adf.ly βήματα

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
sakisxim

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από sakisxim » 08 Σεπ 2011 03:16

Η αλήθεια φίλοι μου είναι πως δεν έχω καταλάβει πολύ καλά πως λειτουργεί αυτό το site!

* Ποια είναι δηλαδή τα βήματα για να χρησιμοποιήσεις την ιστοσελίδα ώστε να σε αποφέρει χρήματα?
* Πρέπει να έχεις δικό σου site για χρησιμοποιήσεις τα πλεονεκτήματα του adf.ly?

Αν δεν χρειάζεται να διαθέτεις site τι ακριβώς πρέπει να κάνεις?

Οκ απλά ποστάρεις links αλλά η αρχική διαδικασία για να φτάσεις σε αυτό το στάδιο ποια είναι?

Ευχαριστώ για την υπομονή σας! : P

Άβαταρ μέλους
Punkis

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από Punkis » 08 Σεπ 2011 05:41

Κάνεις register κανονικά όπως όλες τις σελίδες. Ακολούθως ορίζεις το paypal account σου.

Ένας λογικός χρήστης πρέπει να έχει δικό του site με υψηλή για εμένα επισκεψημότητα αλλά φυσικά και ΑΝΑΓΝΩΣΙΜΟΤΗΤΑ. Γιατί κάθε link πληρώνει.

Ένας χρήστης όμως που θέλει να το παίξει έξυπνα, δίνει σε άλλους ενδιαφερόμενους την "ειδική διεύθυνση" του για να κάνουν λογαριασμό μέσω αυτής και παίρνει 5% από τις δουλειές τους. (extra).

Αν έχεις δικό σου site και δεν θέλεις να το σκατ**εις μην το χρησιμοποιήσεις. Αν επιμένεις όμως βεβαιώσου ότι έχεις ας πούμε πάνω από 2.500 ημέρα κλικς ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ LINKS δεν αξίζει τον κόπο γιατί θα σκοτώσεις το site σου για κάτι ψοροδόλλαρα.

Αν έχεις facebook pages με 50.000 άτομα στέλνε τα εκεί και δες αν πετυχαίνει. Απλά γράφεις τη διεύθυνση και σου παράγει ένα "ειδικό link".

Αυτά.
Only Green Day can successfully write a song about masturbation.

sakisxim

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από sakisxim » 08 Σεπ 2011 14:31

Άρα στην περίπτωση που κάποιος δεν εχει δική του ιστοσελίδα, μπορεί κι έτσι να χρησιμοποιήσει την adf.ly απλός με ένα copy - paste του link της ομάδας παράδειγμα που διαθέτω στο facebook... κ έπειτα copy - paste το link που μου δίνει η adf.ly για να το ποστάρω παράδειγμα στο twitter!!??

Αν το λέω σωστά το μόνο που έχω να δώσω εκτός απο τα τυπικά στοιχεία μου είναι κ ένας λογαριασμός τραπεζης για την πληρωμή! : /

sakisxim

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από sakisxim » 08 Σεπ 2011 14:42

sakisxim έγραψε:Άρα στην περίπτωση που κάποιος δεν εχει δική του ιστοσελίδα, μπορεί κι έτσι να χρησιμοποιήσει την adf.ly απλός με ένα copy - paste του link της ομάδας παράδειγμα που διαθέτω στο facebook... κ έπειτα copy - paste το link που μου δίνει η adf.ly για να το ποστάρω παράδειγμα στο twitter!!??

Αν το λέω σωστά το μόνο που έχω να δώσω εκτός απο τα τυπικά στοιχεία μου είναι κ ένας λογαριασμός τραπεζης για την πληρωμή! : /

(ενα παραδειγμα έδωσα περι facebook & twitter)

Άβαταρ μέλους
Punkis

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από Punkis » 08 Σεπ 2011 14:53

Ναι αυτό μπορεί να γίνει όπως το λές. Απαιτείται λογαριασμός paypal όμως, όχι τράπεζας.

matrixxakos

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από matrixxakos » 08 Σεπ 2011 20:07

Punkis έγραψε:Ναι αυτό μπορεί να γίνει όπως το λές. Απαιτείται λογαριασμός paypal όμως, όχι τράπεζας.
δεν αξιζει παιδια. στην ελλαδα δινει 0,01$ το κλικ, ουτε καν σε ευρω. εγω εβγαλα σε 2 μερες 140 euro και ειχα 230.000 κλικλς περιπου. 230.000 κλικς για 140 ευρω ποτε ξανα

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από Spyrostagas » 08 Σεπ 2011 23:17

matrixxakos έγραψε:
Punkis έγραψε:Ναι αυτό μπορεί να γίνει όπως το λές. Απαιτείται λογαριασμός paypal όμως, όχι τράπεζας.
δεν αξιζει παιδια. στην ελλαδα δινει 0,01$ το κλικ, ουτε καν σε ευρω. εγω εβγαλα σε 2 μερες 140 euro και ειχα 230.000 κλικλς περιπου. 230.000 κλικς για 140 ευρω ποτε ξανα
στο είπα και στο fb αδερφέ, ότι δεν αξίζει.
Καλύτερα ένα μπλογκ με adsense και affiliate να τρέχεις,
5 - 6 δικά σου άρθρα και 1 - 2 καθημερινά για ένα πρόγραμμα affiliate
και εκεί θα βγάζεις τα 2πλασια τουλάχιστον. :)
Εικόνα

matrixxakos

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από matrixxakos » 08 Σεπ 2011 23:32

πρεπει να κανεις το κατι διαφορετικο , αυτα που πουλανε ειναι η ενημερωση , η τσοντα, τα βιντεο , τα ζωδια κτλπ. υπαρχουν μεγαθηρια σε ολες αυτες τις κατηγοριες, δεν μπορεις να τα βαλεις με αυτους. το θεμα ειναι να βρεις κατι διαφορετικο...

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από Spyrostagas » 09 Σεπ 2011 01:10

ε ναι, όλα αυτά ή κουλά - περίεργα θέματα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Punkis

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από Punkis » 09 Σεπ 2011 04:19

Απλά πρέπει να πέσεις στο επίπεδο των facebook φίλων σου. (= πολύ χαμηλά).

sakisxim

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από sakisxim » 09 Σεπ 2011 04:40

matrixxakos έγραψε:δεν αξιζει παιδια. στην ελλαδα δινει 0,01$ το κλικ, ουτε καν σε ευρω. εγω εβγαλα σε 2 μερες 140 euro και ειχα 230.000 κλικλς περιπου. 230.000 κλικς για 140 ευρω ποτε ξανα
Έχεις δικό σου σιτε ή κάποιο μπλοκ?

matrixxakos

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από matrixxakos » 09 Σεπ 2011 15:05

και site kai blog!!!

matrixxakos

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από matrixxakos » 09 Σεπ 2011 16:07

τι χρηματα δινει το adf.ly για κλικσ απο αμερικη ? και που τα βλεπω αυτα? στο forum τους δεν ειδα κατι...

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

adf.ly βήματα

Δημοσίευση από bibisidis » 09 Σεπ 2011 18:20

matrixxakos έγραψε:τι χρηματα δινει το adf.ly για κλικσ απο αμερικη ? και που τα βλεπω αυτα? στο forum τους δεν ειδα κατι...
Ο πίνακας που ζητάς υπάρχει στο linkbucks και οχι στο adfly. Οπψςδήποτε όμως τα κλικς από αμερική είνα ιπολύ ακριβότερα. Νομίζω 4-5$ ανα 1000 κλικς.

@matrixxakos τσέκαρετα προσωπικά σου μηνύματα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης