Και κλάμα οι domainers...

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vortalifer
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vortalifer » 16 Ιαν 2013 10:55

korgr έγραψε:Από τη στιγμή που αποφασίζει να γίνει search engine όπως λέει, το SSO εξομοιώνεται με το SEO :P
<οκ ας κάνουμε μια προβλεψή >

1. Νομίζω ότι ο όρος search engine σημαίνει google-bing. Αν δείς και στην ανακοινωση αποφέυγουν τον όρο search engine

2. Φαντάζομαι οτι το optimization πλέον θα εχει να κάνει με τα shares - likes - comments - external backlinks κτλ. Αρα όταν μια εταιρία στο μέλλον θα παρουσιάζει αντίστοιχες υπηρεσίες θα έπρεπε να κάνει διαχωρισμο πχ SEO, SEO για FB. Αυτομάτως χρειάζεται νέος όρος.

Το παραπάνω ηδη υπάρχει ως πρόβλημα. Δηλαδή υπηρεσίες τύπου SEO για youtube και SEO στο appstore έχουν αρχίσει και δημιουργούν πρόβλημα στην επικοινωνία τους.

Ο λόγος που χρησιμοποιείται ο όρος seo παντού νομίζω πως είναι λόγω του hype που εχεί πάρει και γράφει ως buzz word.

Αν όμως το FB αποφασίσει να το κάνει σοβαρά νομίζω οτι ή "φρέσκια" αυτή υπηρεσία θα πρέπει να αποκτήσει νέο όρο καταρχήν για λόγους επικοινωνιακούς ( και σε μια τελική ίσως να χρειάζεται για να συνεννοούμαστε ) .

Δεν ξέρω αν θα είναι το SSO ο όρος ή κάτι πιο εξωτικό άλλα νομίζω ότι σύντομα θα εμφανιστεί κάτι.

</τέλος πρόβλεψης>

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 16 Ιαν 2013 11:05

ουάου, δεν περίμενα πως θα έχρηζε τόσο εμπεριστατωμένης τεκμηρίωσης ένα σχόλιο μου σε επίπεδο χιούμορ :D

Άβαταρ μέλους
vortalifer
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vortalifer » 16 Ιαν 2013 11:12

korgr έγραψε:ουάου, δεν περίμενα πως θα έχρηζε τόσο εμπεριστατωμένης τεκμηρίωσης ένα σχόλιο μου σε επίπεδο χιούμορ :D
Έχω ενθουσιαστεί με τα νέα για αυτό :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες