Προβλημα με τον ηχο στα windows 7.

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
YesorNo

Δημοσίευση από YesorNo » 02 Ιούλ 2011 23:27

Καλησπεριζω το φορουμ ...

Εχω τα windows 7 περασμενα στον υπολογιστη μου...Και ειχα συνδεμενο το ηχοσυστημα μου μεσω οπτικης ινας..Αλλα τωρα τελευταια τα εχω συνδεσει με αναλογικο καλωδιο διοτι κατι εγινε και δεν μου το αναγνωριζει...ξερετε τι μπορει να φταιει...

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 03 Ιούλ 2011 01:11

Στο control panel του ήχου δεν έχεις επιλογές; ... μήπως εκεί έχεις αλλάξει κάτι. Γιατί μόνο του αποκλείεται να άλλαξε (εξαιρώ την περίπτωση ζημιάς). Δείχνει να είναι πρόβλημα ρυθμίσεων -εξόδου στην περίπτωσή σου -.

Θα υπάρχει ίσως και κουμπί επαναφοράς στις αρχικές ρυθμίσεις.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

YesorNo

Δημοσίευση από YesorNo » 03 Ιούλ 2011 16:01

Φιλε μου μολις το συνδεω δεχεται σημα η οπτικη ινα..δηλαδη δειχνει οτι περναει φως ...

αλλα στον πινακα ελεγχου ...με εμφανιζει το εικονιδιο τις συσκευεις αλλα διαφανο..δεν μπορω να το επιλεξω...

Ενω με το αναλογικο καλωδιο ολα καλα...

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 03 Ιούλ 2011 17:59

Επειδή δεν γνωρίζω τίποτα για τον εξοπλισμό και τα προγράμματα που χρησιμοποιείς, θα έλεγα να δοκίμαζες να κάνεις πάλι εγκατάστασης του προγράμματος διαχείρισης ήχου που έχεις και χρησιμοποιείς (αφού απεγκαταστήσεις αυτό πού ήδη έχεις και επανεκκίνηση του υπολογιστή, άς είναι ίδια νεότερη έκδοση δεν πειράζει).
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες