχω ένα Business Plan από την εταιρεία Octane καθώς και ένα προσχέδιο του Web από την εταιρεία 9am.

Το αρχικό σχήμα έχει ως εξής: 1 Επενδυτής > 2 CEO’s (εγώ και ο αδερφός μου) > 3 συνεργάτες. Στην συνέχεια θα προστεθούν και άλλοι συνεργάτες.

Το ποσό που ζητείται από τον επενδυτή είναι 200.000 Ευρώ.
Τα πρώτα 100.000 Ευρώ στην έναρξη και τα υπόλοιπα μετά από 1-1.5 χρόνο για περαιτέρω ανάπτυξη σε Ελλάδα και Βαλκάνια.

Θα δοθεί το 35% της εταιρείας με απόδοση 20% (προϋπόθεση 5ετίας).

Για λεπτομέρειες μπορείτε να μου στείλετε ένα pm και θα έρθω σε επαφή μαζί σας. Θα παρακαλέσω μόνο σοβαρές προτάσεις.

Υ.Γ.: Σε περίπτωση που κάποιος τυχαίνει να διαθέτει κάποια γνωριμία που θα τον ενδιέφερε μια επένδυση να ενημερώσω πως διαθέτω μια μικρή αμοιβή (κατόπιν συνεννόησης)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Λουκάς Μπίλλας

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Επενδυτών ή Συνεργατών”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες