Πρόταση για δίκτυα και διαφημιζόμενους.

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 28 Σεπ 2011 15:01

prosfores έγραψε:και να σου πω ρε μεγαλε, εσυ με ποιους εισαι, με εσενα η με τους διαφημιζόμενους?
Φυσικά κα ιείμαι με τον εαυτό μου. Αυτό που θέλω να τονίσω είναι πως πρέπει να υπάρχουν κάποιες προυποθέσεις για να σκεφτεί κάποιος διαφημιζόμενος να μας δώσει περισότερα. Τις προυποθέσεις όμως αυτές πρέπει να τις δημιουργήσουμε εμείς.

Άβαταρ μέλους
free3yourmind
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free3yourmind » 28 Σεπ 2011 15:02

prosfores έγραψε:Και δικαιο ειναι το θεμα που εθεσα και λογικο και εφικτο, οπως γινετε και στο εξωτερικο, αλλα θελει μαγκια για να γινει, οταν θα υπαρχουν 20 παπουτσαδικα 20 ρουχαδικα 20 20 20 απο ολα, τοτε θα δειτε οτι θα γινει, και να σου πω ρε μεγαλε, εσυ με ποιους εισαι, με εσενα η με τους διαφημιζόμενους?
δεν ειμαι ουτε με μενα ουτε με τους διαφημιζομενους, ειμαι με το σωστο...μην κοιτας τα πραγματα μονοπλευρα επειδη ετσι σε συμφαιρει

αυτα για την ωρα παω να φαω κανα σουβλακι γιατι μου ανοιξε η ορεξη με αυτα που γραφουμε..
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.
http://www.traveling.gr

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 28 Σεπ 2011 15:07

free3yourmind έγραψε:αυτα για την ωρα παω να φαω κανα σουβλακι γιατι μου ανοιξε η ορεξη με αυτα που γραφουμε..
Τελευταίος για σουβλάκια μίλησε ο nackgr. Να πεις του σουβλατζή να του στείλει την προβλεπόμενη προμήθεια...
nackgr έγραψε:Εφοσον ο πελατης ξαναρχετε και ξαναρχετε πληρωνεσε για τα σουβλακια και παίρνω και εγω το κομματι μου

fisheye

Δημοσίευση από fisheye » 28 Σεπ 2011 19:26

prosfores έγραψε:Και δικαιο ειναι το θεμα που εθεσα και λογικο και εφικτο, οπως γινετε και στο εξωτερικο, αλλα θελει μαγκια για να γινει
Αυτή η μαγκιά είναι που θα μας φάει στην Ελλάδα.

Αλλά ας παίρνουμε παραδείγματα από τους καλύτερους συμφωνώ. Για να έχουμε λοιπόν το καλό ερώτημα, σε ποιά χώρα του κόσμου έχουν όλα τα affiliate προγράμματα (έστω η πλειοψηφία τους) lifetime commissions;

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nackgr » 28 Σεπ 2011 21:35

bibisidis έγραψε:
free3yourmind έγραψε:αυτα για την ωρα παω να φαω κανα σουβλακι γιατι μου ανοιξε η ορεξη με αυτα που γραφουμε..
Τελευταίος για σουβλάκια μίλησε ο nackgr. Να πεις του σουβλατζή να του στείλει την προβλεπόμενη προμήθεια...
nackgr έγραψε:Εφοσον ο πελατης ξαναρχετε και ξαναρχετε πληρωνεσε για τα σουβλακια και παίρνω και εγω το κομματι μου
commissions .... :hammer:
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Άβαταρ μέλους
Black_Elk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Black_Elk » 29 Σεπ 2011 18:16

Ο κάθε πελάτης μπορεί και θα δώσει μεγαλύτερες προμήθειες σε καλούς affiliates, σε αυτούς δηλαδή που αποδίδουν περισσότερο, δίνουν προνομιακή διαφημιστική θέση. Έχουμε δει πολλούς διαφημιζόμενους να καλούν affiliates σε κλειστό πρόγραμμα, με μεγαλύτερη προμήθεια. Βλέποντας ο διαφημιζόμενος ότι κάποιος affiliate αποδίδει, έχει το κίνητρο να του δώσει μεγαλύτερη προμήθεια ή και άλλους προνομιακούς όρους συνεργασίας.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 30 Σεπ 2011 11:50

έτσι, αυτό είναι κάτι που ήδη γίνετε, αλλά θα πρέπει να έχει και την παιδεία να το κάνει αυτό ο πελάτης... στο Ελαντα οι ποιο πολλοί δεν έχουν affiliate manager, πως θα τα δουν όλα αυτά;

Θα πρέπει τα networks να τους επισημαίνουν τους καλούς. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Geobak
SEM Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Geobak » 30 Σεπ 2011 14:38

Ναι σωστό αυτο Γιάννη. βέβαια κάποια συγκεκριμένα networks τα ρωτάς σαν merchant-affiliate manager ποιος είναι ο τάδε affiliate με το τάδε affiliate cd και δεν σου λένε προβάλλοντας ως δικαιολογία οτι δεν έχεις αποκλειστική συνεργασία με αυτούς αλλά είσαι και σε άλλα δίκτυα! Πράγμα το οποίο αν το καλοσκεφτεί κάποιος είναι παράλογο.

Εγώ ξέρω ότι οι βάσεις της σωστής συνεργασίας χτίζονται γνωρίζοντας με ποιον έχεις να κάνεις.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης