βαθμος πτυχιου για μεταπτυχιακο

Εκπαιδευτικά θέματα σχετικά με την επιστήμη των υπολογιστών και γενικά θέματα γύρω από την εκπαίδευση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
mathplayer

Δημοσίευση από mathplayer » 31 Αύγ 2011 22:48

καλησπερα σε ολους.εχω την εξης απορια.ειμαι φοιτητης μαθηματικου και τελιωνω σε 6 μηνες.αν εγω εχω βαθμο πτυχιο κατω απο 6 τοτε με δεχονται για μεταπτυχιακα?θελω να κανω πανω στον τομεα βιοπληροφορικη.
επισης αν στειλω αιτησεις και με δεχθουν μπορω να μην παω?δλδ απλα να δω αν με περνουν με αυτα τα δεδομενα τωρα.τον συγκεκριμενο βαθμο δλδ πτυχιου.(πρεπει να παω φανταρος πρωτα)

Άβαταρ μέλους
GeoStuff
Honorary Member

Δημοσίευση από GeoStuff » 31 Αύγ 2011 23:37

Ό,τι και να σου πούμε δεν έχει καμία σημασία...

Θα πας να δεις τις προϋποθέσεις υποβολής αίτησης στο πρόγραμμα που σε ενδιαφέρει...
Κούκλα Μου Φρεγάτα Σκίζεις Τον Ωκεανό... Μοιάζεις Στον Τιτανικό!!!

Άβαταρ μέλους
Argyris88i
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Argyris88i » 01 Σεπ 2011 00:34

Το σημαντικότερο ειναι το portfolio πάντως...Επίσης μπορείς και χωρίς πτυχίο εαν έχεις επαγγελματική εμπειρία > 7 ετών να κάνεις μεταπτυχιακό ( χωρίς να ειμαι απόλυτα σίγουρος βέβαια γι'αυτο ).
Prosilis - Chatzitofis & Co.
Web,Social & Marketing Games!
http://www.sdsgames.com/

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από c0d3punk » 04 Σεπ 2011 11:45

Argyri δεν νομίζω. Στην Ελλάδα ζούμε ρε συ! το ξέχασες? :-D

mathplayer τις προϋποθέσεις τις ορίζει η υπεύθυνη οργανωτική επιτροπή του κάθε μεταπτυχιακού από όσο ξέρω (ίσος μετά από έγκριση της πρυτανείας που υπάγετε, αλλά αυτό είναι δικιά μου εικασία). Σε αυτό που έχω κάνει εγώ παρ' ότι ζητάγανε βαθμό πτυχίου πάνω από 6,5, πτυχίο στα Αγγλικά κ.α. υπήρξανε άτομα που δεν πληρούσαν αρκετές από αυτές τις προϋποθέσεις.

θα μου πεις παίζει και το βύσμα.
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 04 Σεπ 2011 14:53

Ναι τα παιδιά έχουν δίκιο, οι προϋποθέσεις είναι διαφορετικές για κάθε μεταπτυχιακό και για κάθε σχολή. Όσο για αυτό που λές περί εισαγωγής από την πίσω πόρτα, συμβαίνει όταν κάποιοι έχουν καλό βιογραφικό (καμιά δημοσίευση κτλ). Χωρίς να αποκλείω τελείως και το βύσμα (Ελλάδα είναι εδώ)
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

gorgoro

Δημοσίευση από gorgoro » 05 Σεπ 2011 20:05

Argyris88i έγραψε:Το σημαντικότερο ειναι το portfolio πάντως...Επίσης μπορείς και χωρίς πτυχίο εαν έχεις επαγγελματική εμπειρία > 7 ετών να κάνεις μεταπτυχιακό ( χωρίς να ειμαι απόλυτα σίγουρος βέβαια γι'αυτο ).
σχολη θα το κανεις ?η σκεφτεσε να δηλωσεις?

μηπως στο καποδστριακο αυτο εχει βιοπληροφορικη

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ημερίδες, Σεμινάρια & Θέματα Εκπαίδευσης”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης