Ban απ τον θειο γκουγκλι

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
makphil62

Ban απ τον θειο γκουγκλι

Δημοσίευση από makphil62 » 02 Μαρ 2011 09:41

Καλημερα παιδες..

πρωι πρωι ο φιλτατος φιλος μας γκουγκλι εκανε την επισκεψη του με μια γλυκια καλημερα και ενα γλυκο μπαν στο λογαριασμο μου.οτι εχω κανει κλικ και οφειλει να προστατεψει τους διαφημιζομενουσ της.

Αυτο που με προβληματιζει ομως και θελω να μου λυσετε την απορια ειναι γιατι μετα απ τρια χρονια τρωω μπαν χωρις ποτε να εχω πατησει διαφημιση του ειτε με λαθος ειτε με την θεληση μου.?

Ακομα θα ηθελα να μου πειτε αν τυχον παιζουν ρολο τα robot.txt (allows usergent τα ειχα ολα παρα μονο σ εμια σελιδα που μου τα εκανε generate απ μονο τ.) Μ ειχε βγαλει φραγη σε δυο λινκ οπου και τα αφαιρεσα..

Επιπλεον απορω τι ζημια μπορει να εκανα απο τα κερδη μου οπου λαμβανα δυο επιταγες το χρονο..

Τελος παντων εχω να καταγγειλω το πρωινο εμαιλ οπου μου χαλασε ολη την διαθεση απ το ωραιο ονειρο που εβλεπα...

Τελος θελω να μ πειτε τι προτεινετε

Νεο λογαριασμο χωρις τα robots.txt
Να περιμενω την ενσταση
Η να βαλω αλλες διαφημισεις,???

Άβαταρ μέλους
GARAGE667

Ban απ τον θειο γκουγκλι

Δημοσίευση από GARAGE667 » 08 Μαρ 2011 19:53

Ενσταση μην περιμένεις κατα την γνώμη μου.Το ίδιο επαθα και εγω και αντε να αποδειξεις οτι δεν είσαι ελεφαντας.Εκανα ενσταση, περιμενα 3 μηνες και τι καταλαβα?....

Ψάξου για διαφημισεις απο άλλα δικτυα αλλα συνηθως δεν εχουν την ιδια αποτελεσματικοτητα με τον Γούγλη.

Κάνε ενα νεο λογαριασμο στο ονομα του πατερα σου,της μανας σου,αδερφου κλπ Οι περισσότεροι αυτο κανουν, αλλα δυστυχωςδεν σου εγγυαται κανεις ότι δεν θα ξαναφας ban χωρίς λόγο.

makphil62

Ban απ τον θειο γκουγκλι

Δημοσίευση από makphil62 » 08 Μαρ 2011 20:03

Ανοιξα νεο στο ονομα της μανας μου.σιγα μην κατσω να σκασω

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ban απ τον θειο γκουγκλι

Δημοσίευση από telas » 09 Μαρ 2011 02:29

και μόλις δουν διαφημίσεις σε σελίδα που είχε λογαριασμό που έφαγε Ban θα ξανά κάνουν, αφού πρώτα σε αφήσουν αρκετό καιρό και λίγο πριν πληρωθείς την επιταγή. θα ήθελα να ήξερα πόσα από αυτά τα λεφτά πάνε πίσω στους διαφημιζόμενους, γιατί καλά σου το λένε εσένα, οι διαφημιζόμενοι παίρνουν πίσω τα λεφτά από τα άκυρα κλικ; και αν ναι πως το ξέρει κάποιος που έφαγε Ban;
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

makphil62

Ban απ τον θειο γκουγκλι

Δημοσίευση από makphil62 » 09 Μαρ 2011 12:50

telas έγραψε:και μόλις δουν διαφημίσεις σε σελίδα που είχε λογαριασμό που έφαγε Ban θα ξανά κάνουν, αφού πρώτα σε αφήσουν αρκετό καιρό και λίγο πριν πληρωθείς την επιταγή. θα ήθελα να ήξερα πόσα από αυτά τα λεφτά πάνε πίσω στους διαφημιζόμενους, γιατί καλά σου το λένε εσένα, οι διαφημιζόμενοι παίρνουν πίσω τα λεφτά από τα άκυρα κλικ; και αν ναι πως το ξέρει κάποιος που έφαγε Ban;
Κοιτα τι γινεται, διαβαζα οταν μου εστειλαν ολο το μηνυμα για το μπαν, οτι μπορεις να αφησεις καποιον αλλον με αλλον λογαριασμο να βαλει διαφημισεις στην σελιδα σου αρκει και αυτος να μην ειναι ζημιογωνος γι αυτους.

Τεσπα εγω πιστευω πως εφαγα τον ban για εναν κυριο λογο. Οσες σελιδες εχω ειναι τουριστικοι οδηγοι οποτε ανα περιοδους εχουν και την αναλογη κινηση.Μεσα στο χειμωνα οι κυκλαδες για παραδειγμα τα επτανησα πιανουν γυρω στους 200 μοναδικους την ημερα αρα αν πατηθουν 4μ5 κλικ την ημερα και σκασει 0,15 το ενα κλικ αυτοματως το cpm μπορει να χτυπησει και 6,50€.κατι που φυσικα και δεν τους συμφερει. οποτε πιστευω πως ειναι ενας λογος που υπηρξε το μπαν.Τρια χρονια ειχα τον λογαριασμο δεν γινεται ετσι ξαφνηκα να μου τραβανε μπαν, αν ειχα κανει κλικ απ μονος μου δεν εχω λογο να το κρυψω

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ban απ τον θειο γκουγκλι

Δημοσίευση από telas » 09 Μαρ 2011 20:38

Παίζει και αυτό το σενάριο που είπες και προσωπικά πιστεύω πως στον αλγόριθμο τους πρέπει να έχουν παράμετρο για γεωγραφική συχνότητα σε διαφημιστικά που γίνονται κλικ για παράδειγμα μια τοπική ιστοσελίδα ειδήσεων είναι λογικό να έχει περισσότερα κλικ στα διαφημιστικά της από τον γεωγραφικό χώρο στον οποίο ανήκει διότι έχει περισσότερο ενδιαφέρον για τους εκεί χρήστες και δυστυχώς απ' ότι έχω καταλάβει αυτό λαμβάνετε σαν άκυρα κλικ σε πολλές περιπτώσεις μαζί με κάποιες άλλες παραμέτρους και οδηγούν σε απαγόρευση χρήσης της υπηρεσίας.
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Ban απ τον θειο γκουγκλι

Δημοσίευση από cordis » 13 Μαρ 2011 13:50

το cpm του συμφέρει να αυξηθεί γιατί και αυτοί με ποσοστά πληρώνονται! όσα πιο πολλά βγάλεις εσύ τόσο πιο πολλά θα βγάλουν και αυτοί!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ban απ τον θειο γκουγκλι

Δημοσίευση από free3yourmind » 13 Μαρ 2011 16:34

Για να κρατησεις χαμηλο το CTR μπορεις να βαλεις μια μοναδα διαφημισης σε μια σελιδα με υψηλη επισκεψιμοτητα και σε καποιο σημειο που δεν θα παταει κανεις στην διαφημιση (πχ τερμα κατω) ετσι θα ανεβουν τα impessions και θα πεσει το γενικο CTR
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Ban απ τον θειο γκουγκλι

Δημοσίευση από cordis » 13 Μαρ 2011 16:43

ωραία ιδέα κι αυτή, και μπορείς να τα βάζεις τα extra μόνο το καλοκαίρι.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

chief
Επικοινωνία:

Ban απ τον θειο γκουγκλι

Δημοσίευση από chief » 21 Μαρ 2011 11:57

Επειδή έχω φάει ban και εγώ από το Google αγόρασα ένα άλλο όνομα(Domain name) μπορώ να προσθέσω το δεύτερο με καινούριο e-mail ή θα πρέπει να αλλάξω και τα στοιχεία μου?

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ban απ τον θειο γκουγκλι

Δημοσίευση από Spyrostagas » 21 Μαρ 2011 13:44

Και με άλλο email και με άλλα στοιχεία!
Εικόνα

chief
Επικοινωνία:

Ban απ τον θειο γκουγκλι

Δημοσίευση από chief » 21 Μαρ 2011 13:54

Ο αναγραμματισμός του ονόματός μου πιάνει για αλλαγή στοιχείων (ενδιάμεσα έχω μετακομίσει και εξωτερικό.... ); αντί για vassilis --- Basilis π.χ. ;

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Ban απ τον θειο γκουγκλι

Δημοσίευση από cordis » 21 Μαρ 2011 23:37

μπορεί και ναι. ;)
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης