dead end

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Tsili

dead end

Δημοσίευση από Tsili » 03 Ιουν 2011 21:41

αν μιλας για Ελλαδα μαλλον συμφωνω για το γενικο επιπεδο..
αλλα και οι εφαρμογες που υλοποιουνται στην Ελλαδα δεν χρειαζονται και πολλα..
εχεις πολλα παραδειγματα απο σοβαρες εφαρμογες στην Ελλαδα?
οποτε στα ιδια καταληγουμε..
GoldenDeal.gr προς πωληση - message here

Tsili

dead end

Δημοσίευση από Tsili » 03 Ιουν 2011 21:53

γιατι με αναλογια πανε ολα..
πχ.
το chatroulette ηταν ιδεα
στο facebook μετρουσε η ιδεα ( η δημιουργια του wall ηταν αυτο που εκανε την διαφορα)
κλπ
και μην ξεχνας για να παει μπροστα το facebook εβαλε συνεταιρο που ασχοληθηκε με το marketing και ΠΡΟΣΕΛΑΒΕ developers
το business development μετραει πανω απο ολα σε τετοιες περιπτωσεις

javment
Επικοινωνία:

dead end

Δημοσίευση από javment » 03 Ιουν 2011 21:58

Πιστεύω ότι η κουβέντα αυτή δεν θα μας βγάλει σε κάποιο συμπέρασμα, πρόκειται για μια συμφωνία μεταξύ δύο επαγγελματιών, εξαρτάται από εκείνους, την εμπειρία τους, την τότε οικονομική κατάστασης τους για το τι θα κρίνουν ότι τους συμφέρει και φυσικά τα ρίσκα που είναι διατεθειμένοι να πάρουν. Δεν θα κρίνω ποιος έχει δίκιο και ποιος άδικο.

Για ποιο λόγο όμως έκανες την δημοσίευση αυτή;(έπειτα από ένα χρόνο μάλιστα) Αρχικά μου φαίνεται θες να υποτιμήσεις τον developer ότι πήγε να κάνει μια συμφωνία πιο συμφέρουσα για εκείνον και έφαγε τα μούτρα του, δεν άκουσε εσένα και την πάτησε. Δεν λέω, τουλάχιστον ηθικά να πάει να κάνει μόνος του αυτό που συζητήσατε με παραπλήσιο domain δεν είναι σωστό, αλλά ηθικά πάντα.

Tsili έγραψε:ο developer ανοιξε το my(madeup-keywordproduct)24.com και φυσικα πηρε τ'αρχ...α του
Θα συμφωνήσω με τον korgr πως είσαι σίγουρος ότι με το δικό σου domain θα είχε καλύτερα αποτελέσματα; η αντίστοιχα πως ήσουν τόσο βέβαιος την κατάληψη που θα είχε το δικό του εγχείρημα.

Tsili έγραψε:domainer:να δεσμευτεις γιατι μπορει να παρουμε τ ' αρχ...α μας απο αυτό που θα κανεις ..και εγω θα σε βαλω συνεταιρο στο domain?
Εσύ θα δεσμευόσουν για ένα ελάχιστο έσοδο που θα είχε ο developer; Ποίος θα εγγυούταν στον developer ότι οι εργατοώρες του δεν θα πήγαιναν χαμένες;Γιατί ο developer θα δούλευε.Θα σε έβαζε συνέταιρο και εκείνος στην δουλειά του βλέπεις. Τα βλέπεις τα πράγματα μόνο από την δικιά σου πλευρά.
Tsili έγραψε: οποιοσδηποτε νοημων δεν θα σκεφτοταν αλλη περιπτωση..
Η περίπτωση απλά να μην ασχολιόταν καν, δεν την λαμβάνεις υπόψη;
Επίσης ένας νοήμων κατά την γνώμη μου πάντα, ποτέ μα ποτέ δεν αποκλείει την ύπαρξη μιας επιπλέον ν+1 περίπτωσης.

Tsili έγραψε:το point αυτου του ποστ ειναι επειδη το ιντερνετ πλεον δεν ειναι ενα σκριπτ και πιασαμε τον παπα απ' τα @@ , καλο θα ειναι οποιος θεωρει τον εαυτο του guru η expert να κατεβει down του earth γιατι μονο με ειλικρινεις συνεργασιες και καλες επαγγελματικες σχεσεις μπορει καποιος να κερδισει και οχι με κουτοπονηριες
Συμφωνώ μαζί σου για τις ειλικρινές συνεργασίες, όπως σου είπα ηθικά δεν ήταν σωστή η αντίδραση του developer. Αλλά μην μπερδεύουμε τις ισορροπίες εάν φτιάξεις μια πολύ καλή,έξυπνη, χρήσιμη, σωστά δομημένη εφαρμογή θα πιάσει και ας μην έχει το super domain!Δηλαδή εάν το facebook ήταν σε άλλο domain δεν θα έβγαζε τίποτα από τις διαφημίσεις ε; Το θέμα είναι μαζί με τους developers να κατέβουν κ "down to earth" και μερικοί που νομίζουν ότι βρήκαν την κότα που κάνει τα χρυσά αυγά επειδή είχαν την ιδέα να αγοράσουν ένα domain.Η επιτυχία του domain είναι εικασίες δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα. Δεν λέω βοηθάει και σημαντικά μάλιστα, αλλά με ένα σοβαρό domain μια σοβαρή εφαρμογή και την κατάλληλη προβολή έχεις πιθανότητες να πάει καλά η δουλειά,πιθανότητες όχι σιγουριά.

GiannisGoup έγραψε:Ο προγραμματιστάκος, σκεπτόμενος ότι έχει "ψωμί" η ιδέα ήθελε περισσότερα από αυτά που θα έπαιρνε για τη δουλειά του, η οποία προφανώς - λέω εγώ τωρα - είναι η κατασκευή sites.
Ο σοβαρός developer (όχι ένας που έμαθε να βάζει άρθρα στο joomla και δεν ξέρει τι είναι η php) έχει φάει ώρες, ξενύχτια για να διαβάζει και να πειραματίζεται, ώστε να βγαίνεις εσύ και ο κάθε GiannisGoup και να τον αποκαλεί ειρωνικά κ υποτιμητικά "προγραματιστάκο".

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

dead end

Δημοσίευση από korgr » 03 Ιουν 2011 22:16

Είναι πάντα οι δύο όψεις του ίδιου νομίσματος.
Δεν θέλω να υποτιμήσω την αξία καμμίας πλευράς. Συνήθως η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.

Tsili

dead end

Δημοσίευση από Tsili » 03 Ιουν 2011 22:38

μαλλον και εσυ πρεπει να τα ξαναδιαβασεις απο την αρχη ΑΡΓΑ
αλλα θα μπω στον κοπο να απαντησω σε αυτα που αν ξαναδιαβασεις σωστα θα καταλαβεις μονος σου
javment έγραψε: Για ποιο λόγο όμως έκανες την δημοσίευση αυτή;(έπειτα από ένα χρόνο μάλιστα) Αρχικά μου φαίνεται θες να υποτιμήσεις τον developer ότι πήγε να κάνει μια συμφωνία πιο συμφέρουσα για εκείνον και έφαγε τα μούτρα του, δεν άκουσε εσένα και την πάτησε. Δεν λέω, τουλάχιστον ηθικά να πάει να κάνει μόνος του αυτό που συζητήσατε με παραπλήσιο domain δεν είναι σωστό, αλλά ηθικά πάντα.
αν ηταν εξυπνομαγκας το πιο συμφερον γι αυτο θα ηταν να κανει αυτο που εκανε αλλα και να κανει και το δικο μου για 1,000 ευρουλακια για ενα ΜΙΝΙ σαιτ (μαλλον δεν υπαρχει γνωση του ορου" μινι σαιτ")

javment έγραψε:Θα συμφωνήσω με τον korgr πως είσαι σίγουρος ότι με το δικό σου domain θα είχε καλύτερα αποτελέσματα; η αντίστοιχα πως ήσουν τόσο βέβαιος την κατάληψη που θα είχε το δικό του εγχείρημα.
να σου μαθω τα βασικα ...
το domain ( αν δεν το προσεξες ξαναδιαβασε το) ηταν .com
φιλε μου τα keyword coms εχουν και typein traffic και ΠΑΝΤΑ με σωστο seo πανε πρωτα στο google γι αυτο και τα καλα πουλιουνται για εκατομμυρια
λες αυτοι που ρηξανε τα εκατομμυρια για τα diamonds.com , vodka.com etc αν διαβαζαν το ερωτημα σου να το ξανασκεφτονταν μηπως κανουν λαθος?

javment έγραψε:Εσύ θα δεσμευόσουν για ένα ελάχιστο έσοδο που θα είχε ο developer; Ποίος θα εγγυούταν στον developer ότι οι εργατοώρες του δεν θα πήγαιναν χαμένες;Γιατί ο developer θα δούλευε.Θα σε έβαζε συνέταιρο και εκείνος στην δουλειά του βλέπεις. Τα βλέπεις τα πράγματα μόνο από την δικιά σου πλευρά.
τωρα θελεις να απαντησω? οκ...
εχουμε 2 συνεταιρους
ο 1ος εχει ενα domain name που εχει συγκεκριμενη αξια και μεγαλη
(αν αναρωτιεσαι γιατι, επανελαβε το διαβασμα - keyword.com)
o 2ος ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ οτι ειναι ικανος να κανει σωστη δουλεια
Αν φαει 10 μερες να στεισει ενα wordpress template ( ξαναδιαβασε επανω- MINI SITE)
και δεν ξερει να βαζει ουτε keywords.. τοτε ΝΑΙ..na parei t @@ ..μου , επρεπε να ειχε παρει τα 1.000 ευρω και εγω να τα κλαιω..

javment έγραψε:
Tsili έγραψε: οποιοσδηποτε νοημων δεν θα σκεφτοταν αλλη περιπτωση..
Η περίπτωση απλά να μην ασχολιόταν καν, δεν την λαμβάνεις υπόψη;
Επίσης ένας νοήμων κατά την γνώμη μου πάντα, ποτέ μα ποτέ δεν αποκλείει την ύπαρξη μιας επιπλέον ν+1 περίπτωσης.
να μην ασχολιοταν καν? !! για νοημων μιλησα..
και επαναλαμβανω( ξαναδιαβασε επανω ΑΡΓΑ για να το κατανοησεις)
1.000 ευρω για ενα mini site? μαλλον εχουμε διαφορετικη αντιληψη περι νοημοσυνης,,
δεν πειραζει..γενετικες διαφορες..
δεν ειναι κακο να υπερασπιζεσαι τους ομοιους σου..
το v+1 περιπτωση πες το σε κανα πιτσιρικι που θες να δειξεις οτι εμαθες και εξισωσεις χθες
αν εχεις να προτινεις καμμια ΥΠΑΡΚΤΗ αλλη περιπτωση πες την

javment έγραψε:
Tsili έγραψε:το point αυτου του ποστ ειναι επειδη το ιντερνετ πλεον δεν ειναι ενα σκριπτ και πιασαμε τον παπα απ' τα @@ , καλο θα ειναι οποιος θεωρει τον εαυτο του guru η expert να κατεβει down του earth γιατι μονο με ειλικρινεις συνεργασιες και καλες επαγγελματικες σχεσεις μπορει καποιος να κερδισει και οχι με κουτοπονηριες
Συμφωνώ μαζί σου για τις ειλικρινές συνεργασίες, όπως σου είπα ηθικά δεν ήταν σωστή η αντίδραση του developer. Αλλά μην μπερδεύουμε τις ισορροπίες εάν φτιάξεις μια πολύ καλή,έξυπνη, χρήσιμη, σωστά δομημένη εφαρμογή θα πιάσει και ας μην έχει το super domain!Δηλαδή εάν το facebook ήταν σε άλλο domain δεν θα έβγαζε τίποτα από τις διαφημίσεις ε; Το θέμα είναι μαζί με τους developers να κατέβουν κ "down to earth" και μερικοί που νομίζουν ότι βρήκαν την κότα που κάνει τα χρυσά αυγά επειδή είχαν την ιδέα να αγοράσουν ένα domain.Η επιτυχία του domain είναι εικασίες δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το αποτέλεσμα. Δεν λέω βοηθάει και σημαντικά μάλιστα, αλλά με ένα σοβαρό domain μια σοβαρή εφαρμογή και την κατάλληλη προβολή έχεις πιθανότητες να πάει καλά η δουλειά,πιθανότητες όχι σιγουριά.
ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΣΕ ...αργα ..και με προσοχη τι ειπα για το domain τυπου facebook
Tsili έγραψε:Τωρα οταν μιλαμε για εφαρμογη , το domain αξιζει 2% η ιδεα 50% ( developers χιλιαδες, καλες ιδεες λιγες) development 20% και marketing 28%)
το να ειχα την ιδεα να αγορασω domains το '98 , ναι δυστυχως για σενα , ειναι η κοτα με τα χρυσα αυγα.. το ξερω οτι ζηλευεις αυτο που θεωρεις ευκολο κερδος , αλλα πολλοι μπορουσαν να το κανουν και λιγοι το εκαναν, μαλλον εξυπνη προβλεψη ειναι και οχι τυχη..

javment έγραψε:
GiannisGoup έγραψε:Ο προγραμματιστάκος, σκεπτόμενος ότι έχει "ψωμί" η ιδέα ήθελε περισσότερα από αυτά που θα έπαιρνε για τη δουλειά του, η οποία προφανώς - λέω εγώ τωρα - είναι η κατασκευή sites.
Ο σοβαρός developer (όχι ένας που έμαθε να βάζει άρθρα στο joomla και δεν ξέρει τι είναι η php) έχει φάει ώρες, ξενύχτια για να διαβάζει και να πειραματίζεται, ώστε να βγαίνεις εσύ και ο κάθε GiannisGoup και να τον αποκαλεί ειρωνικά κ υποτιμητικά "προγραματιστάκο".
κατ αρχην ο χαρακτηρισμος του GiannisGoup πηγαινε στον συγκεκριμενο η καθε εναν αναλογο και οχι σε ολους..
το να μαθεις μια επιστημη ( οπως η πληροφορικη) σε οδηγει σε δυο δρομους
του εργατη και του επιχειρηματια
αν εισαι εργατης παιρνεις τα 1.000 και λες ευχαριστω
αν θελεις να γινεις επιχειρηματιας ( και οχι να λες οτι εισαι) τοτε
γυρναμε στα 4 διαφορετικα σεναρια που ειπα πριν..
αλλιως εισαι προγραματιστακος κουτοπονηρος ..
-----------
αλλη φορα ΔΙΑΒΑΣΕ προσεκτικα και σκεψου πριν απαντησεις , γιαιτ αυτη η προχειροτητα με κανει να αμφιβαλλω για το αν εισαι καλος developer..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tsili την 03 Ιουν 2011 22:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Tsili

dead end

Δημοσίευση από Tsili » 03 Ιουν 2011 22:40

korgr έγραψε:Είναι πάντα οι δύο όψεις του ίδιου νομίσματος.
Δεν θέλω να υποτιμήσω την αξία καμμίας πλευράς. Συνήθως η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.
οχι korgr
δεν υπαρχουν δυο οψεις..δεν ειναι νομισμα..ΧΑΡΤΗΣ ειναι..εγχειριδιο
και μονο οσοι τον ακολουθουν φτανουν..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tsili την 03 Ιουν 2011 23:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Apostolis_38

dead end

Δημοσίευση από Apostolis_38 » 03 Ιουν 2011 22:51

Την επόμενη φορά που θα αρχίσουμε να κατεβάζουμε καντήλια επειδή δεν γίναμε πλούσιοι θα τα παρατήσουμε όλα και θα διαβάσουμε το μανιφέστο σου "Κονομήστε τα άντερά σας με δυο dot com και έναν developer".

Μέχρι τότε όμως καλό θα ήταν να εξηγήσεις γιατί έρχεσαι σε φόρουμ με προγραμματιστές να αναφέρεις ένα γεγονός που έγινε πριν από ένα χρόνο.

Και μάλλον θα ήταν καλό να προσκαλέσεις και τον developer να πει την αποψή του.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

dead end

Δημοσίευση από korgr » 03 Ιουν 2011 23:03

Tsili έγραψε: οχι korg
Ομολογώ πως στην αρχή την πάτησα και πίστεψα προς πρέπει να σε πάρω σοβαρά!
Τώρα αν θες πρέπει να το κερδίσεις αυτό το δικαίωμα :P

Παραθέτεις λοιπόν ΤΩΡΑ το link με το «www.epiasaTonPapaApoTa@@.com» να δούμε τι site το στηρίζει από πίσω ή κάτσε στην γωνιά σου να κλαις που δεν είσαι σε θέση να δημιουργήσεις μόνος σου ότι χρειάζεται και να μην έχεις ανάγκη κανένα!

Α, και περιπτώσεις ατόμων που βαφτίζουν τα πάντα MINI sites με την ίδια ευκολία που βαφτίζουν «Προγραμματιστάκους» τους developers, έχω γνωρίσει αρκετούς οπότε μπες και εσύ στην ουρά να γραφτείς στο club!

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

dead end

Δημοσίευση από korgr » 03 Ιουν 2011 23:04

Α και ειναι korgr και όχι korg γιατί σαν πολλά είπες σχετικά με το καλό διάβασμα!

Tsili

dead end

Δημοσίευση από Tsili » 03 Ιουν 2011 23:07

Apostolis_38 έγραψε: "Κονομήστε τα άντερά σας με δυο dot com και έναν developer".
με δυο top dot coms τα κονομησες και χωρις developer ..
Apostolis_38 έγραψε:Μέχρι τότε όμως καλό θα ήταν να εξηγήσεις γιατί έρχεσαι σε φόρουμ με προγραμματιστές να αναφέρεις ένα γεγονός που έγινε πριν από ένα χρόνο.
το φορουμ δεν αφορα ΜΟΝΟ προγραμματιστες
το ποτε το ανεφερα δεν παιζει ρολο, μαλλον θα επρεπε να σας προβληματισει και να σας βοηθησει στο να μαθετε πως μπορειτε να κερδισετε περισσοτερα παρα να το εκλαβετε ως επιθεση και να ποσταρετε οτιδηποτε χωρις επιχειρηματα
εκτος αν δεν σας ενδιαφερει η ανταλλαγη αποψεων που ισως να σας βοηθησουν
ειπαμε..και γω ΠΑΟΚτσης ειμαι..αλλα εδω δεν ειναι γηπεδο

Apostolis_38 έγραψε:Και μάλλον θα ήταν καλό να προσκαλέσεις και τον developer να πει την αποψή του.
γιατι δεν μας λες τι θα εκανες και εσυ στην θεση του? αυτο ειναι το νοημα αυτης της κουβεντας
να δεις κατα ποσο θα εκανες και εσυ ενα τετοιο λαθος
γιατι οπως καταλαβες και οι προηγουμενοι λαθος θα κανανε//
---
το 2002 ειχα 3 inhouse developers και τους ελεγα ¨ΠΑΡΤΕ DOMAINS"
την ιδια αντιδραση με σενα ειχαν..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tsili την 03 Ιουν 2011 23:28, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Tsili

dead end

Δημοσίευση από Tsili » 03 Ιουν 2011 23:08

korgr έγραψε:Α και ειναι korgr και όχι korg γιατί σαν πολλά είπες σχετικά με το καλό διάβασμα!
εχεις δικιο..sorry
εκανα edit και το διορθωσα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tsili την 03 Ιουν 2011 23:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Tsili

dead end

Δημοσίευση από Tsili » 03 Ιουν 2011 23:18

korgr έγραψε:
Tsili έγραψε: οχι korg
Ομολογώ πως στην αρχή την πάτησα και πίστεψα προς πρέπει να σε πάρω σοβαρά!
Τώρα αν θες πρέπει να το κερδίσεις αυτό το δικαίωμα :P

Παραθέτεις λοιπόν ΤΩΡΑ το link με το «www.epiasaTonPapaApoTa@@.com» να δούμε τι site το στηρίζει από πίσω ή κάτσε στην γωνιά σου να κλαις που δεν είσαι σε θέση να δημιουργήσεις μόνος σου ότι χρειάζεται και να μην έχεις ανάγκη κανένα!

Α, και περιπτώσεις ατόμων που βαφτίζουν τα πάντα MINI sites με την ίδια ευκολία που βαφτίζουν «Προγραμματιστάκους» τους developers, έχω γνωρίσει αρκετούς οπότε μπες και εσύ στην ουρά να γραφτείς στο club!
οχι φιλε korgr
δεν θα το κανω..
αν ψαξεις λιγο στο google θα βρεις τα παντα αν θες
και το ποιος ειμαι , και το ποια domain εχω κλπ..
αλλοι ειναι ανωνυμοι εδω μεσα
και ξαναδιαβασε..δεν ειπα προγραμματιστακους τους developers, αλλος χαρακτηρισε ετσι ΜΟΝΟ τον συγκεκριμενο και εγω συμφωνησα
εκτος απο συντεχνιακο δογματισο εχεις κατι αλλο επι του θεματος? γιατι σε οσα μου ειπες σου απαντησα με επιχειρηματα
-----
αν θελετε να συζητατε αναμεταξυ σας και να βλογατε τα γενια σας ..οκ..

Apostolis_38

dead end

Δημοσίευση από Apostolis_38 » 03 Ιουν 2011 23:21

Tsili έγραψε:
Apostolis_38 έγραψε:Μέχρι τότε όμως καλό θα ήταν να εξηγήσεις γιατί έρχεσαι σε φόρουμ με προγραμματιστές να αναφέρεις ένα γεγονός που έγινε πριν από ένα χρόνο.
το φορουμ δεν αφορα ΜΟΝΟ προγραμματιστες
το ποτε το ανεφερα δεν παιζει ρολο, μαλλον θα επρεπε να σας προβληματισει και να σας βοηθησει στο να μαθετε πως μπορειτε να κερδισετε περισσοτερα παρα να το εκλαβετε ως επιθεση και να ποσταρετε οτιδηποτε χωρις επιχειρηματα
εκτος αν δεν σας ενδιαφερει η ανταλλαγη αποψεων που ισως να σας βοηθησουν
ειπαμε..και γω ΠΑΟΚτσης ειμαι..αλλα εδω δεν ειναι γηπεδο

Apostolis_38 έγραψε:Και μάλλον θα ήταν καλό να προσκαλέσεις και τον developer να πει την αποψή του.
γιατι δεν μας λες τι θα εκανες και εσυ στην θεση του? αυτο ειναι το νοημα αυτης της κουβεντας
να δεις κατα ποσο θα εκανες και εσυ ενα τετοιο λαθος
γιατι οπως καταλαβες και οι προηγουμενοι λαθος θα κανανε//
---
το 2002 ειχα 3 inhouse developers και τους ελεγα ¨ΠΑΡΤΕ DOMAINS"
την ιδια αντιδραση με σενα ειχαν..
- Δεν θέλουμε να μάθουμε πως να τα κωνομάμε.
Δεν ξέρω γιατί δεν μπορείς να το χωνέψεις αλλά βολευόμαστε και με λιγότερα.
Αρκεί να κάνουμε και την ταύλα μας με την δουλειά μας.

- Τι θα έκανα εγώ;
Δεν θα ασχολιόμουν καν με το θέμα.
Από ξέρω κι εγώ μπάρμπα δώσε μου κι εμένα έχουμε πήξει σ' αυτή τη χώρα...

- Πάρτε domains;
Δοκίμασε και το πάρτε κανέναν καλό μισθό. Πιο ξηγημένο μου ακούγεται.

- Φυσικά και είσαι ΠΑΟΚτσής.
Τώρα μετά το κατεστημένο της Αθήνας σου φταίνε και οι developers που δεν θέλουν να τα κονομήσουν.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

dead end

Δημοσίευση από cordis » 03 Ιουν 2011 23:25

σας βλέπω... :)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Tsili

dead end

Δημοσίευση από Tsili » 03 Ιουν 2011 23:28

cordis έγραψε:σας βλέπω... :)
δεν θα σχολιασεις? :D

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης