Η σελίδα μου...

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
kooky

Η σελίδα μου...

Δημοσίευση από kooky » 24 Σεπ 2011 15:51

Τελικά τα κατάφερα σε πολύ λίγο χρονικό διάστημα από το απόλυτο μηδέν γνώσεων να φτιάξω μια ιστοσελίδα με κάτι που με ενδιαφέρει.
Η σελίδα είναι www.cinelover.gr
Δεν έχω βάλει ακόνη κάποια διαφήμιση. Μόλις σήμερα πήρα έγκριση από δυο affilliates εταιρείες και το ψάχνω.
Θα ήθελα τη γνώμη σας για το layout και για το τι διαφημίσεις θα ταίριαζαν καλύτερα στο θέμα..
Επίσης θέλω να βάλω ένα banner που θα δείχνει trailer ταινίας που θα είναι διαφήμιση όμως. Το έχω δει αλλά στα ελληνικά affiliates δεν υπάρχει κάτι. Γνωρίζετε μήπως για ξένα affiliate networks αν θα βρω κάτι τέτοιο?
Ευχαριστώ.

PS. Ακόμη δεν είναι 100% έτοιμη (σε μία εβδομάδα υπολογίζω) αλλά έπρεπε να την ανεβάσω για να δηλώσω domain κλπ.

Άβαταρ μέλους
Khronos

Η σελίδα μου...

Δημοσίευση από Khronos » 24 Σεπ 2011 19:49

Δεν είναι υποχρεωτικό ξέρεις να βάλεις διαφήμιση! :P

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Η σελίδα μου...

Δημοσίευση από inBlogger » 25 Σεπ 2011 16:54

Αμα φτιάξεις τα blocks αριστερά θα είσαι τζετ.
Δες λίγο για ticketnet affiliate κ.α. παρόμοια που παίζουν στα ελληνικά δίκτυα, θα κάνουν καλύτερο convert..
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

kooky

Η σελίδα μου...

Δημοσίευση από kooky » 25 Σεπ 2011 17:45

Το θέμα είναι τώρα ότι δεν ξέρω ακριβώς πως να χρησιμοποιήσω τους κωδικούς αυτούς που μου δίνουν. Δηλαδή θα πάω κανονικά στη διαχείριση του joomla θα φτιάξω μία διαφήμιση και θα βάλω τον κωδικό αυτόν σαν link? Ας με βοηθήσει κάποιος με τη διαδικασία please.

Άβαταρ μέλους
inBlogger
Επικοινωνία:

Η σελίδα μου...

Δημοσίευση από inBlogger » 25 Σεπ 2011 17:47

Ναι καπως έτσι ειναι η διαδικασία, βάζεις την εικόνα η το text message που θες και βάζεις το affiliate link σου σαν link.
Π.χ. affiliates.affiliatenetwork.tld/CD45095/5434 λέμε τώρα.
• inBlog.gr - Ενημερωτικό blog για SEO, Marketing, Social Media κ.α. ;-)
• w24.gr Forum - Ελληνική κοινότητα για Webmasters, SEO, internet marketing και affiliate marketers.(απο το 2009!)
•Travel Blog

kooky

Η σελίδα μου...

Δημοσίευση από kooky » 25 Σεπ 2011 18:01

O κωδικός μου νομίζω είναι ενσωματωμένος μέσα στο html και στον κώδικα banner που έβαλα.
Τώρα έχω βάλει 2 διαφημίσεις δοκιμαστικά αλλά αν δεν τις θέλω τις βγάζω όπως τις έβαλα και αφαιρούνται και από τα δίκτυα από μόνες τους ή πρέπει να μπαίνω εγώ στο λογαριασμό μου σε κάθε εταιρεία και να κάνω κάτι? Πως τις διαγράφω δηλαδή?
Στην affiliate motion ας πούμε που βλέπω τις ενεργές καμπάνιες μου? Είναι λίγο μπερδεμένο το συστημα τους. Το id μου είναι ο Γενικός σύνδεσμος συνεργάτη που γράφει? Στις αναφορές μου βγάζει ένα maistrali zante booking που δεν ξέρω τι είναι αυτό. Εγώ το Urban Rivals έβαλα και δεν το βλέπω πουθενά...
Επίσης στη forestview μου βγάζει μία καμπάνια ενεργή στο λογαριασμό μου που δεν την έχω βάλει στο site. Τι γίνεται? Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει?

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Η σελίδα μου...

Δημοσίευση από cordis » 08 Οκτ 2011 01:18

δεν είναι άσχημο, αλλά στο κεντρικό άσπρο μποξ είναι τα πράγματα λίγο χύμα... δεν υπάρχει κάτι που να διαχωρίζει το ένα θέμα από το άλλο.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

kooky

Η σελίδα μου...

Δημοσίευση από kooky » 08 Οκτ 2011 01:40

cordis έγραψε:δεν είναι άσχημο, αλλά στο κεντρικό άσπρο μποξ είναι τα πράγματα λίγο χύμα... δεν υπάρχει κάτι που να διαχωρίζει το ένα θέμα από το άλλο.
Τι εννοείς να διαχωρίζει το ένα θέμα από το άλλο? Όλο το επάνω μέρος είναι για τα τελευταία νέα μαζί και η διπλή στήλη. Και πιο κάτω μετά έχω βάλει 3 modules με διάφορα σε μια διπλή στήλη. Στο τέλος έβαλα ένα module με slider. Τι ακριβώς πρέπει να διαχωρίσω?

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Η σελίδα μου...

Δημοσίευση από cordis » 08 Οκτ 2011 12:52

το άσπρο που έχεις στο κέντρο με όλα τα θέματα είναι σας ένα ενιέω σεντόνι και δεν ξεχωρίζει εύκολα το ένα με το άλλο.

κάτι θέλει εκεί...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Mototechnic

Η σελίδα μου...

Δημοσίευση από Mototechnic » 20 Νοέμ 2011 08:06

Θα μου άρεσε να μην είναι κατάλευκο το background, σπάστο σε ένα ελάχιστο τόνο πιο σκούρο

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης