Αρχάριος

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
panos2011

Αρχάριος

Δημοσίευση από panos2011 » 23 Ιούλ 2011 01:35

Καλησπέρα σε όλους. Παιδιά είμαι αρχάριος και το μόνο που ξέρω είναι: Ελάχιστη python, λίγο css,html. Μόνο αυτά. Από τι πιστεύετε ότι πρέπει να αρχίσω?
Σας παρακαλώ δώστε σαφείς απαντήσεις!

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Αρχάριος

Δημοσίευση από mrpc » 23 Ιούλ 2011 01:41

Καλησπέρα,
κατ' αρχήν είσαι σε τελείως λάθος περιοχή, οπότε μεταφέρω το θέμα σου. το "Υποστήριξη και προτάσεις" έχει να κάνει με το freestuff.
Από εκεί και πέρα... δεν μας λες τι θέλεις να κάνεις, οπότε πως να σου προτείνουμε με τι να αρχίσεις; Θα μπορούσα να σου πω άρχισε μαθήματα κιθάρας :p
Πες μας λίγα παραπάνω :)

panos2011

Αρχάριος

Δημοσίευση από panos2011 » 23 Ιούλ 2011 01:50

Σε αυτό έχεις δίκαιο! :)
Για να γράψω ένα μικρό πρόλογο!
Είμαι μαθητής και είμαι 14 χρονών. Η αγάπη μου για τους υπολογιστές άρχισε όταν ήμουν 3 χρονών. Εδώ και 9 μήνες ασχολούμαι με τις γλώσσες προγραμματισμού. Αλλά δεν ξέρω νιώθω ή ίσως έτσι μου φαίνεται ότι είναι πανδύσκολες. Μπορείτε να μου προτείνεται από που να ξεκινήσω. Θα ήθελα να ασχοληθώ με οτιδήποτε (που πουλάει) χωρίς παρεξήγηση!

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Αρχάριος

Δημοσίευση από Basilakis » 23 Ιούλ 2011 01:55

Κιθάρα τότε! :-P Εάν θέλεις να πουλάει, εννοώ :P

Μα δεν κάνω πλάκα! Ο Χατζηγιάννης πιο πολλά απο τον σκέτο-Γιάννη ( τον mrpc ) βγάζει! :-P

panos2011

Αρχάριος

Δημοσίευση από panos2011 » 23 Ιούλ 2011 02:01

Θα πείτε τίποτα σοβαρό ?
Έκανα μια ερώτηση. Θα απαντήσει κανείς?

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Αρχάριος

Δημοσίευση από mrpc » 23 Ιούλ 2011 02:09

Βασικά... και να σου πω τώρα κάτι που πουλάει, σε 2 χρόνια μπορεί να έχουν αλλάξει τα πάντα.
Ξεκίνα σιγά σιγά με τη γλώσσα που σου αρέσει περισσότερο και κάνε κάποιο προσωπικό project (π.χ. ένα δικό σου site).
Αυτό που μετράει δεν είναι μόνο η ίδια η γλώσσα ή η τεχνολογία που χρησιμοποιείς, αλλά η τεχνογνωσία και η εμπειρία. Αυτά είναι που πουλάνε στην πραγματικότητα.
Αν είσαι μέτριος σε πολλές γλώσσες, θα είσαι πάντα μέτριος. Αν γίνεις καλός σε κάτι που σου αρέσει, θα είναι πιο εύκολο και να ακολουθείς τις εξελίξεις.

Άβαταρ μέλους
jpk

Αρχάριος

Δημοσίευση από jpk » 28 Αύγ 2011 01:02

Το βασικότερο είναι να βρεις μια γλώσσα που έχει πλάκα και άμεσα αποτελέσματα χωρίς πολλές εγκαταστάσεις. Για αυτό τον λόγο θα σου πρότεινα να παίξεις με JavaScript … το θέμα όμως είναι ότι δεν μας είπες που θες να φτάσεις για να σου πω και επόμενα βήματα …

Είδα και άλλα μηνύματα σου και είδα ότι ψάχνεσαι από πού να αρχίσεις … είναι πολύ ελπιδοφόρο αυτό και συνάμα αόριστο … τι θες να κάνεις … ; Θες να ασχοληθείς σοβαρά με τον προγραμματισμό ή απλά θες να μάθεις να ανεβάζεις εικονίτσες και φτιάχνεις γραφικά σε επί του παρόντος δημοφιλείς σελίδες κοινωνικής δικτύωσης ;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες