Πρόβλημα στο Paypal

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα στο Paypal

Δημοσίευση από Spyrostagas » 17 Απρ 2011 21:50

Λοιπόν εδώ και εβδομάδες είχε πρόβλημα το Paypal μου καθώς όταν έκανα log in δεν μπορούσε να κάνω τίποτα, παρά μόνο είχε μία σελίδα που ζητούσε ''Full Account Number'' του βιβλιαρίου που είχα δηλώσει για να πηγαίνουν χρήματα στην τράπεζα. Έτσι το έβαλα και όλα μια χαρά, όμως μετά άλλαξε σελίδα η οποία παραμένει ακόμη και λέει
σαν τίτλο θέματος :
Sorry — your last action could not be completed

και ένα κείμενο που λέει
If you were making a purchase or sending money, we recommend that you check both your PayPal account and your email for a transaction confirmation after 30 minutes.

If you came to this page from another website, please return to that site (don't use your browser's Back button) and restart your activity.

If you came from PayPal's website, click the PayPal logo in the upper-left corner to return to our home page and restart your activity. You might have to log in again.

Έχουν περάσει ώρες και ξαναδοκίμασα και με Google Chrome και με Mozilla Firefox, μπας και έχει κολλήσει κάποιο από τα δύο, αλλά τίποτα.
Τι μπορώ να κάνω;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα στο Paypal

Δημοσίευση από c0d3punk » 18 Απρ 2011 12:16

Χαζό το ξέρω αλλά θα το ρωτήσω…. Εκκαθάριση cookies και αλλαγή IP?
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα στο Paypal

Δημοσίευση από Spyrostagas » 18 Απρ 2011 13:10

Μπα το δοκίμασα, δεν έκανε τίποτα. Τους έστειλα και email, ελπίζω να λάβω απάντηση σύντομα.
Αν κανείς ξέρει τι άλλο μπορώ να κάνω ας το πει.
Εικόνα

3dgrStudio

Πρόβλημα στο Paypal

Δημοσίευση από 3dgrStudio » 11 Μάιος 2011 16:50

Spyrostagas έγραψε:Μπα το δοκίμασα, δεν έκανε τίποτα. Τους έστειλα και email, ελπίζω να λάβω απάντηση σύντομα.
Αν κανείς ξέρει τι άλλο μπορώ να κάνω ας το πει.
Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα. Έχω μάλιστα και ποσό στον λογαριασμό μου που θέλω να μεταφέρω και δεν μπορώ. Γράφω τον αριθμό του λογαριασμού μου αλλά δεν το δέχεται. Ζητά και πάλι τον πλήρη αριθμό. Φοβάμαι μην χάσω και τα λεφτά μου ...

Έστειλα ήδη 5 μηνύματα, αλλά τίποτα ...
Εσύ πήρες απάντηση ;

Αν τελικά ξέρει κανείς κάτι, ας απαντήσει. Ευχαριστώ

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πρόβλημα στο Paypal

Δημοσίευση από Spyrostagas » 11 Μάιος 2011 17:24

δυστυχώς όχι και τηλ που τους πήρα, δεν λύθηκε. Θα ξαναπάρω τηλ σε 15 + μέρες, γιατί τώρα τρέχω με πανελλήνιες.. :(
Εικόνα

3dgrStudio

Πρόβλημα στο Paypal

Δημοσίευση από 3dgrStudio » 14 Ιουν 2011 14:53

Τελικά, διορθώθηκε το πρόβλημα. Μου είχαν μπλοκάρει τελείως την είσοδο στον λογαριασμό και έπρεπε να γίνει μια σειρά από ενέργειες για να αποκατασταθεί η πρόσβαση.

Για όσους αντιμετωπίσουν το ίδιο πρόβλημα :
Πρέπει να τηλεφωνήσετε σε εργάσιμες ώρες ΗΠΑ στο τηλέφωνο που δίνει το PayPal και να κάνετε ό,τι σας πουν.
Α': Δεν έχετε πρόσβαση ούτε στη σελίδα του PayPal που δίνει κωδικό προκειμένου να επικοινωνήσετε με το Τμήμα Εξυπηρέτησής τους? Εγώ αναγκάστηκα να ανοίξω νέο λογαριασμό, χωρίς να προχωρήσω σε σύνδεσή του με πιστωτική κάρτα ή τραπεζικό λογαριασμό, και μέσω του νέου μου λογαριασμού μπήκα στην σελίδα της Υποστήριξης, πήρα κωδικό επικοινωνίας και τηλεφώνησα.
Β: Μπορεί να σας απαντήσει υπάλληλος που μιλάει αγγλικά με κινέζικη προφορά, οπότε ελπίζω να μπορέσετε να συνεννοηθείτε. Μπορείτε βέβαια να ζητήσετε να σας μιλάει αργά και καθαρά, αλλά αν και πάλι δεν καταλαβαίνετε, ζητήστε να μιλήσετε με άλλον εκπρόσωπο, ή ξανατηλεφωνήστε για να πετύχετε άλλο άτομο.
Γ: Κόστος τηλεφωνικής επικοινωνίας. Αν έχετε σύνδεση που περιλαμβάνει δωρεάν κλήσεις προς ΗΠΑ, καλώς, αλλιώς ζητήστε να χρησιμοποιήσετε το τηλέφωνο κάποιου φίλου που έχει, γιατί το τηλεφώνημα θα διαρκέσει πάνω από 20 λεπτά μέχρι να ολοκληρώσετε τα απαραίτητα βήματα για την επίλυση του προβλήματος.

Προσέξτε επίσης :

Αν έχετε αλλάξει το e-mail σας, πρέπει να ενημερώσετε άμεσα τον λογαριασμό σας και μάλιστα να ορίσετε το νέο σας e-mail ως προεπιλεγμένο και κύριο, διότι αλλιώς όλες οι απαντήσεις τους σε εκκλήσεις σας για βοήθεια πάνε στο παλιό e-mail

Ελπίζω να βοήθησα !
[/u]

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης