Επιλογή Paypal Product

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dionisis71
Επικοινωνία:

Επιλογή Paypal Product

Δημοσίευση από dionisis71 » 15 Απρ 2011 12:43

Καλημέρα,

Εδώ και αρκετές μέρες ψάχνω πληροφορίες για το paypal. Εχω βρει και διαβάσει αρκετά πράγματα αλλά ακόμα δεν μπορώ να πω ότι είναι ξεκάθαρα στο μυαλό μου ώστε να αποφασίσω ποιό paypal product χρειάζομαι.

• Ο υποψήφιος πελάτης επισκέπτεται την registration form. Δινει email (αυτο θα χρησιμοποιώ σαν username) και τα passwords.

• Πατάει το paypal button και μεταφέρεται στο paypal όπου και εκτελείται η συναλλαγή.

• Στην συνέχεια και με την ολοκλήρωση της συναλλαγής επιστρέφει στην σελίδα success_registration.

• Για τον user που έγινε η συναλλαγή δημιουργείται ο χρήστης στην membership database.

Paypal Products

• Web Site Payment Standard

• Express Checkout

• Payflow Gateway

Ποιό από τα πιο πάνω προϊόντα ταιριάζει στην registration form μου..; Αφού ολοκληρωθεί η συναλλαγή θα πρέπει να έχω στην σελίδα μου το email του αγοραστή ώστε να δημιουργήσω το Account. Ανάμεσα σε αυτά που έχω διαβάσει έχω καταλάβει ότι για να το κάνω αυτό θα πρέπει να έχω ένα listener page όπου θα διαβάζει το IPN. Στο IPN συμπεριλαμβάνεται το email του αγοραστή και το μόνο που έχω να κάνω είναι να το διαβάσω. Χωρίς IPN μπορεί το paypal να μου επιστρέψει το email του αγοραστή..; Το IPN μπορώ να το χρησιμοποιήσω με οποιοδήποτε από τα παραπάνω προϊόντα ή μονο με κάποιο συγκεκριμένο..;

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
dionisis71
Επικοινωνία:

Επιλογή Paypal Product

Δημοσίευση από dionisis71 » 15 Απρ 2011 12:51

Shipping και billing information είναι απαραίτητα πεδία για όλα τα paypal products..; Μπορώ να τα αποκρύψω..;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες