Τηλεοραση

Σχετικά με τις αγαπημένες μας σειρές στην τηλεόραση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Altair Ibn La Ahad

Τηλεοραση

Δημοσίευση από Altair Ibn La Ahad » 29 Ιούλ 2011 19:30

Γεια σε όλους! Θυμάστε μια εκπομπή που έπαιζε στο ΕΤ1 πριν πολλά χρόνια, νομίζω το 98 η το 99 ήταν,με έναν τύπο ο οποίος έκανε διάφορες κατασκευές και χειροτεχνίες? Αγόραζε για παράδειγμα πράγματα από το σούπερ μάρκετ και χρησιμοποιώντας τα εργαλεία του έφτιαχνε πολύ ωραίες κατασκευές στο εργαστήριό του (μικρά χάρτινα σπίτια και άλλα....)
Ήταν ξένος ο τύπος όχι Έλληνας και η εκπομπή είχε υπότιτλους. Την παρακολουθούσα μανιωδώς όταν ήμουν 8 χρονών. Έχω ρωτήσει πάρα πολλούς αλλά κανείς δεν θυμάται πώς λέγεται, έχω ψάξει στο google αλλά χωρίς αποτέλεσμα. ΠΩΣ ΛΕΓΕΤΑΙ???

Άβαταρ μέλους
burnmind
Script Master
Επικοινωνία:

Τηλεοραση

Δημοσίευση από burnmind » 29 Ιούλ 2011 21:39

Art attack (ή κάπως έτσι);

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τηλεοραση

Δημοσίευση από hitca » 29 Ιούλ 2011 22:57

Σωστά, αυτό είναι το όνομα....
Ήταν όντως εξαιρετική (καλλιτεχνικά, παιδαγωγικά και γενικά ευφυέστατη) εκπομπή.

...και εγώ την έβλεπα ανελλιπώς (κάπως μεγαλύτερος βέβαια) με τα (τότε μικρά) ανήψια μου και έπεφτε γενικώς πολύ γέλιο με τους πιθανούς και απίθανους συνδυασμούς πού προσέφερε αφειδώς στο κοινό του ο πρωταγωνιστής της εκπομπής.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Altair Ibn La Ahad

Τηλεοραση

Δημοσίευση από Altair Ibn La Ahad » 29 Ιούλ 2011 23:25

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Είστε τέλειοι!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεόραση - Σειρές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες