WINDOWS XP HOME EDITION GR ACTIVATION

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
alexis parashis

Δημοσίευση από alexis parashis » 11 Σεπ 2003 04:03

Ενας φίλος μου έδωσε και εγκατέστησα επιτέλους τα WIN XP HOME EDITION ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ.Ολα πηγαν καλά,όμως μου ζητούν ενεργοποίηση και μάλιστα βγαζουν μήνυμα (Ξέρετε απο τα κλειδακια που βγαζουν κάτω στην μπαρα δεξια,δίπλα στο ρολόϊ) ,μόλις ανοίγω τον Υπολογιστή μου και μου λένε για το πόσες μέρες απομένουν πριν απο την ενεργοποίηση. Κάποιος φίλος μου είπε ότι "μόλις τελειώσουν οι 30 μέρες που δίνει η microsoft, θα μου κλειδώσουν. Μού είπε όμως ότι "Υπάρχει Λύση",αλλα δεν ήξερε περισσότερα,γιατί αυτός έχει win98.Eίμαι σχετικά καινουργιος με το θέμα και θα ήθελα σας παρακαλώ να με βοηθήσετε.Αν αυτα που έχετε να μου πείτε δεν πρεπει να "βγουν Δημόσια"σαs παρακαλω το e-mail μου ειναι depauls@freemail.gr
Σας ευχαριστώ θερμότατα.

Υ.Γ Μου είπαν επίσης ότι δεν μπόρω να χρησιμοποιήσω τον κωδικό του φίλου που μου δάνεισε το γνήσιο CD Eγκατάστσης,γιατί ήδη,τον έχει βάλει αυτός και είναι για μια φορά.

Υ.Γ2 Μου απομένουν 17 μέρες πριν μου κλειδώσουν!!!

Ray

Δημοσίευση από Ray » 11 Σεπ 2003 11:11

Ma kai fysika yparxei lysh!!!

Ante agorase ta original! (to kostos einai logiko pistebo)

H bale linux...

Filika,

Christos

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 11 Σεπ 2003 14:41

alexis parashis έγραψε:Μού είπε όμως ότι "Υπάρχει Λύση",αλλα δεν ήξερε περισσότερα...
Πονηρός ο φίλος σου :wink: ... Αυτή την συγκεκριμένη "λύση" (η οποία υπάρχει αλλά ούτε εγώ ξέρω περισσότερα) δεν πρόκειται να την βρεις μέσα από αυτό το forum, αφού απαγορεύεται η διακίνηση τέτοιων πληροφοριών (περί cracking,κλπ). :-?

Sorry! 8)

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 11 Σεπ 2003 15:00

Se periptosi pou den breis akri (an kai den eiani kati to idietero na 'spaseis' to kleidoma ton XP) sou proteino anepifilakta ta Windows 2000 :)

Oute Activation oute tpt kai einai gia mena klaseis anotera (se taxitita, statherotita ktl).

mr_kakos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mr_kakos » 11 Σεπ 2003 18:53

εγω ξέρω αλλά δεν θα με αφήσουν να στην πώ οπότε δεν την γράφω κάν

alexis parashis

Δημοσίευση από alexis parashis » 11 Σεπ 2003 19:54

Κατ΄αρχάς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ(Ε) ΓΡΑΨΑΤΕ...(Για τον κόπο..)
Νομίζω όμως,ότι το forum δημιουργήθηκε για να βοηθάμε ο ενας τον άλλο και να ανταλλασσουμε αποψεις.Τί να κάνουμε δεν είμαστε όλοι αυθεντίες στα P/C( πουντους αλήθεια...
Ασ είναι.
1)Για τον φίλο Ray : Άμα θες δώσε μουβ εσύ χρήματα και γώ πάω και απόψε το βράδυ και αγοράζω το CD(Απο αυτο΄...το γνήσιο που θα έχεις αγοράσει και συ....
2)Για τον φίλο EneMe ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ E-MAIL!!!!!!
3)Φίλε μου καλέ Cha0s.Τα Ειχε ένας φίλος και τον κρέμασαν ασχημα αποτι μου είπε και έχασε τα αβγά και τα πασχάλια
4)Για τον φίλο mr_kakos ότι και για το Νο 2.ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ E-MAIL!!!!!!(Εκεί μέσα μπορείς να λες ότι θές..Ακόμα και εγω το ξέρω. ΕΣΥ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλους του άλλους φίλους που μου έστειλαν mail.Θα σας απαντήσω προσωπικα.Καλα νάστε και καλά να περνάτε.

Με τιμή depauls@freemail.com

*Το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται.....

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 11 Σεπ 2003 21:36

alexis parashis έγραψε:Κατ΄αρχάς ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ(Ε) ΓΡΑΨΑΤΕ...(Για τον κόπο..)
Νομίζω όμως,ότι το forum δημιουργήθηκε για να βοηθάμε ο ενας τον άλλο και να ανταλλασσουμε αποψεις.Τί να κάνουμε δεν είμαστε όλοι αυθεντίες στα P/C( πουντους αλήθεια...
Ασ είναι.
1)Για τον φίλο Ray : Άμα θες δώσε μουβ εσύ χρήματα και γώ πάω και απόψε το βράδυ και αγοράζω το CD(Απο αυτο΄...το γνήσιο που θα έχεις αγοράσει και συ....
2)Για τον φίλο EneMe ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ E-MAIL!!!!!!
3)Φίλε μου καλέ Cha0s.Τα Ειχε ένας φίλος και τον κρέμασαν ασχημα αποτι μου είπε και έχασε τα αβγά και τα πασχάλια
4)Για τον φίλο mr_kakos ότι και για το Νο 2.ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ E-MAIL!!!!!!(Εκεί μέσα μπορείς να λες ότι θές..Ακόμα και εγω το ξέρω. ΕΣΥ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ όλους του άλλους φίλους που μου έστειλαν mail.Θα σας απαντήσω προσωπικα.Καλα νάστε και καλά να περνάτε.

Με τιμή depauls@freemail.com

*Το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται.....
Sorry alla to sigekrimeno forum eiani gia na boithaei o enas ton allon alla exei kai kapious kanones pou einai ksekatharoi!
Opote den se grapsame...

Oso gia ta Windows 2000 apo pou ton kremasan ? :P:P:P Oso mporoun na se kremasoun ta XP den yparxei periptosi na se kremasoun ta 2000 ;)
(Entelos pliroforiaka oso eixa XP kata to shutdown panta mou ekane to skliro na 'xtipaei'... meta apo kana 2 mines xrisis o skliros axristeytike... Tha to ksanaskefto prin ksanabalo XP. Oxi mono giati einai baria gia to sistima mou kai kolane apisteyta alla giati panta kai me olous tous sklirous mou kanei ta parapano...)

Ray

Δημοσίευση από Ray » 12 Σεπ 2003 00:59

Agaphte Alexi,

efoson h agora enos leitourghkou systhmatos einai aparaithth gia thn leitourgeia tou ypologisth sou, opos h benzini einai sto aytokinhto sou, den mporo na katalabo kati...

Den mporeis na doseis 100euro gia na agoraseis ena leitourghko? (opoiodhpote, den exei shmasia ayto)

Otan agorases to systhma sou, den ebales sto teliko kostos tou kai to poso kostizei to leitourghko systhma?

Kai logo oti h Microsoft sxediazei na bgalei ta Longhorn se 2-3 xronia apo tora kai efoson epelekses ta win XP, giati den ta agorazeis original?

Genikotera pistebo pos h oikogenia win2000 kai winXP, pragmatika aksizoun ta lefta tous, apo apopsh epidoseon kai sta8erothtas...

8a symfoniso me ton Cha0s, sto oti ta win2000 einai kalytera sta shmeia apo ta XP...

Ean 8eleis kati fthno, ti fthno dhladh, tsampa, dialekse mia distro tou Linux kai katebase thn apo to internet... Isos ma8eis kai kapoia pragmatakia parapano gia to pos pragmatika prepei na einai sxediasmeno ena leitourghko epomenhs genias...

Filika,

Christos

P.S. 8eoro xazomara to na bgaineis eponyma kai na zhtas crack gia ta XP, se forum pou einai epishma kata ths peirateias! Ektos oti ek8eteis ton eayto sou, ek8eteis kai ta paidia pou stirizoun ayto to forum, pote den ksereis poios mporei na parakolou8ei...

P.S.2 Logo douleias xrhsimopoio mono original logismiko, oso kai ean kostizei ayto!

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 12 Σεπ 2003 01:00

Cha0s έγραψε:Sorry alla to sigekrimeno forum eiani gia na boithaei o enas ton allon alla exei kai kapious kanones pou einai ksekatharoi!
Opote den se grapsame...
Mε κάλυψες :wink:

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 12 Σεπ 2003 01:33

Cha0s έγραψε:Se periptosi pou den breis akri (an kai den eiani kati to idietero na 'spaseis' to kleidoma ton XP) sou proteino anepifilakta ta Windows 2000 :)

Oute Activation oute tpt kai einai gia mena klaseis anotera (se taxitita, statherotita ktl).
vaggeli xrisimopoiousa arketo kairo win2000 prof. kai an ekseresoume to oti argousan poli sto ksekinima (itan kai celeron 850) itan poli kala. oti kalitero exo xrisimopoiisei mexri tora. exo dokimasei ola ta 9x (95 mexri ME). Proxtes evala XP prof. kai an ekseresoume to foutouristiko kai kala psagmeno look ola einai mia xara.. Kai stathera mou fainontai kai grigora (an vgazeis ta polla mpixlimpidia). Pros to paron mou exoun kanei sxetika kali entiposi. Akoma se 2000 eixa provlimata me netmod (v.2) pou sta XP den ta exo dei akoma..

Auto me to disko sto shutdown den to katalava. ti ennoeis "xtipage" o diskos..??

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 12 Σεπ 2003 02:02

ta xp exouv pola stolidia grafikou pavo pou kata tnv tapivimou gvomi
malov axrista eivai. se osa systimata ka8isa avagkastika va ta apevergopiso sto telos giati diskolebav tnv xrisi kai va epilekso kapoio
paliotero layout gia va kavw douleia.

se gevikes grames ta xp erxovte va dir8osouv polla problimata pou ipiraxav stis ekdoseis 98/me opos diaxirisi mvimis kai diktiosis
pragma poli 8etiko ...

omos win2000 prof eivai vomizo poli kaliteri lisi gia eva sistima
mikrotero se divami. prosopika sto laptop mou eixa va kavw reboot 20 meres kai douleba apolikstika klivovtas to mixavima me hibernate

se ME/XP dev avtexe to mixavima pavo apo 10 meres i8ele oposdipote
eva reboot :P (ta 98 dev exouv hibernate)
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 12 Σεπ 2003 13:27

Niko ennoo oti tin ora pou ekane to shutdown, deyterolepta prin svisei o ipologistis i kefali tou diskou xtipage sto terma tou diskou kana 2 fores (akougotane kathara den to bgazo apo to mialo mou), meta esvine o diskos (me allo ena xtipima tis kefalis) kai meta esvine to PC...

Ayto emena prosopika mou ton kseskise to disko me apotelesma mia kali mera na min ksanaksekinisei o diskos (den peristrefotane..)

alexis parashis

Δημοσίευση από alexis parashis » 13 Σεπ 2003 01:39

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΠΙΑΣΕΙ ΨΙΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...ΕΓΩ ΖΗΤΗΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΑΛΙΣΤΑ (ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣUNDERGROUND ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ)ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟ ΕΥΦΥΟΛΟΓΗΜΑΤΑ....
ΑΣ ΕΙΝΑΙ.ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑ MAIL STO depauls@freemail.gr αντι να μου γραφει στο φορουμ για Win 2000 και 3000(Μήπως πρέπει να πληρώνω και mailserver τώρα ???)

Ευχαριστώ

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 13 Σεπ 2003 02:56

alexis parashis έγραψε:ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΠΙΑΣΕΙ ΨΙΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...ΕΓΩ ΖΗΤΗΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΑΛΙΣΤΑ (ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣUNDERGROUND ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ)ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟ ΕΥΦΥΟΛΟΓΗΜΑΤΑ....
ΑΣ ΕΙΝΑΙ.ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑ MAIL STO depauls@freemail.gr αντι να μου γραφει στο φορουμ για Win 2000 και 3000(Μήπως πρέπει να πληρώνω και mailserver τώρα ???)

Ευχαριστώ
Opos sou eksigisame to forum exei kapoious kanones kai de dinoume plirofories sxetika me cracks. To e-mail sou to edoses entaksei, an thelei kai mporei kapoios na se voithisei as to kanei, alla oxi public!

Akoma na sou thimiso oti edo einai koinotita sizitiseon opote i sizitisi kai i antalagi apopseon einai themiti.

Elpizo na vreis lisi sto provlima sou.
kalo vradi

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 13 Σεπ 2003 03:28

alexis parashis έγραψε:ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΠΙΑΣΕΙ ΨΙΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ...ΕΓΩ ΖΗΤΗΣΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΑΛΙΣΤΑ (ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣUNDERGROUND ΣΕΛΙΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ)ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟ ΕΥΦΥΟΛΟΓΗΜΑΤΑ....

Ευχαριστώ
1on Den einai kaneis ipoxreomenos na se boithisei. Osoi boithane boithane epidi to theloun...
2on Oi kanones einai kanones kai san meloi isxioun gia olous mas.
3on Otan kanoume mia sizitisi oloi ekthetoume tis apopseis mas. Den to apagoreyei kaneis ayto.
4on Efoson gnorizeis oti yparxoun 1000ades site me cracks kai ta sxetika prepei soni kai kala na sou poume emeis ti na kaneis? (pou den mporoume kiolas). Sto google me mia grigori matia mou ebgale 6,590 apotelesmata gia to pos na spaseis ta XP. Den milao kan gia warezo-site! Kateytheian apo to google!
5on An yparxei kapios pou thelei na se boithisei meso tou mail tha to kanei.
6on An thes na kaneis tin douleia sou sosta me kati kai ta XP tha pliroseis kai mailserver kai ta panta...

Filika,
Baggelis.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης