Πρώτη παρουσίαση των Windows 8

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cpulse
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cpulse » 02 Ιουν 2011 03:52

http://www.engadget.com/2011/06/01/micr ... rototypes/

Ας ελπίσουμε αυτή η έκδοση να είναι μια από τις καλές.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 02 Ιουν 2011 03:56

αν είναι η συνέχεια των 7 θα είναι σίγουρα καλή... μόνο μη πάνε να ανακαλύψουν πάλι τον τροχό και μας βγει κανένα Vista :p

πιστεύω ότι το 7 τους καλύπτει την αγορά προς το παρών οπότε δε θα βιαστούν να το βγάλουν και να έχει προβλήματα.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cpulse
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cpulse » 02 Ιουν 2011 04:04

Άμα μελετήσεις την ιστορία τους, μετά από μια μεγάλη επιτυχία εφησυχάζουν και μετά τα κάνουν σαλάτα. Με τις φοβερές αλλαγές όμως που γίνονται τελευταία δεν μου φαίνεται να έχουν αναπαφτεί στις δάφνες τους από τα Windows 7. Φοβούνται πολύ την Apple και την Google, οπότε μάλλον θα βγάλουν καλά πράγματα. Είδομεν..

Άβαταρ μέλους
Rapsos13
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapsos13 » 02 Ιουν 2011 04:18

Πριν ξεκινήσει το βίντεο,τουλάχιστον σε εμένα,μου δείχνει ένα διαφημιστικό βιντεάκι 15 δευτ. με το android της Google :P ότι να ναι.

Και εγώ δεν πιστεύω ότι θα υπάρχουν μεγάλες διαφορές.Ήδη από εικόνες που έχουν κυκλοφορήσει δεν διαφέρει και πολυ εμφανισιακά που είναι το πρώτο που ενδιαφέρει τον μέσο χρήστη.

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από c0d3punk » 02 Ιουν 2011 13:14

Κάπου διάβασα ότι θα είναι διαθέσιμα αρχές του 2012 αλλά κανά χρόνο παραπάνω το κόβω σίγουρα μιας και η Microsoft δεν ήταν ποτέ στην ώρα της.

Αυτό που παρουσιάζει ο τύπος είναι η έκδοση για tablet ε?

Rapsos13 εμένα διαφήμιση γνωστής οδοντόβουρτσας έπαιξε.
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 02 Ιουν 2011 20:10

Εγώ βλέπω πως προσπαθούν να κάνουν το Media Center καλύτερο. Για αυτούς που έχουν μια οθόνη κρεμασμένη στην μέση του σαλονιού.

Ξέρετε ότι με μια σταγόνα βενζίνη και με τέλεια καύση μπορεί ένα αμάξι να τη χρησιμοποιήσει για όλη του σχεδόν τη ζωή.

Εγώ αυτό που θέλω είναι καλύτερη χρήση τον πηγών... Ποιο σωστά γραμμένο και πιο γρήγορο. Δεν έχω δει κανέναν στην Ελλάδα με windows να μπαίνει στο Media Center.
Εικόνα
What you waiting for?

chris_atheatos

Δημοσίευση από chris_atheatos » 16 Ιουν 2011 04:59

και τι γίνεται με τις εταιρίες ; βλέπουμε συνεχώς να βγαίνουν λειτουργικά για τον απλό χρήστη αλλά ακόμα την σταθερότητα των 2000 & xpden την έχουμε βρει τουλάχιστον σε δίκτυο, κατι γίνεται με τα 7 αλλά σίγουρα δεν έχει γίνει μετάβαση σε πολλές εταιρίες απο xp σε 7 .

Άβαταρ μέλους
cpulse
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cpulse » 16 Ιουν 2011 09:20

Γι αυτό πάνε τόσο γρήγορα στα 8. Για να νιώθεις οτι τα XP είναι αρχαία και να σε ψυχαναγκάσουν να τα αλλάξεις. Αλλά άμα θες σταθερότητα γιατί δεν βάζεις κανένα Ubuntu κανένα Red Hat να τελειώνεις;

chris_atheatos

Δημοσίευση από chris_atheatos » 16 Ιουν 2011 13:18

@cpulse

γιατί μετά έχεις και την γκρίνια του προσωπικού δεν μπορώ αυτό δεν μπορώ το άλλο ξέρω office και οχι open οffice..

Δεν γνωριζω και πολλά από linux αλλά νομιζω οτι αυτό θα το αντιμετωπισω σίγουρα :)

Άβαταρ μέλους
cpulse
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cpulse » 16 Ιουν 2011 13:33

Σηκώνεις το αριστερό χέρι ψηλά και αριστερά. Πολύ ψηλά. Μετά το δεξί χέρι ψηλά και δεξιά. Μετά με έναν αέρινο ρυθμό και χάρη κατεβάζεις τα χέρια σου βίαια κάτω και στο κέντρο. Και έτσι όσοι παραπονιούνται παραδειγματίζονται και ακολουθούνε το παράδειγμα σου. Έτσι κι αλλιώς δεν δουλεύουν και ποτέ, οπότε μικρό το κακό.

chris_atheatos

Δημοσίευση από chris_atheatos » 16 Ιουν 2011 17:59

εντάξει τρομαξα νομιζα ότι το πηγαίναμε για μούτζα.. αλλά για να καταλήξουμε κάπου θεωρώ ότι ειναι πολύ καλό σαν λειτουργικό αλλά αποκλειστικά για το σπίτι !!

:)

Άβαταρ μέλους
cpulse
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cpulse » 17 Ιουν 2011 17:02

Πέρα από την πλάκα, δεν συμφωνώ. Ξέρω πολύ καλά πόσο ηλίθιο μπορεί να γίνει (το Ubuntu) οταν έχεις να κάνεις με σύνδεση συσκευών (scanners, printers κτλ). Γι αυτό και τελευταία χρησιμοποιώ και Mac.

Αλλά και τα windows δεν πάνε πίσω. Πολύ κακή διαχείριση μνήμης σε σχέση με τα Unix, κακή προσέγγιση σε θέματα security στο file system τους. Γενικά τα windows ενώ είναι πολύ ποιο user friendly (κατά τη γνώμη μου πολύ καλύτερα και από Mac), δεν τα θεωρώ άξια για ένα ασφαλές περιβάλλον εργασίας για δουλειά.

Τώρα για τους υπαλλήλους, ας προσαρμοστούνε. Δηλαδή και στο MS Office πως προσαρμοστίκανε;

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 17 Ιουν 2011 17:24

cpulse έγραψε:...Δηλαδή και στο MS Office πως προσαρμοστίκανε;
Τότε που προσαρμοστήκανε, ήταν ακόμα IN, τόσο το MS Office, όσο και όλα τα προϊόντα της Microsoft :D
chris_atheatos έγραψε:εντάξει τρομαξα νομιζα ότι το πηγαίναμε για μούτζα...
Εγώ πάλι φοβήθηκα κάτι σε διπλό τόλουπ, τριπλό άξελ, ή κάτι τέλος πάντων πιο καλλιτεχνικό (αφού είχε και κάτι σε χάρι η όλη κίνηση) :lol: :lol: :banana: :banana:

chris_atheatos

Δημοσίευση από chris_atheatos » 23 Ιουν 2011 07:12

@cpulse

Καλά έχω δεί και σε λογιστικό γραφείο όλα mac και σε όλα να έχει εγκαταστημένα windows ok δε λέω μπορεί να έτρεχε κάποιο προγραμμα και για λόγους συμβατότητας αλλα μου φάνηκε μεγάλη ιεροσυλία :)
συμφωνώ όμως μαζί σου 100% ( άργησα αλλά απάντησα)

Dgeorge
Κοιταξε, καλώς η κακώς κάποια πράγματα δεν αλλάζουν και δυστυχώς πολλές φορές έχουμε μάθει να δουλεύουμε με τα πιο IN και τα πιο πολυδιαφημισμένα .. Και ένα laptop των 400 ευρώ κάνει την δουλειά μας αλλά θέλουμε των 800 πολλές φορες ή ένα πιο επώνυμο !!

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 23 Ιουν 2011 11:13

Γι αυτό και τελευταία χρησιμοποιώ και Mac.
Σαν πολλοί να μαζευτήκαμε και δεν μ'αρ'εσει..
:-? :(
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες