ΟΤΕ Δορυφορική

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από cordis » 15 Οκτ 2011 12:39

Έχουν αρχίσει και παίρνουν τηλέφωνο στα σπίτια εδώ και αρκετές ημέρες για την προώθηση της Δορυφορικής τηλεόρασης από τον ΟΤΕ.

Στο τηλέφωνο που μου έκαναν μου είπαν ότι το full πακέτο θα είναι στα 24 ευρώ.

Η τιμή είναι πολύ πιο κάτω από αυτή της Nova, αλλά το μπουκέτο στην ΟΤΕ Δορυφορική είναι ακόμα με πολύ λιγότερα κανάλια.

Ο ανταγωνισμός και στα Δορυφορικά, όμως, ξεκινάει και ελπίζουμε να έχει το όφελος ο καταναλωτής.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από deninho » 16 Οκτ 2011 03:49

έχει ισπανικό, ιταλικο και γερμανικό πρωτάθλημα. Δεν ξέρω αν έχουν και φέτος το Κύπελλο Ελλάδας. Μια χαρά είναι. Η νόβα που ζητάει 60€ το μήνα, το μόνο που έχει να αντιπαραθέσει είναι η πρέμιερσιπ. Α ναι και η σούπερ λίμπα

Από ταινίες; @@ Ντοκιμαντέρ καλούτσικα τα πάει, αλλά πρέπει να πιάνεις αγγλικά για να καταλάβεις τι λένε γιατί οι μεταγλωττίσεις -ειδικά στα ντοκιμαντέρ που δεν έχουν σχέση με ζώα- είναι για τα πανηγύρια. Ενίοτε οι μεταγλωττίσεις γράφουν και "GRTVsubs" :P

Απ'ότι διάβαζα, όμως, και η νόβα, ξαφνικά, θυμήθηκε ότι ίσως πρέπει να ρίξει τις τιμές της...

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από Spyrostagas » 16 Οκτ 2011 05:49

όσο αφορά το κύπελλο εκείνοι το έχουν και αν δεν κάνω λάθος, έχουν κάτι αγώνες κυπέλλου αγγλίας.
μόνο για το ισπανικό αξίζει και μετά τα υπόλοιπα... :)
αν φτιάξει και ένα πακετό με απεριοριστές έλλαδα + εξωτερικό κλήσεις σε σταθερά και 2 - 3 ώρες σε κινητά και απεριοριστό 24 mbs και τον δορυφόρο και το βάλει ως 50 τον μήνα αυτό το πακέτο σίγουρα θα ξεπουλήσει, βέβαια δεν ξέρω αν θα μπορέσει ποτέ κάτω από 50 ευρώ, διότι δεν ξέρω και το κέρδος ή ζημία που θα έχει...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από cyberfreak » 16 Οκτ 2011 15:42

σιγα μην βαλω νοβα η κατι αλλο για να δω γερμανια ισπανια κλπ βαζω δεκα ευρω στη bet365 και βλεπω 50 πρωταθληματα

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 16 Οκτ 2011 15:48

+1
Πες τα ρε μαστορα. Ετσι ειναι. Ηθελα να το πω αλλα με προλαβες.

Δεν τα ξερουν ολλοι αυτα τα "κολπα" δυστυχώς .
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από Spyrostagas » 16 Οκτ 2011 17:13

εγω τα ξέρω.. ;)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από mrpc » 16 Οκτ 2011 22:02

Αν έχω καταλάβει είναι περίπου το ίδιο με το connx tv (που τώρα έγινε ΟΤΕ tv), σωστά;
Εγώ έχω αυτό και είμαι πολύ ευχαριστημένος (κυρίως λόγω του ote club που έχει δωρεάν ταινίες και σειρές συνέχεια).
Βέβαια δεν έχω επαφή με αθλητικά και καμιά 10ριά κανάλια απλά δεν τα έχω δει ποτέ :p

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από cordis » 16 Οκτ 2011 22:55

ναι σαν αυτό θα είναι, αλλά με κάποια παραπάνω κανάλια και κάποια που θα παίζουν HD.

αλλά το κυριότερο είναι πως η ΟΤΕ Δορυφορική θα είναι σε πολύ ανταγωνιστική τιμή σε σχέση με την nova.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από Spyrostagas » 16 Οκτ 2011 23:40

Γιάννη μιας και σε πήραν τηλ, σου είπαν ή βρήκες την πλήρη λίστα με τα κάναλια που θα έχουν αλλά και όλα τα κανάλια που θα μπούν μέσα στον επόμενο καιρό;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από cordis » 18 Οκτ 2011 20:18

Όλα τα κανάλια που θα έχει αυτή την στιγμή η OTE TV στο δορυφορικό υπάρχουν εδώ:
http://otetv.ote.gr/portal/page/portal/ ... s?type=sat
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από PanosIlio » 21 Οκτ 2011 13:37

cyberfreak έγραψε:σιγα μην βαλω νοβα η κατι αλλο για να δω γερμανια ισπανια κλπ βαζω δεκα ευρω στη bet365 και βλεπω 50 πρωταθληματα
Connor MacLeod έγραψε:+1
Πες τα ρε μαστορα. Ετσι ειναι. Ηθελα να το πω αλλα με προλαβες.

Δεν τα ξερουν ολλοι αυτα τα "κολπα" δυστυχώς .
Ναι αλλά άλλο να βλέπεις σε μια TV από τον καναπέ σου, με HD εικόνα και Dolby 5.1 ήχο τα παιχνίδια και άλλο να τα βλέπεις σε οθόνη Η/Υ, όσο μεγάλη και να είναι, σε μικρό μέγεθος, για να βλέπεις καθαρά και όταν το κάνεις full screen να είναι full στο pixel.

Ακόμα το OTE-TV είναι σε νηπιακό στάδιο, για να πιάσει κάτι τέτοιο στην ελληνική αγορά θα πρέπει να έχει μπάλα, δηλαδή Champions League ή SuperLeague (όσο περίεργο και αν ακούγεται αυτό, πουλάει τρελά ακόμα και σε αυτή την κατάσταση).

Το ελληνικό μέχρι το 2014 δεν μπορεί να το χτυπήσει και το CL το έχασε από τη Nova για την τριετία 2012-2015 πριν λίγο καιρό, άρα είναι υποχρεωμένη να προσφέρει, σαν πλατφόρμα, εκτός από ανταγωνιστική τιμή (που έχει) και πολλές και καλές υπηρεσίες.
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 21 Οκτ 2011 15:56

Τι να το κανω το HD στο ματσ? Να δω την λεπτομέρεια στο γρασίδι?
:P

Δε θα δω Sci-Fi Movie που έχει Special Effects για να χρειαζεται το HD. Ενα ματσ ειναι με μια μπαλα που παει πανω κατω και 22 παίχτες.
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από mrpc » 21 Οκτ 2011 15:59

Με τόση απατεωνιά που υπάρχει στον επαγγελματικό αθλητισμό, μόνο τα special effects λείπουν :p

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από cyberfreak » 21 Οκτ 2011 16:05

φιλε PanosIlio αν ειναι να δινω 10ευρω για μια ζωη και οχι 20++ καθε μηνα ας το βλεπω σε μιρκη εικονα στο υπολογιστη βαζω και κανα livebet :p

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

ΟΤΕ Δορυφορική

Δημοσίευση από PanosIlio » 21 Οκτ 2011 16:08

@connor Ναι ρε παιδάκι εσύ από τη δική οπτική γωνία το βλέπεις έτσι. Όμως ο μέσος όρος των φιλάθλων/οπαδών δεν σκέφτονται όπως εσύ, και τη λεπτομέρεια στο γρασίδι θέλουν, και τον ήχο από το γήπεδο θέλουν, και τον ήχο της μπάλας θέλουν κτλ κτλ.

Έτσι κι αλλιώς εσύ δεν είσαι αντιπροσωπευτικό δείγμα human οπότε μην θεωρείς τον εαυτό σου σαν τον μέσο όρο :D

@cyberfreak επίσης κι εσύ δεν αντιπροσωπεύεις την πλειοψηφία. :lol:

Η πλειοψηφία θέλει καναπέ, μπύρα, πίτσα, HD εικόνα και DD 5.1 ήχο. Καλώς ή κακώς, δεν συζητάμε αυτό εδώ.

@mrpc Στο αντιστρέφω, με τόση απατεωνιά στη μπάλα μόνο τα special effects τη σώζουν. :P
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες