HyperHosting: Virtual Servers από 18 ευρώ/μήνα!

Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου από εταιρείες. Η πρόσβαση είναι περιορισμένη μόνο σε εταιρείες.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 13 Οκτ 2011 13:33

Από σήμερα ξεκινάει εμπορικά η διάθεση Virtual Servers σε Γερμανικό datacenter! Με τη συγκεκριμένη υπηρεσία μπορείτε να έχετε την ελευθερία ενός dedicated server με πολύ μικρό κόστος!

Οι virtual servers έχουν τα εξής χαρακτηριστικά:

-Κάθε core είναι Intel Xeon E3-1275 στα 3.40GHz!
-512MB έως 8GB μνήμη
-25GB έως 250GB δίσκο
-1 έως 16 στατικές IP διευθύνσεις
-250GB έως 4TB κίνησης
-Επιλογή λειτουργικού ανάμεσα σε CentOS, Debian, Windows 2008

Ο κάθε server έρχεται με πρόσβαση root/administrator και μπορείτε να εγκαταστήσετε οποιαδήποτε εφαρμογή υποστηρίζεται από το λειτουργικό σύστημα που θα επιλέξετε. Δεν υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των sites που μπορείτε να φιλοξενήσετε (ο αριθμός τους περιορίζεται στο τι resources απαιτεί κάθε σελίδα, οπου ο συνολικός αριθμός των resources περιορίζεται στα χαρακτηριστικά που θα επιλέξετε).

Με επιπλέον επιλογές όπως cPanel, monitoring ανά 5 λεπτά με ειδοποίηση μέσω SMS, ksplice kernel updates καθώς και management, μπορείτε να διαμορφώσετε τον Virtual Server σύμφωνα με τις ανάγκες σας χωρίς να χρειαστεί να πληρώνετε για χαρακτηριστικά τα οποία δεν χρειάζεστε!

Περισσότερες πληροφορίες θα βρείτε στο http://www.hyperhosting.gr/?page=vm

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ FREESTUFF

Μέχρι 31/10/2011 παραγγείλτε τον Virtual Server που επιθυμείτε και θα έχετε 1 μήνα δώρο σε ετήσια και 2 μήνες δώρο σε διετή προπληρωμή (επιπλέον της έκπτωσης για την προπληρωμή!) Απλά γράψτε στα σχόλια της παραγγελίας σας την λέξη "FREESTUFF".
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Δημοσίευση από paink1ller » 31 Οκτ 2011 07:02

Χαιρετε,
εχω καποια VPS σε prohoster και prowebsector και δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενος.. ειδικα απο prohoster. Η prowebsector, αν εξαιρεσουμε οτι για καποιο λογο μετα τις 3 το βραδυ μεχρι το πρωι σερνεται ο σερβερ(ενα απλο ls κανει 2-3secs να επιστρεψει), ειναι σχετικα καλα για τα λεφτα της.

Βαση της στασης που κρατας στα ποστ σου, προσανατολιζομαι να μετακινηθω προς τα εσενα για επομενα projects γιατι δεν θελω να μπλεξω απευθειας με τους γερμανους.

θα ηθελα λοιπον ορισμενες διευκρινησεις για τα VPS πακετα που προσφερεις.
(Tο κουτακι που υπολογιζει τις τιμες στο site σου, με ενεργοποιημενη javascript, φευγει αυτοματα τερμα κατω, εξω απο το οπτικο πεδια των browser μου... εχω αναλυση 1024x768.)

Καταρχην, τα cores που προσφερεις ειναι physical ή logical ? Τα cores που θα αγορασω θα ειναι εξολοκληρου αφιερωμενα στο VPS μου ή θα τα μοιραζομαι με αλλους?

Αν ειναι logical και εξολοκληρου αφιερωμενα στο VPS και εφοσον ο E3-1275 δεν υποστηριζει multisocket, αν αγορασω 2 vps των 4cores και μπουνε στο ιδιο μηχανημα, στην ουσια εχω ολοκληρο το μηχανημα δικο μου?

Εφοσον ισχυουν τα παραπανω και τα εχεις συνδεμενα σε 1Gb port, αν αγορασω 4 cores και στην ουσια εχω το μισο μηχανημα δικο μου, δεν θα ερπεπε να μου ανοιξεις το bandwidth σε 500mbits, αφου μπορεις να βαλεις μονο αλλα 4 VPS των 1 cores που θα παρει ο καθενας απο 100mbits?

Αν αγορασω 2 VPS των 4 cores μπορουμε να βαλουμε τον SSD της hetzner? Ρωταω γιατι ζητημα να εχω συνολικο load 20-30% ενος μονο core απο τα 4 επειδη χρησιμοποιω πολυ caching στον δισκο. Οποτε μ'ενδιαφερουν κυριως η μνημη, η ταχυτητα του δισκου και το bandwidth..

Aυτα προς το παρον...
Ηobby: Shooting photons

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 31 Οκτ 2011 12:43

Καλημέρα,

Καταρχήν να ξεχωρίσω οτι δεν παρέχουμε VPS αλλά VM. Οταν λές "VPS" πιθανόν εννοείς σε πλατφόρμα τύπου OpenVZ ή Virtuozzo, οπου βασίζεσαι στο λειτουργικό του host (linux Virtuozzo δεν μπορεί να τρέξει Windows VPS). Εμείς βασιζόμαστε στο XenServer της Citrix οπου μπορείς να εγκαταστήσεις οποιοδήποτε λειτουργικό υποστηρίζεται από το XenServer:

Windows Server 2003
Windows Server 2008
Windows Serveer 2008 R2
Windows 7
Windows Vista
Windows XP SP3
CentOS 4.5, 5*, 6* (το 6 σε beta ακομη)
Debian 5, 6
Oracle Enterprise Linux 5, 6
RHEL 4.*, 5, 6
SUSE 9, 10, 11
Ubuntu 10.0.4, 10.10
Solaris 10 (beta)

Σχετικά με τις υπόλοιπες ερωτήσεις:

1) Τα cores είναι logical. Η μνήμη είναι physical (δεσμεύεται για το VM σου χωρίς sharing).

2) Μπορούμε να ανοίξουμε την γραμμή σε 500mbit αν επιθυμείς με ένα μικρό επιπλέον κόστος, απλά σε αυτή την περίπτωση η γραμμή δεν θα είναι εγγυημένη.

3) Το configuration του server είναι σε δίσκους SAS Seagate Cheetah 15000 στροφών, δεν μπορεί να γίνει αλλαγή σε SSD δίσκους.

Καταλαβαίνω πως αυτή τη στιγμή έχεις αντιμετωπίσει κάποια προβλήματα σε ανταγωνιστές και πιστεύεις οτι ίσως αντιμετωπίσεις το ίδιο πρόβλημα και στην HyperHosting. Εγώ θα σου έλεγα να δοκιμάσεις (να σου ανοίξουμε ενα demo 5 ημερών βρε αδελφέ) και είμαι σίγουρος οτι δεν θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα.

Επιπροσθέτως σου δίνουμε virtual KVM κονσόλα στο VM σου ωστε αν θες να μπορείς να εγκαταστήσεις κάτι from scratch.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Εταιρικές Ανακοινώσεις και Δελτία Τύπου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες