Κέρδος με Google AdSense

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: Super-Moderators, WebDev Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mixos
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από mixos » 16 Σεπ 2003 13:14

Όσοι δεν το γνωρίζουν ας δούνε την σελίδα του:
http://www.google.com.gr/adsense/

Πρόκειται για ένα πρόγραμμα του google που βάζεις ένα script στο site σου και ανάλογα το περιεχόμενο εμφανίζει διαφημίσεις και για κάθε κλικ κερδίζεις κάποια cents. Η διαφορά με άλλα παρόμοια είναι ότι οι διαφημίσεις έχουν σχετικό θέμα με το site και έτσι είναι πιο πιθανά τα κλικ.

Το έχει χρησιμοποιήσεις κανείς? Τι γνώμη έχει για αυτό?

Επίσης εμένα μου εμφανίζει κινέζικα όποια διαφήμιση είναι ελληνική. Τι μπορεί να φταίει?

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από blackhumor » 16 Σεπ 2003 17:15

Καλό ακούγεται... αλλά όντως μερικές γνώμες θα ήταν καλές... Και αν πληρώνουν και στην Ελλάδα φυσικά....
To LinkZ.gr ανανεώθηκε. Καταχωρήστε την ιστοσελίδα σας δωρεάν.
Διαφημιστικά δώρα για επαγγελματίες.
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
Serpatinas
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από Serpatinas » 16 Σεπ 2003 19:29

Thank you very much for applying to Google AdSense. We appreciate your interest in serving AdWords ads on your website. Currently, however, we are only able to target ads to English content. As your web content is primarily or entirely in a non-English language, we are unable to accept your website at this time.

We hope to be able to offer Google AdSense to non-English websites soon, so we have placed your application on hold. When we are able to target ads to your site's language, we'll contact you at the email address you provided us.

We appreciate your patience.

Sincerely,

The Google Team
Αγ
Ρούχα στο DRESS

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από blackhumor » 16 Σεπ 2003 23:56

Serpatinas έγραψε:
Thank you very much for applying to Google AdSense. We appreciate your interest in serving AdWords ads on your website. Currently, however, we are only able to target ads to English content. As your web content is primarily or entirely in a non-English language, we are unable to accept your website at this time.

We hope to be able to offer Google AdSense to non-English websites soon, so we have placed your application on hold. When we are able to target ads to your site's language, we'll contact you at the email address you provided us.

We appreciate your patience.

Sincerely,

The Google Team
Είσουν αρκετά σαφής Serpatinas :wink: :wink: :wink:
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από cordis » 17 Σεπ 2003 00:24

με προλαβες και το εστειλες... :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
mixos
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από mixos » 17 Σεπ 2003 10:35

Εντάξει, λογικό να μην είναι διαθέσιμο στα Ελληνικά. Εμένα το δεχτηκαν το site επειδή είναι κατά 80% αγγλικό και έχει κάποιες σελίδες και στα ελληνικα (τις οποίες ίσως και να μην είδαν καν).

Το παράλογο της υπόθεσης είναι ότι αφού δεν δέχονται ελληνικά πως γίνεται να εμφανίζονται ελληνικές διαφημίσεις μέσα από το script που σου δίνουν για να γίνεται η εμφάνιση των διαφημίσεων?? Γιατί δεν φιλτράρονται ώστε παντού να βγαίνουν αγγλικές. Εμένα σε κάποιες σελίδες που είναι ελληνικές εμφανίζεται το πρόβλημα με τα "κινέζικα" στις διαφημίσεις (που έπρεπε να βγαίνουν ελληνικά)
Με αυτό που συμβαίνει δείχνει πολύ άσχημο το banner.

Δεν είναι παράλογο αυτό ή κάνω λάθος?

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από blackhumor » 17 Σεπ 2003 17:32

Μια και εισαι μελος mixos για πες μας και την άποψη σου για το πρόγραμμα, από άποψη πληρωμής ;-) Δεν εχεις μόνο εσύ site στα αγγλικα :-) :-) :-)
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
mixos
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από mixos » 17 Σεπ 2003 19:53

Εγώ έχω μόνο δύο μέρες που το χρησιμοποιώ. Οπότε δεν μπορώ να σου πω ακόμη εντυπώσεις. Πάντως αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το μεγάλο κέρδος. Π.χ για μια μέρα που είχε 41 κλικ το banner κέρδισα λέει
περίπου 9 δολάρια. Δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται με το κόστος του κάθε κλικ αφού πουθενά δεν είναι να λέει πόσο κερδίζεις από κάθε κλικ πάντως αν είναι αλήθεια είναι πολύ καλή σαν τιμή.

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από blackhumor » 17 Σεπ 2003 20:33

41 κλικ 9 δολλαρια; Μπράβο... Αυτές είναι τιμές... :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Αν και μπορεί να παίζει ρόλο αν αγόρασε κανείς και τέτοια... Που μάλλον κάτι τέτοιο παίχτηκε.... :P :lol: 8) :D :)
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
mixos
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από mixos » 20 Σεπ 2003 10:25

Η απάντηση που πήρα από το google για το θέμα με τις ελληνικές διαφημίσεις είναι η παρακάτω. Όπως θα δείτε απλά κάποιες εταιρίες ελληνικές που διαφημίζονται δέχονται να εμφανίζεται η διαφήμιση της σε μη ελληνικά site.

Hello Mike,

To answer your questions, although AdSense does not support non-English sites, some AdWords advertisers participating in AdSense may choose to allow their non-English ads to appear on English sites. This may include ads of a different character set, which is why some ads consist mainly of questions marks.

If you wish to prevent these non-English ads from showing up on your site, you may set up a filter list in your AdSense account. Please let me know if you need any assistance setting up the filter list.

As previously mentioned, it is against our program policies to put the AdSense ad code on non-English sites. If you have the ad code on any non-English pages, please remove the code from those pages. Thank you for your understanding.

Επίσης για τον φίλο blackhumor οι τιμές αυτές είναι ακόμα μέχρι σήμερα στα ίδια επίπεδα. Πάντως για 42 κλικ μια μέρα έδωσε 15$ και για 41 μια άλλη μέρα έδωσε 9$. Άρα ίσως υπάρχουν και κάποια άλλα κριτήρια... (δεν νομίζω να είναι λόγο πωλήσεων... μου φαίνεται πιο απίθανο) τα οποία ίσως ανακαλυφθούν στο μέλλον!

Το μεγαλύτερο θέμα είναι να δούμε αν θα έρθει η επιταγή και το κυριότερο αν την εξαργυρώσει η τράπεζα η οποία ίσως κάνει την πάπια :roll: !! Αναμένουμε να περάσει κανένας μήνας.. και πάλι εδώ θα έιμαστε.

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από blackhumor » 20 Σεπ 2003 18:14

Μακάρι... Ετσι θα βγάλουμε κανένα φράγκο επιτέλους ;-)

Και αν βάλουν και τα ελληνικά site θα είναι ακόμα καλύτερα...
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από ThyClub » 18 Μάιος 2004 23:37

Δεν μπορώ να καταλάβω. Τι πρέπει να κάνω για να εμφανιστεί;

Εβαλα τον κώδικα στην σελίδα μου, κανονικά και μου βγάζει ενα τίποτα :-?

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από fiskilis » 12 Νοέμ 2007 22:09

απο που ξεκινησε και που φτασαμε !!!!
να εχουμε ενα σοβαρο εισοδημα καθε μηνα που να καλυπτει τουλαχιστον σε εμενα ολα τα κοστη κινητου σταθερου και ιντερνετ !

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από id12586 » 12 Νοέμ 2007 23:40

Πράγματι ιστορικό ποστ!
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Κέρδος με Google AdSense

Δημοσίευση από cordis » 12 Νοέμ 2007 23:56

τι λες τώρα! μια χαρά ήρθε γενικά για όλους, ακόμα κι αν υπήρχαν κάποια παρατράγουδα. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες