Αν είχα και εγώ...

ότι θέλουμε να ρωτήσουμε και να μάθουμε για τα domains στην Ελλάδα και στον κόσμο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Frame
Επικοινωνία:

Αν είχα και εγώ...

Δημοσίευση από Frame » 09 Σεπ 2011 08:24

....Για τα επόμενα χρόνια κάτσε στο σχολείο και λιώσε στο διάβασμα.

Αν σου περισσεύει χρόνος ασχολήσου και με αυτό που σκέφτεσαι σαν χόμπι στην αρχή.

Άλλωστε όταν κάνεις κατι σαν χόμπι, σημαίνει ότι σε ενδιαφέρει. Όταν σε ενδιαφέρει κάτι, φροντίζεις γι αυτό, πράγμα που σημαίνει μεγαλύτερες πιθανότητες επιτυχίας.

Μιας και είσαι μόλις 14 (δεν το γνώριζα αυτό) αυτό που πρέπει να κάνεις τώρα είναι να φροντίσεις να διαβάζεις για το σχολείο μιας και είναι η βασική σου καθημερινή ενασχόληση.

Άβαταρ μέλους
JohnMorf
Επικοινωνία:

Αν είχα και εγώ...

Δημοσίευση από JohnMorf » 18 Φεβ 2012 23:41

Πω... μετά από τόσο καιρό που έγραψα το post μου φαίνοται χαζές οι ερωτήσεις αυτές που έκανα! Τώρα ξέρω τα πάντα στα θέματα που σας ρωτούσα!
Του Μπι ορ νοτ του μπι; Δατς δε κουέστιον...

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Αν είχα και εγώ...

Δημοσίευση από fiskilis » 19 Φεβ 2012 03:44

JohnMorf έγραψε:η αλήθεια είναι πως είσαι πολύ ενθαρρυντικός...
αφού δεν έχω και πολλές γνώσεις πάνω στο θέμα πείτε μου εσείς τη "συνταγή" της επιτυχίας.
JohnMorf έγραψε:Πω... μετά από τόσο καιρό που έγραψα το post μου φαίνοται χαζές οι ερωτήσεις αυτές που έκανα! Τώρα ξέρω τα πάντα στα θέματα που σας ρωτούσα!
Κατσε λοιπον και γραψε ενα βιβλιο με τις γνωσεις αυτες και πουλα το να τα οικονομισεις και εσυ και να σε γδαρει μετα η εφορια!

Frame
Επικοινωνία:

Αν είχα και εγώ...

Δημοσίευση από Frame » 19 Φεβ 2012 10:44

JohnMorf έγραψε:Πω... μετά από τόσο καιρό που έγραψα το post μου φαίνοται χαζές οι ερωτήσεις αυτές που έκανα! Τώρα ξέρω τα πάντα στα θέματα που σας ρωτούσα!
... και όταν μετά από καιρό διαβάσεις αυτό που μόλις έγραψες, το ίδιο θα σου φανεί! Ιδίως την τελευταία σου φράση.

Φιλικά πάντα!

Άβαταρ μέλους
JohnMorf
Επικοινωνία:

Αν είχα και εγώ...

Δημοσίευση από JohnMorf » 19 Φεβ 2012 14:09

:naughty: oxi twra to enoow eftiaxa kai site :D
www.newsmachine.gr
Vasika to eixa alla twra to xanaestisa

Kypros Lambrou

Αν είχα και εγώ...

Δημοσίευση από Kypros Lambrou » 19 Φεβ 2012 16:02

Frame έγραψε:
... και όταν μετά από καιρό διαβάσεις αυτό που μόλις έγραψες, το ίδιο θα σου φανεί! Ιδίως την τελευταία σου φράση.

Φιλικά πάντα!
Απόλυτα σωστός ο Frame.

Για παράδειγμα το πιο απλό που για εμένα βγάζει μάτι μόλις πρωτοάνοιξα την σελίδα, οι εικόνες είναι τεράστιες και ιδιαίτερα αυτή του assasins creed... Resolution 1024x768 px και την δείχνεις στα 290x200px. Εκτός του ότι χάνει απο την οπτική ποιότητα το κυριότερο είναι ότι έχει μέγεθος 864 kb, πράγμα αδιανόητο όταν οι περισσότεροι web designers ασχολούνται ακόμη και με το τελευταίο kb στον σχεδιασμό της σελίδας.

Πέραν αυτού να σου αναφέρω αν δεν το έχεις προσέξει, ότι η σελίδα youtube-videos δεν υπάρχει ή απλά ο σύνδεσμος στο μενού σου είναι "σπασμένος".

Χωρίς να θέλω να γίνει review της σελίδας το μόνο που μπορώ να σου προτείνω αν σκοπεύεις να ασχοληθείς με web design/development και γενικά με θέματα πληροφορικής, είναι το ότι το μόνο σίγουρο που χρειάζεται είναι η συνεχής μελέτη και βελτίωση, αφού μόνο έτσι θα μπορείς να ακολουθείς την εξέλιξη της τεχνολογίας.

Άβαταρ μέλους
JohnMorf
Επικοινωνία:

Αν είχα και εγώ...

Δημοσίευση από JohnMorf » 19 Φεβ 2012 16:35

oxi den exw skopo na asxolithw. content ftiaxnw twra

Frame
Επικοινωνία:

Αν είχα και εγώ...

Δημοσίευση από Frame » 19 Φεβ 2012 16:38

Το domain είναι ωραίο πάντως.

Συνέχισε την προσπάθεια...

Άβαταρ μέλους
JohnMorf
Επικοινωνία:

Αν είχα και εγώ...

Δημοσίευση από JohnMorf » 19 Φεβ 2012 16:38

ευχαριστώ φιλε μου

Απάντηση

Επιστροφή στο “Domains - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες