Η αρχή του τέλους για τα aggregator site

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
prosfores
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από prosfores » 22 Σεπ 2011 23:03

Η αρχή του τέλους για τα aggregator site Τώρα θα μου πεις καλά ρε μεγάλε, εμείς κανονίζουμε συνάντηση για να γνωριστούμε και να συζητήσουμε και εσύ μιλάς για το τέλος των aggregator. Εγώ λέω να βρεθούμε όχι να συζητήσουμε αλλά να γνωριστούμε, γιατί από συζήτηση δεν έχουμε να πούμε τίποτα. Η κατάσταση με τα site προσφορών έχει ξεφύγει τελείως , οι περισσότεροι έχουν κολλήσει στα ίδια και στα ίδια, γιατί πλέον δεν υπάρχουν προσφορές, είναι συνέχεια οι ίδιες και οι ίδιες και κανείς δεν αγοράζει, και πως να αγοράσει δηλαδή με την αφραγκία που υπάρχει και που δεν ξέρει τι τον περιμένει αύριο.

Και εγώ site aggregator έχω αλλά πλέον σκέφτομαι αν αξίζει τον κόπο πλέον να επενδύσω άλλο σε αυτό. Και πως να επενδύσω σε αυτό όταν λίγα deal site πλέον έχουν μένει που βλέπουν σοβαρά την δουλειά τους, είναι εντάξει με τις οικονομικές τους υποχρεώσεις, και βγαίνουν στην αγορά για να βγάλουν νέες προσφορές. Τα περισσότερα έχουν τις ίδιες προσφορές συνέχεια και δεν φτάνει αυτό αλλά στέλνουν και ξαναστελνόμουν e mail με τις ίδιες προσφορές το οποίο κουράζει τους χρήστες. :hammer:

Είχα πει σε αυτό το φόρουμ ότι όλοι οι καλοί χωράνε παντού και ότι δεν θα έκοβα κανένα από τα deal site που έχω στο aggregator. Πλέον έχω αναθεωρήσει και σκέφτομαι να βάλω μόνο τα deal site που αλλάζουν τις προσφορές τους, αυτούς που προσέχουν και δεν έχουν λάθος στα xml τους και γενικά δεν παρουσιάζουν προβλήματα σε μένα και τη δουλειά μου. :hammer:
deal aggregator.
Όλες οι Προσφορές--->olesoiprosfores.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 22 Σεπ 2011 23:06

έλα, μπας και τα δούμε μαζί πιο θετικά τα πράγματα ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 23 Σεπ 2011 22:11

Εγώ θα πω κάτι άλλο.

Αυτοί που έχουν deal site, να μην αρκούνται στο affiliate και ας βρούν ένα καλό marketing plan / κάποια εταιρία να το οργανώσει.

Άβαταρ μέλους
vortalifer
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vortalifer » 24 Σεπ 2011 00:15

Basilakis έγραψε:Εγώ θα πω κάτι άλλο.

Αυτοί που έχουν deal site, να μην αρκούνται στο affiliate και ας βρούν ένα καλό marketing plan / κάποια εταιρία να το οργανώσει.

Τι εννοείς;
Δεν είναι το affiliate εργαλείο / μερος του web marketing mix?
Γιατί το ένα αναιρεί το άλλο;

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 24 Σεπ 2011 00:18

Όχ δεν ενοώ αυτό, λέω απλώς, πως αυτό δεν είναι αρκετό ΜΟΝΟ.

Μην παρεξυγηθώ! :-D

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης