Την Κυριακή έρχεται το τέλος της ζωής όπως την ξέρω τώρα... :(

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Αύγ 2011 16:36

Επιστροφή στην Αθήνα :(

Δε θέλω λέμε!!!!

Θέλω να μείνω εδώ... να ψαρεύω χταποδάκια και να μαζευόμαστε οι παρέα όπως σήμερα το απόγευμα, για να τα ψήσουμε και να τα φάμε...

...να έχω πάντα μέσα στο αμάξι πετσέτα, μαγιό, γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου τύχει... από κι αν είναι 6 το πρωί...

δε θέλω λέμε!!! :(
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cordis την 17 Αύγ 2011 16:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Αύγ 2011 16:38

α! και θέλω να πληρώνομαι για αυτά! :D
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 17 Αύγ 2011 17:03

Λόγω του ότι το προσωπικό σε τζίνι έχει μειωθεί για να κάνουμε περικοπές στα έξοδα της επιχείρησης, είμαστε στη δυσάρεστη θέση να σε πληροφορήσουμε ότι δεν μπορούμε να πραγματοποιήσουμε τις ευχές σας στο προσεχές μέλλον. Παρακαλούμε ξαναευχηθήτε από 12 Νοεμβρίου και μετά.
Για την πραγματοποίηση των ευχών θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 17 Αύγ 2011 17:16

cordis έγραψε:Επιστροφή στην Αθήνα :(

Δε θέλω λέμε!!!!

Θέλω να μείνω εδώ... να ψαρεύω χταποδάκια και να μαζευόμαστε οι παρέα όπως σήμερα το απόγευμα, για να τα ψήσουμε και να τα φάμε...

...να έχω πάντα μέσα στο αμάξι πετσέτα, μαγιό, γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να σου τύχει... από κι αν είναι 6 το πρωί...

δε θέλω λέμε!!! :(
Σε νιώθω και σε καταλαβαίνω απόλυτα μόνο που εγώ την Παρασκευή βγαίνω σε άδεια και ετοιμάζομαι για όλα αυτά που εσύ χαιρόσουν μέχρι τώρα :lol: :lol: :lol:
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 17 Αύγ 2011 18:48

cordis έγραψε:α! και θέλω να πληρώνομαι για αυτά! :D
Θέλεις να συνεργαστούμε; Μπορεί και να πραγματοποιηθεί η ευχή σου :P

Άβαταρ μέλους
Argyris88i
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Argyris88i » 17 Αύγ 2011 21:09

Περνάει ζωή ο Cordis όπως καταλαβαίνουμε όλοι! :D :P :pint: :pint: :pint: :pint: :pint:
Prosilis - Chatzitofis & Co.
Web,Social & Marketing Games!
http://www.sdsgames.com/

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 17 Αύγ 2011 23:47

Κουράγιο και εγώ από αύριο επιστροφή στη δουλειά και στη ρουτίνα.
Καλό μας χειμώνα και ας ελπίσουμε πως θα έρθουν καλύτερες μέρες γιατί αν κοιτάξεις τριγύρω και πάλι τυχεροί πρέπει να αισθανόμαστε.

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Zizo » 18 Αύγ 2011 01:14

cordi να ανοίξεις server παραθαλάσσιο... :D
Και να κάνεις καμιά πατέντα να coolάρεις τα μηχανήματα απτην θάλασσα όπως η google με το ποτάμι τι ήταν....

+θα κάνεις τεχνητή φωλιά για χταπόδια
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από inBlogger » 18 Αύγ 2011 14:13

dimsis έγραψε:Κουράγιο και εγώ από αύριο επιστροφή στη δουλειά και στη ρουτίνα.
Καλό μας χειμώνα και ας ελπίσουμε πως θα έρθουν καλύτερες μέρες γιατί αν κοιτάξεις τριγύρω και πάλι τυχεροί πρέπει να αισθανόμαστε.
Τι καλό χειμώνα εύχεσαι εσύ;;;; Εγώ περιμένω τις 25 του μήνα για να πάω διακοπες!
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 18 Αύγ 2011 14:19

Για μας που τέλειωσαν οι διακοπές βρε το γράφω, εσύ και οι υπόλοιποι καλά να περάσετε!

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 18 Αύγ 2011 15:09

Καλέ μας αφεντικέ Cordis, φίλτατε dimsis κι όσοι άλλοι επιστρέφετε:
Έχω περάσει επανειλημμένα από αυτό το λούκι και σας καταλαβαίνω όλους :(
Αν παρηγορεί κάποιον από εσάς αυτό, εγώ γύρισα στο Γραφείο από την Τρίτη 16, μετά από μόλις 15 μερούλες αδεια. Βάλε και ότι έμεινα στην Αθήνα λόγω χρηματικής στέγνιας.
Η πρώτη εβδομάδα στο Γραφείο κυλάει ομαλότατα. Ήδη με έχει επικηρύξει η Greenpeace για αφανισμό εντόμων (όπως π.χ. μύγες). (μιλάμε για γενοκτονία :lol: ) Το περισσότερο προσωπικό απουσιάζει, κι εγώ απολαμβάνω ώρες ψυχικής ανάτασης, χαλάρωσης κλπ κλπ σε οικείο περιβάλλον (κι επί πληρωμή :wink: ) Μουσικούλα MP3 απ'το PC μου, καμμιά επικοινωνιούλα μαζί σας, κι η ώρα να περνάει. :whistle: :bouncy: :banana:
Γι'αυτό το προτείνω και σ'εσάς. Το έχω δοκιμάσει πολλά Καλοκαίρια!
1) Μην παίρνετε (αν γίνεται) όλη σας την Άδεια μονοκόμματη! Δεν θα καταλάβετε για πότε τελείωσε, ενώ δεν θα σας έχει μείνει ούτε μιά μέρα στην καβάτζα. Πάρ'τε τη μισή, ή τέλος πάντων αφήστε όση γίνεται περισσότερη στην καβάτζα.
2) Πάρ'τε την Άδεια, πριν από τους περισσότερους, ώστε όταν γυρίσετε, να μην σας περιμένει ένα διαρκές "Έλα απ'εδώ!" "Πηγαινε εκεί!" "Νά 'σου πώ λίγο!" κλπ κλπ καθώς οι περισσότεροι απ'αυτούς θα λείπουν. Κάν'τε την επιστροφή σας 'εβδομάδα προσαρμογής' (σε στρατιωτική ορολογία).
3) Οι μέρες της καβάτζας ας μείνουν για τίποτα αποδράσεις Χριστούγεννα, Πάσχα, ή οποτεδήποτε, με πρόσωπα αγαπημένα.
Ειδικά αν οι αποδράσεις αυτές γίνουν σε περιόδους παράλογου πανικού, όπου τρέχουμε απλώς για να τρέχουμε -χωρίς κανέναν άλλο σκοπό-, θα σας προφυλάξουν από -επίσης παράλογες- φορτίσεις νεύρων :wink:

Αυτά τα ολίγα ως πρώτες προτάσεις προς μέλλοντες αδειούχους.
Επίσης, απ'όσα σπαραχτικά γράφει/περιγράφει ο Cordis σχετικά με το πώς περνάει και δεν θέλει να τελειώσει... Να πούμε λίγο και το Φιλοσοφικό της περίπτωσης:
"Όλα τα όμορφα είναι φτιαγμένα για να κρατούν λίγο (ή τουλάχιστον έτσι να τα αισθανόμαστε)! Διαφορετικά, αν κρατούσαν περισσότερο θα υπήρχε κίνδυνος του κορεσμού, της συνήθειας, και της βαρεμάρας :wink:
Έτσι τουλάχιστον μένουν όμορφες αναμνήσεις, αρκετές τυπωμένες και σε photo ή video. Και τελικά είναι πράγματα που μας μένουν, σε όποιαν ηλικία κι αν φτάσουμε!
Καλή ασφαλή επάνοδο, και καλή αρχή εργασίας σε όλους όσους επιστρέφουν. :pint:
Καλές διακοπές σε όσους ακόμα έχουν να φύγουν. :pint:

Υ.Γ.
PanosIlio έγραψε:Σε νιώθω και σε καταλαβαίνω απόλυτα μόνο που εγώ την Παρασκευή βγαίνω σε άδεια και ετοιμάζομαι για όλα αυτά που εσύ χαιρόσουν μέχρι τώρα :lol: :lol: :lol:
Ρίχνε εσύ αλάτι στην πληγή :D και σε βλέπω για διακοπές με banάκι :lol: :lol:

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 19 Αύγ 2011 00:27

Εγώ δεν πήγα κι ούτε θα πάω φέτος και νομίζω ούτε και του χρόνου, με τόσο διάβασμα που έχω... γκρρρ.. εξετάσεις αρχές Σεπτεμβρίου για πτυχία! Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία, θέλω την super θετική ενεργεια σας! :)
Γιάννη και υπολοιποι να κανονίσουμε να πάμε καμία μέρα για ψάρεμα, για μπύρες και λοιπα :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cpulse
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cpulse » 19 Αύγ 2011 01:53

Πως κάνετε έτσι ρε; Λες και θα χετε δουλειά στο χρόνο που έρχεται :D

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telas » 19 Αύγ 2011 05:02

cpulse έγραψε:Πως κάνετε έτσι ρε; Λες και θα χετε δουλειά στο χρόνο που έρχεται :D
χαχαχαχχαχ so true! Αλλά και τι μπορούμε να κάνουμε; άντε να βγω εγώ με την καραμπίνα πόσα λαμόγια θα φάω; Ένα; Δύο; Κανένα; Θα με στείλουν στην στενή, άντε να βγουν 3, 5, 10 50 100 με 100 άτομα δεν καθαρίζει η χώρα ούτε ΟΥΚάδες να ήταν, οπότε πρέπει να περάσουμε όσο πιο ανώδυνα γίνετε. Γι αυτό και εγώ σε 2 ωρίτσες από τώρα θα βρίσκομαι στον δρόμο για διακοπες μια εβδομάδα, είχα να πάω διακοπές κάτι χρόνια. Η φτώχεια θέλει καλοπέραση!

Όσο γι αυτούς που γυρνάνε τώρα, μην σκάτε όπως είπε και ο dgeorge το βαριέσαι το πολύ, θέλει από λίγο και καλά ;)
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

Άβαταρ μέλους
cpulse
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cpulse » 19 Αύγ 2011 07:49

Οι πολιτικοί τη δουλειά τους κάνουν. Τα λαμόγια είναι όσοι ψηφίζουν τους άχρηστους/απατεώνες/όπωςΑλλιώςΘεςΠεςΤους και όσοι ΔΕΝ ψηφίζουν οπότε αφήνουν τις κλίκες ή τους κολλημένους να αποφασίζουν για τις τύχες μας.

Πάντως όσοι είστε εκτώς Αθηνών, μείνετε εκεί ρε παιδιά. Είναι τόσο ωραία η πόλη όταν είναι μισοάδεια.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες