μια γνωμη

Φτιάξατε κάτι σε flash και θέλετε να μας το παρουσιάσετε; Θέλετε να ακούσετε γνώμες για την νέα σας δημιουργία; Αυτός ο χώρος είναι δικός σας!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
nikosdrogos

μια γνωμη

Δημοσίευση από nikosdrogos » 23 Σεπ 2011 04:14

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΤΟ SITE ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ.
ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ STOP ΚΑΙ PLAY Η ΜΟΥΣΙΚΗ.
www.giannispittas.com

Άβαταρ μέλους
Punkis

μια γνωμη

Δημοσίευση από Punkis » 25 Σεπ 2011 03:16

Είναι το πρώτο σου site;
Only Green Day can successfully write a song about masturbation.

nikosdrog

μια γνωμη

Δημοσίευση από nikosdrog » 25 Σεπ 2011 03:31

ναι φιλε μου.
τα υπολοιπα ειναι mini site που τα εβαζα στο facebook.

Άβαταρ μέλους
Punkis

μια γνωμη

Δημοσίευση από Punkis » 25 Σεπ 2011 04:35

Γεια και πάλι... η γνώμη μου εμένα είναι οτι δεν θα έπρεπε να ήταν flash αλλά ένα μια ωραία minimal με HTML ή PHP σελίδα. Δες swarovski.

Αν όμως θα συνεχίσεις με αυτό που έχεις τώρα τότε καλό θα ήταν να χρησιμοποιήσεις ένα background που να ταιριάζει περισσότερο σε κοσμηματοπωλείο. Το πράσινο χρώμα που έχεις τώρα δεν λέει τίποτα, παρά προχειρότητα. Μπορείς να αγοράσεις πανέμορφες HQ φωτογραφίες που να δείχνουν μοντέλα να φορούν κοσμήματα. Το φόντο σου πρέπει να αποτελείται από μια εικόνα και όχι να ενώσεις πολλές για να καλύψεις το χώρο.

Σχετικά με την παρουσίαση των δημιουργιών θα ήταν καλύτερα να αποφύγεις αυτό που έχεις τώρα αλλά να παρουσιάζεις π.χ. 30-30 σε slide, δηλαδή πατώντας next, previous να σου δείχνει τα επόμενα 30 κτλ.

Αν υπάρχει η δυνατότητα, στη σελίδα προϊόντος να παρουσιάζεις και 5-6 random δημιουργήματα.

Στο History/Communication καλό θα ήταν να βάλεις loading και να τα ξεχωρίσεις και επίσης να βάλεις τα στοιχεία κάπου που θα φαίνονται παντού χωρίς κανένα κλικ.
Only Green Day can successfully write a song about masturbation.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Flash δημιουργίες & γνώμες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες