Νέα φουρνιά φαντάρων

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Νέα φουρνιά φαντάρων

Δημοσίευση από Zizo » 04 Οκτ 2011 01:15

Γεια σας,
Γνωρίζει κανείς αν η νέα φουρνιά φαντάρων φεύγει Οκτώβριο ή Νοέμβριο?
Υπάρχει περίπτωση να ξέρουμε και σχετική ημερομηνία?
Είναι να φύγω εγώ αλλά μέσω τηλεφώνου μου είπαν ότι όσοι είχαν αναβολή θα έρθει πιο μετά χαρτί.

Υπάρχει πιθανότητα να φεύγουν Οκτώβριο? Και υπάρχει πιθανότητα το χαρτί να λέει ότι φεύγω σε λιγότερο από 1 βδομάδα?
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
Sermac

Νέα φουρνιά φαντάρων

Δημοσίευση από Sermac » 04 Οκτ 2011 01:29

Έχουν βγει οι ημερομηνίες εδώ:
http://www.stratologia.gr/userForm.php?mode=katataxi

Επειδή μείωσαν τα ΚΕΝ, έσπασαν την Δ' ΕΣΣΟ σε Οκτώβριο και Νοέμβριο. Το ίδιο είχαν κάνει και στην Γ' ΕΣΣΟ.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Νέα φουρνιά φαντάρων

Δημοσίευση από Zizo » 04 Οκτ 2011 03:52

Yup, εκεί μπήκα εξαρχής και δεν υπάρχω στην βάση δεδομένων τους. Ύστερα έμαθα από τηλέφωνο ότι όσοι είχαν αναβολή θα τους έρθει αργότερα χαρτί.

Εγώ αυτή την στιγμή έχω ένα θέμα υγείας το οποίο πιθανών να κρατήσει καμιά βδομάδα αν όλα πάνε καλά. Και δεν έχω ιδέα αν μπαίνουν τον Οκτώβριο ή απλά Οκτώβριος/Νοέμβριος σημαίνει ότι Οκτώβριο γίνετε η χαρτούρα και Νοέμβριο μπαίνουν.

Πάντως... χεχ... Δεν έχω ιδέα τι είναι ΚΕΝ Δ' Γ' ΕΣΣΟ...
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
Sermac

Νέα φουρνιά φαντάρων

Δημοσίευση από Sermac » 04 Οκτ 2011 04:00

Σε λιγότερο από μια βδομάδα δεν φεύγεις, relax! Οι ημερομηνίες είναι από 24 έως 27 Οκτ 2011 και από 22 έως 25 Νοε 2011.

Πηγή: http://www.stratologia.gr/anakoinvshDet ... ticleId=52
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Νέα φουρνιά φαντάρων

Δημοσίευση από Zizo » 04 Οκτ 2011 18:36

thanks Sermac
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Νέα φουρνιά φαντάρων

Δημοσίευση από Zizo » 11 Οκτ 2011 20:51

25 Οκτωβρίου - Αυλώνα
Για βασική εκπαίδευση και μετά βλέπουμε... :P

Για κάποιο λόγο η θεία μου μπλέκεται και μιλάει με διάφορους της στρατολογίας χωρίς να ξέρω. Ελπίζω μην τα κρατάνε... :P όπως λέγανε στην μητέρα μου που με πήγε στην στρατολογία με αμάξι ότι πρέπει να πηγαίνω μόνος για να μην είμαι μαμμόθρεφτος... :D
ό,τι να ναι......

Και έκατσαν και είπαν την θεία μου ότι δεν πρέπει να έχω κινητό με κάμερα... Λέτε αν δουν το κινητό στα πράματα μου καθώς παρουσιάζομαι να μου το τσιμπήσουν? :-?
Εικόνα
What you waiting for?

papp0us

Νέα φουρνιά φαντάρων

Δημοσίευση από papp0us » 11 Οκτ 2011 23:19

Και εγώ Αυλώνα στις 24 παρουσιάζομαι. Καλό θα ήταν να μην έχεις κινητό με κάμερα, καθώς κάτι τέτοιο απαγορεύεται ρητά, και αν πέσεις στη περίπτωση θα στο κρατήσουν, η θα σε αναγκάσουν να το κρατάς στην αποθήκη με τα "πολιτικά είδη" Πάρε με 10 ευρώ μια μπούρδα απο τη Vodafone, για να βγάλεις την εκπαίδευση και μετά παίρνεις οπου πας το κινητό σου. 2 παλικάρια που ξέρω βέβαια τα κλαίνε τα iphone-psp κτλ για αυτό αν το πάρεις να εισαι προσεκτικός
http://www.angroid.gr | To android στα Ελληνικά

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Νέα φουρνιά φαντάρων

Δημοσίευση από dva_dev » 11 Οκτ 2011 23:25

Παράτα τα κινητά και τα gadgets. Ο στρατός είναι ευκαιρία για αποτοξίνωση από την τεχνολογία, από τη δουλειά, από τα καθημερινά προβλήματα, από τα καθημερινά τηλεφωνήματα, από όλα όσα θα φας στη μάπα από τη στιγμή που θα απολυθείς και μετά.
Κάνε διακοπές.

Να σε πάνε οι γονείς σου; Προτιμάς να ταλαιπωρείσαι με τα λεωφορεία; Στο κάτω κάτω αν είσαι μαμόθρευτος δεν θα γίνεις άντρας με το να πας μόνος σου. Αν πάλι δεν είσαι, γιατί να μην είσαι για λίγο με τους δικούς σου που ανυσηχούν περισσότερο από όσο νομίζεις (και χωρίς λόγο).

Οταν πας στη μονάδα, ίσως αξίζει ένα muti function κινητό (με ράδιο, mp3 player, φωτογραφική, και διάφορα φρου-φρου). Το να παίρνει τηλέφωνο θα έλεγα ότι δεν είναι απαραίτητο αλλά εντάξει κινητό είναι στο κάτω κάτω.

Πες στη θεία σου να χαλαρώσει λίγο, στρατό πας, δεν σε στέλνουν να δουλέψεις.

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Νέα φουρνιά φαντάρων

Δημοσίευση από Zizo » 12 Οκτ 2011 02:17

lol βασικά όταν πήγα περιοδεύων με πήγε η μητέρα μου με το αμάξι στο κέντρο θεσσαλονίκη. Και της τα λέγανε όσο ήμουν στο γραφείο εγώ...

anyway, μεταφορικό για αυλώνα δεν παίζει, οπότε με τον καρβουνιάρη (τρένο)...
όσο από gadgets ούτε καν έχω... για 1 μήνα στην τελική κλάην. μετά θα έχω το κινητό μου για να συνεννοούμαι και κάνα mp3
Εικόνα
What you waiting for?

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Νέα φουρνιά φαντάρων

Δημοσίευση από Spyrostagas » 12 Οκτ 2011 03:24

καλή δύναμη πατριώτες, εγώ λόγω σχολής δεν παρουσιάζομαι φέτος αλλά σε 5 χρόνια το λιγότερο. :)
Πάντως λογικά ενώ ήταν να πάω αεροπορία, λογικά και εμένα θα με στείλουν πεζικό γιατί πλέον νομιζω ναυτικό και αεροπορία δεν στέλνουν. :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
telas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Νέα φουρνιά φαντάρων

Δημοσίευση από telas » 12 Οκτ 2011 04:45

Zizo πάρε ένα smartphone να μπαίνεις internet γιατί θα λαλήσεις! Έχει κάτι πακετάκι 60MB το what's up με 3€. Να βλέπεις κανένα e-mail, φόρουμ, FB να γίνεται λίγο χαβαλές γιατί αλλιώς δεν παλεύεται.
Web Design - Δημιουργία Ιστοσελίδας - http://www.computerman.gr/
My Photography - http://www.tilaveridis.com/
Τεχνολογικά προιόντα - http://www.bigbox.gr/

Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Νέα φουρνιά φαντάρων

Δημοσίευση από Zizo » 12 Οκτ 2011 05:21

έχω το nokia 5800... έχει απ'όλα εκτός καλή κάμερα.
όλο και κάπως θα την παλέψω :) λίγο με την μπαταρία θα έχω θέμα που μετά από 3 χρόνια είναι ασταθής αλλά οκ.
Εικόνα
What you waiting for?

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

Νέα φουρνιά φαντάρων

Δημοσίευση από CyberCr33p » 12 Οκτ 2011 10:49

Πάρε ότι κινητό θέλεις μαζί σου, αλλά υποχρεωτικά πάρε και ένα χωρίς κάμερα για να τους το δείξεις σε περίπτωση που σε ρωτήσουν.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες