Προβλημα με Siemens Gigaset 3010 micro

Απόψεις, σχόλια και συζητήσεις για τις προσφερόμενες υπηρεσίες και τις συσκευές.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
panospr

Δημοσίευση από panospr » 28 Σεπ 2011 16:57

Εδω και χρόνια έχω μια αποσπώμενη συσκευή σταθερής τηλεφωνίας, την Siemens Gigaset 3010 micro.
Χάλασε το πλακε τηλεφωνικό καλώδιο που είχε, και έκτοτε όποιο άλλο πλακέ καλώδιο και αν δοκίμασα δεν λειτουργεί.
Σημειωτέον ότι άλλες συσκευές που δοκίμασα με τα νέα πλακέ καλώδια, λειτουργούν κανονικά.
ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ;;!!
Υπάρχουν πολλών ειδών τηλεφωνικά καλώδια;;
Και αν ναι, που μπορώ να βρω τις κατηγοριοποιήσεις τους, για να ψάξω να δω τι καλώδιο μπορεί να θέλει, διότι το service της Gigaset δεν φιλοτιμήθηκε να μου απαντήσει, όταν τους πήρα τηλέφωνο. (Απορώ με την "ποιότητα" των help desk ορισμένων "μεγάλων" εταιριών)
Ευχαριστώ σε όποιον ασχοληθεί να βοηθήσει.

Άβαταρ μέλους
c0d3punk
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από c0d3punk » 28 Σεπ 2011 21:54

Τι έπαθε και χάλασε το καλώδιο?

μήπως έχει χαλάσει η συσκευή σου ή η υποδοχή του βύσματος? τα συρματάκια που έχει η υποδοχή είναι ok ή λείπει κανένα?
like ants in a colony we do our share
but there's so many other f****' insects out there || Ανανεωμένα Παρτάλια || biZfind.gr

panospr

Δημοσίευση από panospr » 29 Σεπ 2011 10:52

Η υποδοχή του βύσματος ή η συσκευή είναι εντάξει. Απόδειξη για αυτό, είναι ότι λειτουργούσε άψογα πριν χαλάσει το παλιό καλώδιο, το οποίο το έκοψα εγώ καταλάθος.
Επομένως έχω μια συσκευή η οποία χρειάζεται μάλλον ειδικό καλώδιο. (;;)
Το αστείο είναι ότι με πήραν τηλέφωνο από το help desk της gigaset για να μου πουν ότι ακόμη δεν μου έχουν απάντηση ούτε για το τι μπορεί να φταίει, ούτε για το αν η συσκευή αυτή θέλει ειδικό καλώδιο και ότι θα πρέπει να περιμένω επ' αόριστο για μια απάντησή τους. Ανέκδοτα δηλαδή!!!
Θα ήταν πιο έντιμο να παραδεχθούν ότι δεν γνωρίζουν τις συσκευές τους όσο θα έπρεπε, όσο άσχημο κι αν ακούγεται αυτό...
Δεν ξέρω με τι να εκπλαγώ περισσότερο, με το γεγονός ότι μάλλον υπάρχουν πολλών ειδών πλακέ καλώδια τηλεφώνου (κάτι που αγνοούσα τόσα χρόνια) ή με την απαράδεκτη στάση του help desk της siemens gigaset!!!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινητή & Σταθερή Τηλεφωνία”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες