Επισήμανση για καμπάνια Hopping.gr σε ελληνικά δίκτυα

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από adiaforosgr » 03 Αύγ 2011 22:58

Το γράφω εδώ γιατί απ' όσο γνωρίζω η καμπάνια του hopping.gr τρέχει σε παραπάνω από 1 δίκτυο.

Είναι απαράδεκτο το γεγονός να υπάρχει deal site το οποίο υπάρχει μέσα στα δίκτυα και ο σκοπός του δεν είναι να πουλήσει προσφορές και να δώσει commissions στους affiliates αλλά προφανώς να κερδίσει από άλλου είδους μεθόδους. Η σελίδα του hopping.gr είναι τίγκα στο adsense και σε διαφημίσεις από το In-house affiliate program του ricardo.gr

Είναι τόσο αρπαχτή που δεν έχει καν αποκλείσει από το adsense αντίπαλα sites.

Προφανώς και τα δίκτυα λόγω ανταγωνισμού προσπαθούν να αυξήσουν το πλήθος των διαφημιζομένων αλλά πιστεύω ότι στο βωμό της ποσότητας δε θα πρέπει να θυσιάζεται η ποιότητα - πράγμα που εδώ γίνεται.

Αν ήμουν network, σίγουρα δε θα δεχόμουν merchant με τέτοιο site. Σε κανένα network του εξωτερικού δεν έχω πετύχει (τουλάχιστον ακόμα) αντίστοιχο site από merchant

Αυτό ήθελα να πώ..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος adiaforosgr την 03 Αύγ 2011 23:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 03 Αύγ 2011 23:49

εγω νομιζω οτι το σκεφτικο τους ηταν το εξης

απο την στιγμη που δεν προκειται να τα οικονομισουμε απο τα deal μας ας βαλουμε καμια αλλη διαφημιση μπας και βγαλουμε απο εκει κανα φραγκο!!

η ειχαν ελευθερο χωρο αριστερα και τον γεμισαν με οτι βρηκαν!

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Δημοσίευση από michalis1984 » 04 Αύγ 2011 01:05

Εντάξει απλα μην τους διαφημίσεις αφού το σκέφτεσαι έτσι. Όσες πωλήσεις κάνουν και τα άλλα dealadika θα πωλήσει πάνω κάτω και αυτό. Όσο για το adsense.. ασχολείσαι νομίζω με τρίχες
best seller

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 04 Αύγ 2011 01:40

Για το adsense και για το ricardo-affiliate δεν με ενδιαφέρει. Ας κάνουν ότι θέλουν... Δυστυχώς όμως έχει και affiliate links από forestview κάτι που το κάνει ανταγωνιστικό προς τους ίδιους τους affiliates. Νομίζω πως θα ήταν σωστό όσοι από τους διαφημιζόμενους το παίζουν σε 2 ταμπλώ να αναγράφετε στους όρους της καμπάνιας, όπως π.χ στο luckyday.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες