Ψάχνω ταινίες

Σχολιάστε ή προτείνετε ταινίες που παίζονται στον κινηματογράφο, στην τηλεόραση ή κυκλοφορούν σε video και DVD. Ή κάποιο έργο που είδατε στο θέατρο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Jimaek
Επικοινωνία:

Ψάχνω ταινίες

Δημοσίευση από Jimaek » 24 Ιούλ 2011 19:51

Θέλω να μάθω τα ονόματα των παρακάτω ταινιών.

1. Την είχα δει πολύ μικρός αλλά μου άρεσε πάρα πολύ και θέλω να την ξαναδώ.

Ένας τύπος (δάσκαλος νομίζω) βρίσκει μια βαλίτσα που μέσα της έχει κάποια πράγματα. Εφημερίδα με μελλοντική ημερομηνία, φάκελος με την έρευνα της δολοφονίας του και κάτι άλλα. Στην αρχή νομίζει πως είναι πλάκα αλλά μετά τα πράγματα που αναφέρει η εφημερίδα αρχίζουν να συμβαίνουν, έτσι στο τέλος προσπαθεί πια να αποφύγει τον θάνατό του.

2. Την πέτυχα στην τηλεόραση φάνηκε πολύ ενδιαφέρον αλλά έπρεπε να φύγω.

2 τύποι (φίλοι/αδέρφια) βρίσκονται σε μια συγκέντρωση. Ένας τυφλός στην σκηνή υποτίθεται πως γιατρεύει διάφορες αρρώστιες. Ο άρρωστος (έχει πρόβλημα με την καρδιά) δεν πιστεύει λέξει και θέλει να φύγει, ο άλλος όμως του αλλάζει γνώμη και τελικά ο τυφλός τον καλεί πάνω. Κάτι του κάνει, αυτός πέφτει κάτω και πριν λιποθυμήσει βλέπει έναν άντρα ντυμένο στα μαύρα δίπλα στον τυφλό να τον κοιτάει και να εξαφανίζετε. Την επόμενη η γιατρός του λέει πως δεν έχει κανένα πρόβλημα. Μετά μαθαίνει πως ένας αθλητής πέθανε από την καρδιά του την ίδια ώρα που ήταν αυτός στην σκηνή με τον τυφλό.
Μόνο αυτό πρόλαβα

Δεν θυμάμαι ούτε ηθοποιούς ούτε τίποτα, γιαυτό το imdb μου είναι άχρηστο. Όποιος τις ξέρει ας πει. Ευχαριστώ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jimaek την 28 Ιούλ 2011 18:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Ψάχνω ταινίες

Δημοσίευση από hitca » 28 Ιούλ 2011 18:07

Είδα (τελείως τυχαία...) την ταινία "How to train your dragon". Απλώς καθηλώθηκα στη θέση μου...

Μου φάνηκε εξαιρετική, απολύτως κατάλληλη για παιδικές ηλικίες, αστεία και συγκινητική ταυτόχρονα, με πολύ ωραία εκτέλεση εφέ και animations και γενικά θα την πρότεινα ανεπιφύλακτα για «ομαδική» οικογενειακή θέαση.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος - Θέατρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες