Καμπάνια: Η Airtickets Αποκλειστικά στο δίκτυό μας

Παρουσίαση προγραμμάτων και σχόλια για το ελληνικό ForestView affiliate network.

Συντονιστής: ForestView

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ForestView
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ForestView » 06 Ιούλ 2011 14:15

Αγαπητοί Affiliates,

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε ότι προστέθηκε αποκλειστικά στο δίκτυό μας η καμπάνια του Airtickets.gr!

Το Airtickets.gr είναι το πρώτο τουριστικό πρακτορείο στην Ελλάδα που εξειδικεύεται στις online κρατήσεις αεροπορικών εισιτηρίων για την Ελλάδα και το εξωτερικό και έχει ήδη συμπληρώσει 10 χρόνια επιτυχημένης πορείας κερδίζοντας την εμπιστοσύνη των Ελλήνων ταξιδιωτών.

Σας ευχόμαστε καλή επιτυχία!

Με εκτίμηση,

Η ομάδα της ForestView
Forestview: Engineering Performance, Affiliate Network
Join our wide reaching network

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 19 Νοέμ 2011 15:05

Αν κάποιος έχει μπει στη σελίδα της airtickets από το google πριν 5-6 ημέρες και δεν έχει σβήσει τα cookies ,αν μπει σήμερα μέσω του banner που έχω στη σελίδα μου και αγοράσει εισιτήρια,η προμήθεια κερδίζεται ή θεωρείται ως επισκέπτης από το google;

Άβαταρ μέλους
ForestView
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ForestView » 21 Νοέμ 2011 11:05

aguila21 έγραψε:Αν κάποιος έχει μπει στη σελίδα της airtickets από το google πριν 5-6 ημέρες και δεν έχει σβήσει τα cookies ,αν μπει σήμερα μέσω του banner που έχω στη σελίδα μου και αγοράσει εισιτήρια,η προμήθεια κερδίζεται ή θεωρείται ως επισκέπτης από το google;
Καλημέρα κύριε Παναγιωτόπουλε.

Το τελευταίο κλικ κερδίζει. Στην συγκεκριμένη περίπτωση λοιπόν εφόσον κάποιος πάτησε τελευταία το affiliate link/banner και μετά έκανε αγορά τότε η πώληση αποδίδεται στον affiliate.

Το deduping εαν και εφόσον γίνεται εξασφαλίζει πως η πώληση αποδίδεται στον τελευταίο referral.

Ευχαριστούμε πολύ

Με εκτίμηση
Η ομάδα της Forestview

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 23 Νοέμ 2011 12:53

Το μπάνερ 728χ90 είναι προβληματικό όσον αφορά τις ημερομηνίες.Κι εξηγώ.Τα drop up μενού δεν αναπτύσσονται πλήρως και δεν είναι εύκολο να βρεις π.χ σήμερα την ημερομηνία 5 Ιανουαρίου.Δε νομίζω ότι κάποιος επισκέπτης θα το ψάξει και πολύ.Ή θα πάει κατευθείαν στη σελίδα της air tickets ή θα ψάξει αλλού.Αν είναι να φεύγουν οι πελάτες από αυτό το πρόβλημα,δεν υπάρχει λόγος να το έχουμε στις σελίδες μας νομίζω.

Άβαταρ μέλους
ForestView
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ForestView » 24 Νοέμ 2011 14:43

Καλησπέρα. Το πρόβλημα που τονίζεται όντως υπάρχει.

Έχουμε ενημερώσει ήδη τον διαφημιζόμενο για το πρόβλημα του συγκεκριμένου δημιουργικού και περιμένουμε την απάντησή του.

Σας ευχαριστούμε πολύ

Με εκτιμηση
Η ομάδα της ForestView

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 21 Ιαν 2012 22:12

Καλησπέρα
Υπάρχει και άλλο πρόβλημα που εντόπισα στη συγκεκριμένη καμπάνια.Αφού επιλέξεις προορισμό και ημερομηνίες,βρεις την πτήση που σε ικανοποιεί,όταν πας να γράψεις το όνομα του επιβάτη διαπιστώνεις ότι πολυσύλλαβα επώνυμα δεν τα παίρνει η φόρμα,και δεν μπορείς να βάλεις συντμήσεις διότι θα έχεις πρόβλημα στο αεροδρόμιο.Πήγα να κάνω κράτηση για δικό μου λογαριασμό και τελικά δεν τα κατάφερα.Δυστυχώς δεν έχουμε όλοι μονοσύλλαβα ονόματα όπως π.χ Δρυς για να τα παίρνει.Από τα 22 κλικ που έχω μέχρις στιγμής σε αυτό το μπάνερ,αν υποθέσω ότι 5 άτομα προχώρησαν σε κράτηση,δεν τα κατάφεραν άρα έχασα 25€ από προμήθειες.Αν δεν διορθωθούν αυτά προσωπικά θα το αφαιρέσω από τη σελίδα μου.Δεν υπάρχει λόγος για δωρεάν διαφήμιση.

GeorgeCh-ForestView
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeorgeCh-ForestView » 27 Ιαν 2012 18:47

aguila21 έγραψε:Καλησπέρα
Υπάρχει και άλλο πρόβλημα που εντόπισα στη συγκεκριμένη καμπάνια.Αφού επιλέξεις προορισμό και ημερομηνίες,βρεις την πτήση που σε ικανοποιεί,όταν πας να γράψεις το όνομα του επιβάτη διαπιστώνεις ότι πολυσύλλαβα επώνυμα δεν τα παίρνει η φόρμα,και δεν μπορείς να βάλεις συντμήσεις διότι θα έχεις πρόβλημα στο αεροδρόμιο.Πήγα να κάνω κράτηση για δικό μου λογαριασμό και τελικά δεν τα κατάφερα.Δυστυχώς δεν έχουμε όλοι μονοσύλλαβα ονόματα όπως π.χ Δρυς για να τα παίρνει.Από τα 22 κλικ που έχω μέχρις στιγμής σε αυτό το μπάνερ,αν υποθέσω ότι 5 άτομα προχώρησαν σε κράτηση,δεν τα κατάφεραν άρα έχασα 25€ από προμήθειες.Αν δεν διορθωθούν αυτά προσωπικά θα το αφαιρέσω από τη σελίδα μου.Δεν υπάρχει λόγος για δωρεάν διαφήμιση.
@aguila21

Η παρατήρησή σου είναι σωστή και έχουμε προωθήσει το αντίστοιχο θέμα στον διαφημιζόμενο.

Generally πάντως υπερβάλλεις λίγο διότι η υπόθεσή σου βασίζεται σε στοιχεία που δεν ισχύουν σε τόσο μεγάλο βαθμό.

Στο 99,5% των περιπτώσεων τα επίθετα έχουν λιγότερους απο 23 χαρακτήρες και όπως θα δεις και άλλα γνωστά πρακτορεία έχουν αντίστοιχο περιορισμό. Οπότε δεν γίνεται σε 5 κρατήσεις να έχουν και οι 5 τόσο μεγάλο επίθετό.

Επίσης για τέτοιους λόγους υπάρχει ακριβώς από κάτω και η συμπλήρωση των στοιχείων επικοινωνίας αυτού που κάνει την κράτηση
Χαραλαμπάκης Γιώργος
Performance Marketing Manager At ForestView

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 27 Ιαν 2012 18:52

Καλησπέρα

Εγώ λέγομαι Παναγιωτόπουλος αλλά δεν το πήρε η φόρμα και μου έβγαζε με κόκκινα γράμματα εκείνο το πεδίο.Το έγραψα πολλές φορές μήπως έχει κολλήσει αλλά τίποτα.Φυσικά έκλεισα το εισιτήριο κατευθείαν από τη σελίδα της αεροπορικής.Τον αριθμό "5" τον έγραψα τυχαία.Μπορεί να ήταν 2 μπορεί και 6.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 27 Ιαν 2012 18:57

Ξαναδοκίμασα τώρα και μου έβγαλε το εξής:

Παρακαλούμε ελέγξτε τα πεδία που σημειώνονται με κόκκινο.

Το ονοματεπώνυμο επιβατών πρέπει να έχει το πολύ 23 χαρακτήρες.

Προφανώς το πάει αθροιστικα,σε όνομα κι επώνυμο.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 27 Ιαν 2012 19:38

Υπαρχει περιπτωση να εχουμε την φορμα αναζητησης που εχει το airtickets στην new version?
Εγώ προσωπικά προωθώ άλλη εταιρία εξαιτίας της φορμας.

GeorgeCh-ForestView
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeorgeCh-ForestView » 27 Ιαν 2012 20:08

bibisidis έγραψε:Υπαρχει περιπτωση να εχουμε την φορμα αναζητησης που εχει το airtickets στην new version?
Εγώ προσωπικά προωθώ άλλη εταιρία εξαιτίας της φορμας.
Το έχουμε ζητήσει απο τον διαφημιζόμενο και μόλις έχουμε νέα θα σας ενημερώσουμε άμεσα!
Χαραλαμπάκης Γιώργος

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 04 Φεβ 2012 10:51

Τώρα πατώντας κάποιος στο banner οδηγεί στη σελίδα της forestview.Τι έχει γίνει;

GeorgeCh-ForestView
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeorgeCh-ForestView » 04 Φεβ 2012 11:21

Καλημέρες

Έχουμε στείλει σχετικό newsletter σε όσους τρέχουν την καμπάνια ότι θα υπάρξει προσωρινή παύση εξαιτίας αλλάγων που κάνει ο διαφημιζόμενος στο website του και οι οποίες θα επηρεάσουν το tracking.

Έτσι για να μην υπάρχει πρόβλημα με την καταγραφή των πωλήσεων η καμπάνια κατέβηκε μέχρι να ολοκληρωθούν οι αλλαγες.

Ευχαριστώ πολύ

Καλο Σαββατοκύριακο σε όλους
Χαραλαμπάκης Γιώργος

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adiaforosgr » 04 Φεβ 2012 20:36

Το νέο site θα είναι αυτό που τρέχει στο http://www.airtickets.com/ ;

GeorgeCh-ForestView
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από GeorgeCh-ForestView » 05 Φεβ 2012 14:32

adiaforosgr έγραψε:Το νέο site θα είναι αυτό που τρέχει στο http://www.airtickets.com/ ;

http://new.airtickets.gr/
Χαραλαμπάκης Γιώργος

Απάντηση

Επιστροφή στο “ForestView”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες