Τι είναι και πως μετατρέπονται αυτοί οι χαρακτήρες ;

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
invader7

Δημοσίευση από invader7 » 02 Ιούλ 2011 21:51

υπάρχει λόγος που το κάνω έτσι.... και δεν το κάνω απευθείας ευχαριστώ θα δω τι θα κάνω...

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 02 Ιούλ 2011 22:33

Κώδικας: Επιλογή όλων

$convert_from = array(
    "α", "β", "γ", "δ", "ε", "ζ", "η", "θ", "ι", "κ", "λ", "μ", "ν", "ξ", "ο", "π", "ρ", "σ", "τ", "υ", "φ", "χ", "ψ", "ω", "Α", "Β", "Γ", "Δ", "Ε", "Ζ", "Η", "Θ", "Ι", "Κ", "Λ", "Μ", "Ν", "Ξ", "Ο", "Π", "Ρ", "Σ", "Τ", "Υ", "Φ", "Χ", "Ψ", "Ω", "ς"
  );

$convert_to = array(
    "α", "β", "γ", "δ", "ε", "ζ", "η", "θ", "ι", "κ", "λ", "μ", "ν", "ξ", "ο", "π", "ρ", "σ", "τ", "υ", "φ",
    "χ", "ψ", "ω", "Α", "Β", "Γ", "Δ", "Ε", "Ζ", "Η", "Θ", "Ι", "Κ", "Λ", "Μ", "Ν", "Ξ", "Ο", "Π", "Ρ", "Σ", "Τ", "Υ", "Φ", "Χ", "Ψ", "Ω","ς"
  );

$description =  str_replace($convert_from, $convert_to, $description);
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
jpk

Δημοσίευση από jpk » 02 Ιούλ 2011 23:18

invader7 έγραψε:υπάρχει λόγος που το κάνω έτσι...
Σοβαρά … υπάρχει λόγος που μεταφέρεις δεδομένα με RSS ? Για πες τον και σε εμένα να τον έχω υπόψη σε ανάλογη περίπτωση… (για αυτό που έλεγα την αντικατάσταση ο fafos έκανε την δουλειά για εσένα) αλλά … όταν λες ότι υπάρχει λόγος πες τον και σε εμάς να τον έχουμε υπόψη μας …

edit: Λές νέα εγκατάσταση με νέο editor ... Επιλογές είναι τα είπαμε ή μαθαίνεις προγραμματισμό και δεν λες ξανά τέτοιες αηδίες .. ή παραμένεις μεταπράτης ..

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 02 Ιούλ 2011 23:42

jpk έγραψε: Σοβαρά … υπάρχει λόγος που μεταφέρεις δεδομένα με RSS ? Για πες τον και σε εμένα να τον έχω υπόψη σε ανάλογη περίπτωση… (για αυτό που έλεγα την αντικατάσταση ο fafos έκανε την δουλειά για εσένα) αλλά … όταν λες ότι υπάρχει λόγος πες τον και σε εμάς να τον έχουμε υπόψη μας …

edit: Λές νέα εγκατάσταση με νέο editor ... Επιλογές είναι τα είπαμε ή μαθαίνεις προγραμματισμό και δεν λες ξανά τέτοιες αηδίες .. ή παραμένεις μεταπράτης ..
yparxoun polloi logoi gia na to kanei.. opos gia paradeigma 2 sites pou xrhsimopoioun ta idia dedomena alla vriskontai se diaforetikous servers h xrhsimopoioun diaforetikes metavlhtes - vaseis

edo ena paradeigma: cruisenews.gr - navihellas.gr

ta dedomena kataxorountai sto cruisenews kai to navihellas ta pairnei me xml kai ta kataxorei sthn vash tou..

Άβαταρ μέλους
manos2010grr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manos2010grr » 03 Ιούλ 2011 15:56

Ένα έχω να πώ ότι ο fafos εμφανίζεται πάντα την κατάλληλη ώρα, με την κατάλληλη λύση!!!
Και noti, χωρις να χρησιμοποίησει την λέξη joomla...... :P :P :P :P :P :P :P

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Δημοσίευση από fafos » 03 Ιούλ 2011 16:32

manos2010grr έγραψε:Ένα έχω να πώ ότι ο fafos εμφανίζεται πάντα την κατάλληλη ώρα, με την κατάλληλη λύση!!!
Και noti, χωρις να χρησιμοποίησει την λέξη joomla...... :P :P :P :P :P :P :P
nai.. kati san ton Batman..

kai exei ena thaumastiko h leksh pou den prepei na anaferoume.. :lol:

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 03 Ιούλ 2011 16:33

Αλλο πράγμα το xml και άλλο το rss. Το ερώτημα δεν ήταν γιατί χρησιμοποιεί xml, αλλά γιατί χρησιμοποιεί rss (που έχει πολύ συγκεκριμένα specifications).

[edit]Ισως και η απάντηση βέβαια να είναι προφανής. Γιατί το rss είναι έτοιμο.[/edit]

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες