Εχω προβλημα με το ΜSN messager

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
sofaki

Δημοσίευση από sofaki » 02 Σεπ 2003 13:43

Παλιοτερα ειχα το ΜSN messager 5.0 και προσφατα το ναβαθμησα με το 6.0. Ενω όλα δουλευαν κανονικα κατι εχει παθει τωρα τελευταια και δεν μπορει να κανει εισοδο! Μου βγαζει το παρακατω μυνημα

Κώδικας: Επιλογή όλων

Δεν ήταν δυνατη η είσοδος στην υπηρεσια .ΝΕΤ messeger service, πιθανως λοφω προβλήματος στη υπησρεσία ή στη σύνδεσή σας στο internet. Βεβαιωθήτε οτι είστε συνδεδεμενοι στο internet.
ΚΑντε κλικ στο κουμπί "Βοήθεια" για να ελενξετε την τρεχουσα κατασταση της υπηρεσιας.
Στο internet ειμαι συνδεδεμενη σιγουρα (ειπαμε δεν ειμαι τοσο άσχτη) Παταω στο κουμπι βοηθεια ολα κανονικα!
Τι μπορει να συμβαινει?
Μηπως επιρεαστηκε απο τον Sobig.E που κόλλησα πρόσφατα?

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fefeli » 02 Σεπ 2003 16:20

pi8anotata exeis windows xp pou exoun paketaki ton msn (opws ki egw)
Ekana akribws to idio me sena kai exw to idio problimataki giati apo oti parathrhsa den ekane update opws paliotera alla ksanaegatestise ton msn opote exoume kai tis 2 ekdoseis kata kapoio tropo kai mperdeyonte metaksi toys. to kako einai pws de briskw pws na ton apegatasthsw teleiws apo to pc kai meta na balw mono thn kainourgia ekdosi. Opote mexri na mas pei kapoios ti akribws ginete, sou lew aplws na ksanaprospa8eis ka8e fora na kaneis eisodo ston msn, me th deyterh prospa8eia syndeete kanonika.
http://www.blogspace.gr - Μια νέα προσπάθεια που φιλοδοξεί να ενώσει τους έλληνες συγγραφείς ιστολογίων.
http://www.magicasland.com

Άβαταρ μέλους
sofaki

Δημοσίευση από sofaki » 02 Σεπ 2003 16:25

Εχω windows 98 και δεν μπαινει τη 2ρη φορα!
Μπαινει οποτε και αν θελει
Μπορει να μπει και με τη 10η προσπαθεια μπορει και καθολου και συνηθως δεν μπαινει καθόλου!!!!!!!!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
simone

Δημοσίευση από simone » 02 Σεπ 2003 16:43

μια άλλη λύση είναι να το βγάλεις και να βάλεις το miranda που ειναι GPL, προσφέρει διάφορα ενδιαφέροντα και θα το βρείς εδώ:
http://www.miranda-im.org/

ΜΦΧ

Diavolakos

Δημοσίευση από Diavolakos » 02 Σεπ 2003 17:16

Kante tin pio apli lisi koritsia..UNISTALL oti MSN vlepei to systima sas stin prosthaferesi programmaton.Me ta XP den nomizo na iparxei provlima. Me ta 98 den eimai kai toso sigouros.Efoson den ginetai uninstall thelei ksiloma apo tin Registry alla kalo einai na min to dokimasete an den kserete apo Regisrty settings. Pantos sta xp/w2k mporoun na siniparxoun oi 2 ekdoseis alla tha dimiourgoun conflict metaksi tous. Kante to uninstall kai dokimaste ksana install. Logika tha paiksei. Pantos troei kati kolimata to 6 typou "Den mporo na sindetho giati den vrisko net. passw" kai tetoia.Isos ftaiei kai i ekdosi 6.

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fefeli » 02 Σεπ 2003 17:23

les an mporousa na dw thn palia ekdosi ston pinaka elegxou na mi to eixa idi kanei unistall? sta xp de to blepei kan kai dimiourgei sto program files 2 fakelous enan pou legete messenger kai enan pou legete msn messenger. oso ki an prospa8isa afhnei diafora dll mesa kai de ginete tpt.
mallon mesw registry mono mporei na ksilw8ei. de kserw

twra gia to sofaki pou exei 98 nomizw oti einai pio apla ta pragmata ki an kanei unistall genika oti msn brei kai meta ksanaperasei th nea ekdosi oti ola 8a einai ok
(axxxxxxxx palia agapimena windows 98se)
http://www.blogspace.gr - Μια νέα προσπάθεια που φιλοδοξεί να ενώσει τους έλληνες συγγραφείς ιστολογίων.
http://www.magicasland.com

Άβαταρ μέλους
frying pal
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από frying pal » 02 Σεπ 2003 17:41

Kai gw sumfwnw... me ena unistall kai ksana katebasma prepei na leitourghsei. An kai to oti merikes fores sundeetai isws parapempei se kakh sundesh... Den kserw...
Pantws kai egw windows98se xrhsimopoiw (akoma)

Άβαταρ μέλους
frying pal
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από frying pal » 03 Σεπ 2003 02:51

:idea: Ρε συ... μήπως μετα τον ιό ανεβασες την ασφαλεια του υπολογιστη σου (επιλογες Internet) πολυ εμποδιζοντας ολα τα cookies - τα οποια είναι απαραίτητα για log in σε τετοιες υπηρεσιες; :question: [/list][/list][/code]

Άβαταρ μέλους
sofaki

Δημοσίευση από sofaki » 03 Σεπ 2003 20:24

Δεν νομιζω να το εκανα αυτο γιατι στο ICQ κανει συνδση κανονικα!
Πως ακριβως να κανω uninstall?

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 03 Σεπ 2003 23:59

Μην ανησυχεις είναι φυσιολογικό!!!Μερικές φορές αν η σύνδεση δεν ειναι πολυ σταθερή το κάνει.Κοιτα την γραμμή του τηλεφώνου του οτε παρε το 121.Αν έχεις firewall δες τις ρυθμίσεις του αλλά μην το απεγκαταστήσεις διότο ο κίνδυνος παραμονεύει (το firewall).

Άβαταρ μέλους
sofaki

Δημοσίευση από sofaki » 04 Σεπ 2003 18:34

Αυτο το τελευταιο δεν το επιασα! Αν και σημερα καταφερα να συνδεθω τωρα αν θα τα καταφερω ξανα δεν ξερω!

Παω να γιορτασω την εισοδο μου! :pint: αντε γεια μας!

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 04 Σεπ 2003 21:09

Τί ακριβώε δεν κατάλαβες;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης