Προσφορά δημιουργίας ιστοσελίδας και εταιρικής ταυτότητας!

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Joakim

Δημοσίευση από Joakim » 12 Μάιος 2011 16:23

Αποκτείστε την δική σας ιστοσελίδα, εύκολα γρήγορα και αξιόπιστα.
Ένα ολοκληρωμένο πακέτο που σίγουρα θα καλύψει απόλυτα τις ανάγκες σας.
Κατάλληλο για μικρομεσαίες επιχειρήσεις και ιδιώτες.
Το πακέτο που προσφέρουμε χωρίζετε σε τρία (3) μέρη.
Τον σχεδιασμό και ανάπτυξη ιστοσελίδας, Την φιλοξενία της ιστοσελίδας και την δημιουργία της εταιρικής σας ταυτότητας.
Μπορείτε να επιλέξετε ένα από τα δύο προτεινόμενα σχέδια :

Σχέδιο 1 : Web design, development, hosting + Stationary design = 450 ευρώ
Σχέδιο 2 : Web design, development, hosting = 350 ευρώ

Ακολουθεί αναλυτική περιγραφή του προγράμματος.

Web Design/ Development

Μπορούμε να αναλάβουμε εξολοκλήρου την σχεδίαση και ανάπτυξη της εταιρικής ή προσωπικής σας ιστοσελίδας. Η προσφορά μας καλύπτει την ανάπτυξη μέχρι και 15 διαφορετικών σελίδων, χρησιμοποίηση μέχρι και τριών (3) φωτογραφιών επί πληρωμή (Stock images). Η σελίδα αναπτύσσετε στατικά ή δυναμικά, ανάλογα με την δομή, προοπτική και χρήση της ιστοσελίδας σας. Κατά την διαδικασία αυτή χρησιμοποιούμε γλώσσες προγραμματισμού όπως html, css, php και jscript.

Web Hosting by CretaForce

Στη προσφορά συμπεριλαμβάνεται η φιλοξενία της ιστοσελίδας για ένα έτος καθώς και η καταχώρηση .gr domain για 2 έτη. Το πακέτο φιλοξενίας ιστοσελίδων περιλαμβάνει 1GB διαθέσιμου χώρου στο δίσκο και 50GB μηνιαία μεταφορά δεδομένων. Μπορεί να γίνει χρήση απεριορίστου αριθμού από λογαριασμούς e-mails και βάσεων δεδομένων. Η πρόσβαση στα e-mails γίνεται από webmail και από οποιοδήποτε pop/imap client (π.χ. Outlook, Thunderbird, κλπ). Η τεχνική υποστήριξη που αφορά τις υπηρεσίες της CretaForce είναι 24ωρη.

Stationary Design

Στο πακέτο 1 της προσφοράς μας, συμπεριλαμβάνετε ο σχεδιασμός της εταιρικής σας ταυτότητας, πάντοτε με βάση την δομή, χρώματα και στυλ της ιστοσελίδας σας, έτσι ώστε να έχετε ένα ολοκληρωμένο πακέτο, τόσο προώθησης όσο και διαφήμισης της εταιρίας σας. Η προσφορά μας καλύπτει τον σχεδιασμό: Επαγγελματικής κάρτας δύο όψεων, Επιστολόχαρτο, Φάκελος αποστολής, Φάκελος παρουσίασης Α4, Εξώφυλλο βιβλίου, Σημειωματάριο, Ημερολόγιο Χρονιάς σε μέγεθος Α3 ή μικρότερο με βάσει τις ανάγκες σας, Mouse Pad και CD Cover.

Για περισσότερες πληροφορίες και παραγγελία μπορείτε να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα μας που δημιουργήθηκε για την συγκεκριμένη προσφορά
( http://offer.jliassides.com ), να μας στείλετε μήνυμα είτε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ( info@jliassides.com ) ή μέσω προσωπικού ή δημόσιου
μηνύματος εδώ.

Σας ευχαριστούμε,
Ιωακείμ Λιασίδης

Joakim

Δημοσίευση από Joakim » 14 Μάιος 2011 12:07

Σε περίπτωση που η πιο πάνω προσφορά δεν καλύπτει τις δικές σας ανάγκες, μπορείτε να επισκεφθείτε την κεντρική μας σελίδα, όπου έχουμε αναπτύξει εφαρμογή υπολογισμού κόστους της ιστοσελίδας που χρειάζεστε.

Μπορείτε να δηλώσετε τα στοιχεία που καλύπτουν τις ανάγκες σας και να δείτε το συνολικό και τελικό κόστος του project.

Έπειτα εάν επιθυμείτε να προχωρήσετε στην παραγγελία αυτού, συμπληρώστε τα στοιχεία επικοινωνίας και πατήστε αποστολή.
Σε λιγότερο από 1 ώρα, θα έρθουμε σε επικοινωνία μαζί σας, για επιβεβαίωση της παραγγελίας και ανάπτυξη του έργου. Για περεταίρω πληροφορίες επικοινωνήστε μαζί μας στο info@jliassides.com

www.jliassides.com

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 15 Μάιος 2011 09:55

Κάπου βάλε πως δεν είναι επαγγελματικός σχεδιασμός όμως, σε παρακαλώ.

Joakim

Δημοσίευση από Joakim » 15 Μάιος 2011 10:24

Καλημέρα Βασιλάκη, πρωινός πρωινός βλέπω. Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου εξηγήσεις τα παρακάτω?

1. Γιατί δεν πρόκειται για επαγγελματικό σχεδιασμό? Σου έφτιαξα ποτέ κάτι και έμεινες δυσαρεστημένος?

2. Πως μπορείς να βγαίνεις και να λες πως οι υπηρεσίες που προσφέρω δεν είναι επαγγελματικού επιπέδου και να λασπώνεις με αυτό τον τρόπο την προσπάθεια που κάνω?

3. Εφόσον όπως λες μετά περισσίας άνεσης και σιγουριάς δεν πρόκειται για επαγγελματικό σχεδιασμό τότε εσύ ως επαγγελματίας γιατί ασχολείσαι και δίνεις την εντύπωση κατινίστικης αντίδρασης? – κατά την άποψη μου, ένας επαγγελματίας όπως και εσύ (και το τονίζω, μιας και όλοι έχουμε δει δουλειές σου) δεν θα έπρεπε να πέφτει σε τέτοιο επίπεδο, παρασύροντας δε δημόσια κάποιον που είναι στα πρώτα του βήματα.

Πάντα φιλικά.
Ιωακείμ

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 15 Μάιος 2011 10:48

Joakim έγραψε:
Μπορείτε να επιλέξετε ένα από τα δύο προτεινόμενα σχέδια :

Σχέδιο 1 : Web design, development, hosting + Stationary design = 450 ευρώ
Σχέδιο 2 : Web design, development, hosting = 350 ευρώ

Ακολουθεί αναλυτική περιγραφή του προγράμματος.

Web Design/ Development

Μπορούμε να αναλάβουμε εξολοκλήρου την σχεδίαση και ανάπτυξη της εταιρικής ή προσωπικής σας ιστοσελίδας. Η προσφορά μας καλύπτει την ανάπτυξη μέχρι και 15 διαφορετικών σελίδων, χρησιμοποίηση μέχρι και τριών (3) φωτογραφιών επί πληρωμή (Stock images). Η σελίδα αναπτύσσετε στατικά ή δυναμικά, ανάλογα με την δομή, προοπτική και χρήση της ιστοσελίδας σας. Κατά την διαδικασία αυτή χρησιμοποιούμε γλώσσες προγραμματισμού όπως html, css, php και jscript.

Stationary Design

Στο πακέτο 1 της προσφοράς μας, συμπεριλαμβάνετε ο σχεδιασμός της εταιρικής σας ταυτότητας, πάντοτε με βάση την δομή, χρώματα και στυλ της ιστοσελίδας σας, έτσι ώστε να έχετε ένα ολοκληρωμένο πακέτο, τόσο προώθησης όσο και διαφήμισης της εταιρίας σας. Η προσφορά μας καλύπτει τον σχεδιασμό: Επαγγελματικής κάρτας δύο όψεων, Επιστολόχαρτο, Φάκελος αποστολής, Φάκελος παρουσίασης Α4, Εξώφυλλο βιβλίου, Σημειωματάριο, Ημερολόγιο Χρονιάς σε μέγεθος Α3 ή μικρότερο με βάσει τις ανάγκες σας, Mouse Pad και CD Cover.

1. Οι τιμές αυτές είναι... Δεν θέλω καν να τις χαρακτηρίσω.
2. Joakim Liassides Designs 2011 � All rights reserved... Ο ρόμβος αυτός μάλλον σου ξέφυγε.
3. Το template είναι όλο σε tables. TEMPLATE αγοραστό λογικά, από κάποιο service.
4. Χρησιμοποιείς inline CSS και δηλώσεις μέσα στο Body
5. Το CSS σου ( το επαγγελματικό CSS σου ) έχει δημιουργηθεί απο το http://csscreator.com. Δεν είμαι κατά της χρήσης framework, όταν τα χρησιμοποιούμε σωστά.
6. Το stationary ούτε που διαβάζετε. http://offer.jliassides.com/images/offer_banner.jpg

want me to go?

Joakim

Δημοσίευση από Joakim » 15 Μάιος 2011 11:15

Πραγματικά μου προκαλεί αίσθηση η αντιμετώπιση του όλου θέματος εκ μέρους σου. Θα ήθελα να ξέρω εάν νιώθεις υπερήφανός μετά τις μεγάλες ανακαλύψεις σου, αλήθεια πόσο εύκολο σου ήταν να βρεις όλες τις πιο πάνω πληροφορίες? – θα σου απαντήσω εγώ, πανεύκολο. Δεν έχω σκοπό να δικαιολογήσω την δουλειά μου, μιας και αυτό που περιγράφεις με αυτό τον απίστευτο τρόπο πιο πάνω δεν είναι ούτε ολοκληρωμένο αλλά και ούτε τελικό. Ποιος μπορεί να κρίνει τον τρόπο που κάποιος αναπτύσσει την ιστοσελίδα του? Όλα αυτά που λες πιο πάνω, δεν λέω εν μέρη σε κάποια σημεία σωστά τα λες, αλλά δεν κατανοώ την επιμονή σου . Τι θέλεις να μας αποδείξεις ?

stratiotikos

Δημοσίευση από stratiotikos » 15 Μάιος 2011 11:26

Καλήμερα σε όλους...

καταρχάς το παιδί διαφημίζει την δουλειά του εάν εσένα δεν σου αρέσει η παρουσίαση του site του δεν χρειάζεται να τον κατακρίνεις με αυτόν τον τρόπο... ειδικά και όταν είσαι ένας mod...
Μην ξεχνάς ότι σε παρατηρούνε πάρα πολλά άτομα..

Το να έχει βάλει κάτι "έτοιμο" πάνω στην σελίδα του αυτό δεν λέει τίποτα γιατί στην δουλειά του μπορεί να είναι τέλειος ! που ξέρεις ; είσαι πελάτης του για να βγάλεις πλήρη γνώμη ;
Basilakis έγραψε:
....
6. Το stationary ούτε που διαβάζετε. http://offer.jliassides.com/images/offer_banner.jpg

want me to go?
πόσο χρονών είσαι ; και δεν το βλέπεις ;
:hammer: (χαριτολογώντας να χαλαρώσουμε λίγο το κλίμα)

Με εκτίμηση και σεβασμό,

Ο Alex

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 15 Μάιος 2011 11:39

Όλα αυτά είναι ΘΕΜΑ της τιμής. Μια δουλειά στο WEB δεν αξίζει 400ε.

GOT IT?

stratiotikos

Δημοσίευση από stratiotikos » 15 Μάιος 2011 11:43

Αυτό είναι άλλο θέμα ...

Αν το θεωρείς ακριβό... άπλα δεν πας σε αυτόν... κάποια στιγμή θα τις κατεβάσει συγκρίνοντας τιμές :roll: με άλλους διακοσμητές...

GOT IT?

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 15 Μάιος 2011 11:47

hahaha το θεωρώ ακριβό; Φίλος το θεωρώ φτηνό, χλευασμό της δουλειάς άλλων επαγγελματιών.

stratiotikos

Δημοσίευση από stratiotikos » 15 Μάιος 2011 11:49

λολ και πόσο λες να πάει ;

Joakim

Δημοσίευση από Joakim » 15 Μάιος 2011 11:55

Βασίλη , σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να προσβάλω το επάγγελμα ή να το υποτιμήσω. Όμως θα ήθελα να σου ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα ή να σου τα υπενθυμίσω. Μια ιστοσελίδα των 10 σελίδων, στατική θα κόστιζε σε μια εταιρία ας πούμε χοντρικά γύρω στα 600-700 ευρώ? Σωστά? Σε αυτή την περίπτωση όμως, εγώ δεν είμαι εταιρία, και ούτε έχω να καλύψω τους προϋπολογισμούς αυτής, άρα λογικό είναι οι τιμές μου απευθείας να είναι χαμηλότερες, ακόμα δε όταν αυτό που προσφέρω είναι σε προσφορά.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 15 Μάιος 2011 12:13

Joakim έγραψε:Βασίλη , σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να προσβάλω το επάγγελμα ή να το υποτιμήσω. Όμως θα ήθελα να σου ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα ή να σου τα υπενθυμίσω. Μια ιστοσελίδα των 10 σελίδων, στατική θα κόστιζε σε μια εταιρία ας πούμε χοντρικά γύρω στα 600-700 ευρώ? Σωστά? Σε αυτή την περίπτωση όμως, εγώ δεν είμαι εταιρία, και ούτε έχω να καλύψω τους προϋπολογισμούς αυτής, άρα λογικό είναι οι τιμές μου απευθείας να είναι χαμηλότερες, ακόμα δε όταν αυτό που προσφέρω είναι σε προσφορά.
Η προσφορά σημαίνει πως αυτό που κάνεις δίνεται με χαμηλότερη τιμή. 10,20,30 αλλά όχι 50 - 60%

Το ότι δεν είσαι εταιρία, δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να χρεώνεις μια επαγκελματική δουλειά, όπως μια εταιρία. Φυσικά συμβαίνει και το αντίστροφο. Μια εταιρία, δεν χρεώνει εκατομμύρια.

Στατική σελίδα και μάλιστα 10 απο αυτές; Οκ ας πάμε ένα παράδειγμα

Παραγωγή Μακέτας απο το 0.
600 - 800ε.
Slicing
100 - 200ε. Ναι υπάρχουν και χαμηλότερες τιμές, σαφώς και η συγκεκριμένη τιμή μπορεί να παίσει και κάτω από τα 100ε.
Τώρα στις στατικές σελίδες, δεν υπάρχει ένα Slider? Μια φόρμα επικοινωνίας;

Σύνολο 1200 - 1500ε.
Προσφορά στα 400ε

Οπότε;

Βέβαια έχω παραλείψει βήματα όπως το
Επικοινωνία με τον πελάτη
Wireframing
Σχεδιασμός εταιρικής ταυτότητας
Wireframing
Σχεδιασμός Μακέτας
Slicing / XHTML, CSS integration
Finished Touched

Όλα αυτά, 400ε.

Joakim

Δημοσίευση από Joakim » 15 Μάιος 2011 12:31

Όλα τα βήματα που έχεις αναπτύξει πιο πάνω είναι σωστά, αλλά ας κάνουμε τις πιο κάτω υποθέσεις.

Εγώ προσωπικά χρεώνω το κάθε project σαν σύνολο υπηρεσίας, και για αυτό τον λόγο διατηρώ σταθερές τις τιμές μου.

Υπόθεση.

Εάν θα χρέωνα ξεχωριστά όπως το παράδειγμα σου οι τιμές θα ήταν οι ακόλουθες.
Σχεδιασμός μακέτας από το 0 = 300 ευρώ
Κόψιμο της μακέτας = το πολύ 40 ευρώ

Για φόρμα επικοινωνίας αλλά και slider, όπως σωστά είπες θα χρέωνα αρκετά περισσότερα εάν δεν χρησιμοποιούσα έτοιμες λύσεις. Για παράδειγμα όπως δηλώνει και το avatar σου, εσύ χρησιμοποιείς την πλατφόρμα του Wordpress, το οποίο και δεν χρεώνεις (την πλατφόρμα, όχι τα δικά σου script και πρόσθετα), έτσι και εγώ. Άρα οι τιμή πέφτει κατακόρυφα και δεν υπάρχει ουσιαστική χρέωση.

Άρα ως εδώ είμαστε περίπου στα 360 με 400 ευρώ χοντρικά.

Όμως όπως ξανά τονίζω , εάν ήμουν εταιρία με υπαλλήλους λογικό θα ήταν να χρέωνα με τιμές όπως τις περιγράφεις εσύ και ίσως περισσότερα, μιας και θα ασχολούνταν περισσότερα άτομα με το project, αλλά και για να βγουν τόσο οι μισθοί όσο και ο προϋπολογισμός.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 15 Μάιος 2011 12:47

Joakim έγραψε: Για φόρμα επικοινωνίας αλλά και slider, όπως σωστά είπες θα χρέωνα αρκετά περισσότερα εάν δεν χρησιμοποιούσα έτοιμες λύσεις. Για παράδειγμα όπως δηλώνει και το avatar σου, εσύ χρησιμοποιείς την πλατφόρμα του Wordpress, το οποίο και δεν χρεώνεις (την πλατφόρμα, όχι τα δικά σου script και πρόσθετα), έτσι και εγώ. Άρα οι τιμή πέφτει κατακόρυφα και δεν υπάρχει ουσιαστική χρέωση.

Τα 50ε Slicing με τον κακογραμμένο κώδικα που είδα στο template σου, συμφωνώ και έχεις απόλυτο δίκαιο. Η τιμή είναι "αυτό που παίρνεις".

Εάν κρίνω και από την μακέτα που μας έδειξες παραπάνω, έχεις δίκαιο τα 300ε είναι ΥΠΕΡ αρκετά.

Και ναι, χρεώνω το WordPress.
Χρεώνω
1. Το Support.
2. To theme integration που κάνω.
3. Το slicing εάν πάμε απο το 0 ή το integration της μακέτας μέσα στο framework του iThemesBuilder από το οποίο έχω και 5stars από τους ίδιους.

Anyway, δεν καταλαβαίνεις πως αυτό είναι αντι-επαγκελματικό. Δεν μπορώ να κάνω κάτι, καλά κάνεις.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες