Λίγες Απορίες πριν ξεκινήσω να το χρησιμοποιώ

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
servetas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από servetas » 27 Μάιος 2011 15:52

Πολύ καλησπέρα σας,
έχω μερικές απορίες σχετικά με το Google AdSense πριν αρχίσω να το χρησιμοποιώ...
1)Ο στόχος μου να μπω σε αυτό το πρόγραμμα δεν είναι να βγάζω χρήματα (σαν τρελός) κάθε μήνα αλλά να μπορώ να πληρώνω π.χ το hosting μου και όλες τις άλλες απαιτήσεις του site που είναι περίπου στα 300-400 (το πολύ) ευρώ τον χρόνο. Αυτό γίνεται να το καταφέρω;
2)Στην συνέχεια, δεν θέλω να προσθέσω τις διαφημίσεις στο site μου και σκέφτομαι να δημιουργήσω μια html σελίδα που θα λέω στα μέλη της σελίδας μου όποτε μπορούν να πατάνε κάποιο κλικ στις διαφημίσεις που έχω. Αυτό μπορεί να γίνει ή η google δεν θα δώσει την έγκριση κατά τον έλεγχο;
3)Πόσα χρήματα το λιγότερο μπορώ να κάνω ανάληψη από τον λογαριασμό μου και ποιον τρόπο θα μου προτείνατε για την ανάληψη;Αυτό που θέλω είναι να μην μπλέκω με τράπεζες και να έχω τα χρήματα σε μετρητά.

servetas

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 27 Μάιος 2011 16:17

1) Άν έχεις αρκετή κίνηση είναι εφικτό και το ποσό που αναφέρεις και μεγαλύτερα
2) Απαγορεύεται να παρακινείς κόσμο να κλικάρει τις διαφημίσεις σου, αν το κάνεις θα σε κόψουν.
3) Ρυθμίζεις να μπαίνουν σε λογιαριασμό paypal μετά τα 100 €

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 27 Μάιος 2011 16:20

Σίγουρο είναι αυτό για το paypal;

servetas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από servetas » 27 Μάιος 2011 16:26

α) Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.
β) Αυτό δεν θα φαίνεται δημόσια...θα το αναφέρω μόνο στο φόρουμ της σελίδας μου που πρόσβαση οι επισκέπτες δεν έχουν, αυτό μου με ενδιαφέρει είναι να βάλω τις διαφημίσεις σε μια άλλη σελίδα μόνες τους.
γ) Δεν υπάρχει περίπτωση η μεταφορά να γίνει με λιγότερα χρήματα η μεταφορά; πχ και επίσης να αποσταλούν στο ταχυδρομείο ή κάπου αλλού και να πάω να τα πάρω από εκεί (μετρητά);

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 27 Μάιος 2011 16:28

michalis1984 έγραψε:Σίγουρο είναι αυτό για το paypal;
Όχι. Σαν πρόταση αν δίνεται τέτοια δυνατότητα το γράφω. later edit: http://www.google.com/adsense/support/b ... swer=15818 και από ότι βλέπω δεν φαίνεται να υποστηρίζεται το paypal.

servetas, έτσι και σε ανακαλύψουν - που αργά ή γρήγορα θα γίνει από κάποιον που θα το καταγγείλει - θα μπεις σε black list και μετά ξέχνα το adsense.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες