προμηθευτης ηλεκτρονικων

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
ababapanos

προμηθευτης ηλεκτρονικων

Δημοσίευση από ababapanos » 14 Μάιος 2011 12:51

Γειά σας.Θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος αν γνωρίζει στο παρακάτω θέμα: Ενδιαφέρομαι να δημιουργήσω ένα ηλεκτρονικό κατάστημα με ηλεκτρονικά είδη,υπολογιστες κινητα κλπ...
εχω εδω και καιρο που ψαχνω το θεμα, εχω ετοιμασει τα χαρτια , το σαιτ, τον εξοπλησμο της επιχειρησης, αλλα εχω κολλήσει στο κοματι των προμηθευτων.
ιδικα απο εδω Ελλαδα οσο έψαξα κατάλαβα οτι οι προμηθευτές πουλάνε χονδρικής πιο ακριβα απο οτι πουλάνε τα περισσότερα μαγαζιά στο skroutz. μια αναζήτηση να κανει κάποιος θα το καταλάβει ευκολα αυτο.
Οποτε η μονη λυση ειναι να κανω μονος μου εισαγωγές απο εκτος Ελλαδος απο ξενους προμηθευτές για να μπορεσω να ειμαι ανταγωνιστικός.
Δεν εχω ομως ξανα ασχοληθει με το θεμα και δεν ξερω που να απευθυνθώ για να βρω τις κατάλληλες εταιριες στο εξωτερικό. οποτε τι κανω? παίρνω σβαρνα το google γραφω προμηθευτές και ξεκιναω το ψάξιμο στα τυφλα? η μήπως υπάρχει κατι πιο οργανωμένο?

ευχαρηστω πολυ.

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

προμηθευτης ηλεκτρονικων

Δημοσίευση από hitca » 14 Μάιος 2011 16:13

Μπορείς να ξεκινήσεις από εδώ τα πάντα >>> http://www.hktdc.com/en-buyer/
και εδώ >>> http://www.b2s.com/
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Άβαταρ μέλους
GARAGE667

προμηθευτης ηλεκτρονικων

Δημοσίευση από GARAGE667 » 17 Μάιος 2011 19:52

Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία αλλά από έναν γνωστό,σε παρόμοια φάση με εσένα ξέρω ότι προμηθεύεται από Κίνα από τα εξής site

www.chinavasion.com

www.dhgate.com

Σε τιμές χονδρικής μιλάμε πάντα και δεν έχει μόνο τα φτηνιάρικα Κινέζικα και κάποιες φορές ακατάλληλα προϊόντα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες