Πόσο Κοστιζει??

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

721ZG7

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από 721ZG7 » 06 Αύγ 2011 18:42

dimsis έγραψε:Τα 1000 δεν είναι καν budget για να βγάλει προσφορά μια εταιρεία για τέτοιου είδους custom εφαρμογή.
> 6000 για custom design + custom development.
Εγώ με 700-800 ευρώ θα το έκανα χωρίς δεύτερη συζήτηση

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από dimsis » 06 Αύγ 2011 18:50

Έχεις εταιρεία και θα έκοβες παραστατικά; πες μας ποια είναι, δώσε και ένα url να διαφημιστείς κιόλας.

Και θα έφτιαχνες και την εφαρμογή με τον tabbed χάρτη που έχει πάνω, και τις search engines και το cms και login / authenticate / members part, το backend, το custom design + όλα όσα φαίνονται στο site που μας είπε ο φίλος για 700-800 ευρώ;

721ZG7

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από 721ZG7 » 06 Αύγ 2011 20:34

Καλησπέρα dimsis
Συνήθως προσπαθώ να φτιάχνω αυτές τις δουλειές χωρίς να χρεώνω πολλές χιλιάδες ευρώ, αυτές τις μέρες τελειώνω μια εφαρμογή για μια εταιρεία πανομοιότυπη με την groupon όπου το χρέωσα 650 ευρώ custom design μπρος πίσω με συνδεδεμένη την εφαρμογή του timer επάνω σε στο Κ2 και το virtumart αντίστοιχα. Αν θέλεις ακόμα το url στείλε μου pm

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από korgr » 06 Αύγ 2011 22:41

721ZG7 έγραψε:Καλησπέρα dimsis
Συνήθως προσπαθώ να φτιάχνω αυτές τις δουλειές χωρίς να χρεώνω πολλές χιλιάδες ευρώ, αυτές τις μέρες τελειώνω μια εφαρμογή για μια εταιρεία πανομοιότυπη με την groupon όπου το χρέωσα 650 ευρώ custom design μπρος πίσω με συνδεδεμένη την εφαρμογή του timer επάνω σε στο Κ2 και το virtumart αντίστοιχα. Αν θέλεις ακόμα το url στείλε μου pm
Θέλω να μου κάνεις και εμένα μια τέτοια εφαρμογή αλλά επειδή έχω ιδιοτροπίες δεν θέλω να χρησιμοποιήσεις κάποιο έτοιμο CMS ως πλατφόρμα (δεν θέλω ο κώδικας να είναι προσβάσιμος από χάκερς), δεν υπάρχει πρόβλημα ε? Εννοώ να το κάνεις με 800 ευρώ...

Άβαταρ μέλους
manos2010grr
Επικοινωνία:

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από manos2010grr » 06 Αύγ 2011 22:57

Τουλάχιστον είναι custom το design,αλλα και εσύ ρε Νοτη πολυ ιδιότροπος είσαι που να βρεθούνε οι Hakers δεν ακουσες ειδήσεις πάνε να συλλάβουνε ελλήνικες αρχες τώρα τους Anonymous!!!

721ZG7

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από 721ZG7 » 07 Αύγ 2011 01:10

korgr έγραψε:
Θέλω να μου κάνεις και εμένα μια τέτοια εφαρμογή αλλά επειδή έχω ιδιοτροπίες δεν θέλω να χρησιμοποιήσεις κάποιο έτοιμο CMS ως πλατφόρμα (δεν θέλω ο κώδικας να είναι προσβάσιμος από χάκερς), δεν υπάρχει πρόβλημα ε? Εννοώ να το κάνεις με 800 ευρώ...
Εσύ γιατί στράβωσες;
Btw πάτησα να δω την σελίδα σου και βγάζει αυτό το λάθος ‘Deprecated: Function eregi() is deprecated in /var/www/vhosts/travelmap.gr/httpdocs/new/dll.php on line 11’, ίσως αν άλλαζες το encoding σε utf-8 without BOM να φτιάξει. Αν θες να σου φτιάξω και τίποτα άλλο σφύρα :D
Συνημμένα
travelmap-gr Picture 1.png

Άβαταρ μέλους
fafos
Script Master

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από fafos » 07 Αύγ 2011 03:28

721ZG7 έγραψε: Εσύ γιατί στράβωσες;
Btw πάτησα να δω την σελίδα σου και βγάζει αυτό το λάθος ‘Deprecated: Function eregi() is deprecated in /var/www/vhosts/travelmap.gr/httpdocs/new/dll.php on line 11’, ίσως αν άλλαζες το encoding σε utf-8 without BOM να φτιάξει. Αν θες να σου φτιάξω και τίποτα άλλο σφύρα :D
Po re file!!! me esoses!! epsaxna na to vro 10 meres tora!! na eisai kala... gia ta warnings exeis tipota?

hello from Ukraine... (_|_)paida, anoigete oraies syzhthseis xoris emena :lol: tha ta poume se liges hmeres..
Οι πάνες και οι πολιτικοί πρέπει να αλλάζονται συχνά για τον ίδιο λόγο...

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από korgr » 07 Αύγ 2011 11:34

721ZG7 έγραψε: Btw πάτησα να δω την σελίδα σου και βγάζει αυτό το λάθος ‘Deprecated: Function eregi() is deprecated in /var/www/vhosts/travelmap.gr/httpdocs/new/dll.php on line 11’, ίσως αν άλλαζες το encoding σε utf-8 without BOM να φτιάξει. Αν θες να σου φτιάξω και τίποτα άλλο σφύρα :D
Τι είπες ρε τιτανοτεράστιε? :lol:
Και εγώ που νόμιζα πως πρέπει να αντικαταστήσω την eregi('somestring', $string) με την preg_match('/somestring/i', $string) :P

Μεταξύ μας μακάρι να ήταν κανένα θέμα BOM να καθάριζα πιο γρήγορα, αλλά μην μπερδεύεις το "headers already send" με το συγκεκριμένο μήνυμα που είδες, γιατί εκτίθεσαι super duper προγραμματισταρά του Joomla :hammer:

Έχε χάρη που έχω ανοιξει το error_reporting γιατί κάνω refactoring σε ότι έχω deprecated και βρήκες κάτι να πεις.
Με τις υγείες σου :pint:

721ZG7

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από 721ZG7 » 07 Αύγ 2011 17:27

Γεια σου fafos, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, Για warnings δεν ξέρω …αλλά δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις. Υπάρχουν αρκετά αξιόλογα μέλη στο freestuff & σίγουρα κάποιος θα σου απαντήσει.

korgr έγραψε: Τι είπες ρε τιτανοτεράστιε? :lol:
Και εγώ που νόμιζα πως πρέπει να αντικαταστήσω την eregi('somestring', $string) με την preg_match('/somestring/i', $string) :P

Μεταξύ μας μακάρι να ήταν κανένα θέμα BOM να καθάριζα πιο γρήγορα, αλλά μην μπερδεύεις το "headers already send" με το συγκεκριμένο μήνυμα που είδες, γιατί εκτίθεσαι super duper προγραμματισταρά του Joomla :hammer:

Έχε χάρη που έχω ανοιξει το error_reporting γιατί κάνω refactoring σε ότι έχω deprecated και βρήκες κάτι να πεις.
Με τις υγείες σου :pint:
Βλέπω ότι ακλούθησες την συμβουλή μου και το έφτιαξες τελικά απειροελάχιστε! :lol:

Μεταξύ μας όμως είσαι super duper προγραμματισταρά ,και κλασσικό παράδειγμα ελληνάρα. Μέτριος σε αυτό που κάνεις αλλά την έχεις δει Larry Page :banana: Εικόνα

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από korgr » 07 Αύγ 2011 17:47

Το αστείο είναι πως δεν κατάλαβες καν τι "μαργαριτάρι" είπες! :lol:

Ας σοβαρευτούμε όμως γιατί ακόμα δελτίο δεν έχεις, Α Εθνική ήθελες να παίξεις :hammer:

721ZG7

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από 721ZG7 » 07 Αύγ 2011 18:24

Τις άποψη μας λέμε, και η συζήτηση έγινε μπουζούκι επειδή δεν σου άρεσε που θα χρέωνα 800 ευρώ.
Τέλος πάντων εκεί που θέλω να καταλήξω είναι, websites που βλέπει λάθη ο επισκέπτης είναι απαράδεκτο!! από πλευράς designer και τα περεταίρω λόγια είναι δικαιολογίες. Ακόμα, κάποιος που παίζει ''α εθνική'' δεν δίνει πάσα στον αντίπαλο! ….(και ποιος σε έχρισε εσένα στην ‘α εθνική’… μόνος σου υποθέτω, σωστά?)

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από CyberCr33p » 07 Αύγ 2011 18:41

721ZG7 έχεις κάποιο portfolio ;

pimpogio

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από pimpogio » 07 Αύγ 2011 18:44

721ZG7 fail ειτανε αυτο που ειπες και ουδεμια σχεση δεν εχει...

Άβαταρ μέλους
Argyris88i
Επικοινωνία:

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από Argyris88i » 07 Αύγ 2011 19:56

Όποιος γράφει custom κώδικα και η όλη συγγραφή διαρκεί ~μήνα και η χρέωση είναι < 1000€ είναι άξιος για το μέλλον του και κυρίως για τα χρόνια που έχει χαραμίσει στο Development ( γιατί για να γράφει custom κώδικα όσο να ναι θα έχει ασχοληθεί αρκετά χρόνια με την ευρεία έννοια του προγραμματισμού ).
Prosilis - Chatzitofis & Co.
Web,Social & Marketing Games!
http://www.sdsgames.com/

Άβαταρ μέλους
Argyris88i
Επικοινωνία:

Πόσο Κοστιζει??

Δημοσίευση από Argyris88i » 07 Αύγ 2011 20:10

Επίσης τι κακό συνήθειο να τρωγόσαστε σαν τα σκυλιά και τα κοκόρια σε αυτό το φόρουμ δεν μπορώ να το καταλάβω&#8230; Όποιος θέλει γράφει Joomla, όπως θέλει γράφει Pascal, τι μας αφορά τους υπόλοιπούς ρε παιδιά σε τι γράφει η Κατσίκα του γείτονα;;
Prosilis - Chatzitofis & Co.
Web,Social & Marketing Games!
http://www.sdsgames.com/

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες