Ενημέρωση για Ιδιωτικές Εταιρίες Εναλλακτικού Ρεύματος

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
marpapa

Δημοσίευση από marpapa » 08 Απρ 2011 23:01

Καλησπέρα σε όλους. Με αφορμή αυτά που έχω ακούσει για τις ιδιωτικές εταιρίες εμπορίας ηλεκτρικής ενέργειας, θα ήθελα να έρθω σε επαφή με κάποιον dealer που να μπορεί να με βοηθήσει. Απευθύνομαι στο forum, πριν επικοινωνήσω με κάποια από αυτές τις εταιρίες, γιατί θέλω να αποκτήσω μια ποιο εμπεριστατωμένη άποψη και να πάρω ιδέες.
Θα με διευκολύνατε πολύ αν μπορούσατε να με κατατοπίσετε όσον αφορά την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω για να γίνω dealer και να μάθω περισσότερα για το καθεστώς που επικρατεί για τις αμοιβές.
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Maria Papa

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 09 Απρ 2011 03:35

Καλησπέρα Μαρία. Για μένα θα ήταν καλύτερο να κλεισεις ραντεβού με τις εταιρίες και να μιλήσεις προσωπικά μαζί τους. Συμβουλή μου, πάντα.
Εικόνα

marpapa

Δημοσίευση από marpapa » 09 Απρ 2011 16:10

Spyrostagas έγραψε:Καλησπέρα Μαρία. Για μένα θα ήταν καλύτερο να κλεισεις ραντεβού με τις εταιρίες και να μιλήσεις προσωπικά μαζί τους. Συμβουλή μου, πάντα.
Γεια σου, πριν κλείσω κάποιο ραντεβού ήθελα να συγκεντρώσω κάποιες πληροφορίες για να είμαι ποιο καλά προετοιμασμένη.
Maria Papa

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 10 Απρ 2011 22:33

Ζήτησα πληροφορίες από μια εταιρεία...

Μου έστειλαν την άλλη μέρα με courier να υπογράψω το συμβόλαιο και να το πάρει αμέσως το courier πριν προλάβω να το διαβάσω.

Δεν υπέγραψα τίποτα και μετά από λίγο που «τυχαία» πήραν τηλέφωνο τους έστειλα στο διάολο.

Όσοι θυμούνται αντίστοιχα σκηνικά με εταιρείες εναλλακτικής σταθερής τηλεφωνίας, με καταλαβαίνουν!

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 10 Απρ 2011 23:42

και εμενα με πηραν τηλεφωνο ρωτουσα διαφορα οπως ποσο παει το εξτρα κιλοβατ αν περασεις το οριο και στη τελικη που τους λεω θα ρωτησω το πατερα μου και θα σας πω μου το εκλεισαν αυτοι :P :P :P :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες