Blog - Facebook η επιβίωση

Internet Marketing, Social Media watch

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
buyfansgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από buyfansgr » 19 Δεκ 2011 20:04

Μπορεις να αγοράσεις απο την buyfans.gr το μικρο πακετο 700 fans με 10 ευρω για να δοκιμάσεις αν θέλεις.Παραδοση σε 24 ώρες συναλλαγή με paypal.

Secra
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Secra » 19 Δεκ 2011 23:39

Καλησπέρα Κώστα, οι fans που πουλάς είναι ψεύτικοι (εικονικοί) φυσικά, να φανταστώ, ε;

buyfansgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από buyfansgr » 20 Δεκ 2011 09:29

όχι απαραίτητα απλά είναι απο όλο τον κόσμο.Δέν πρόκειται ποτέ να διαβάσουν το ποστ σου να μπουν στο blog σου ή να αγοράσουν αυτό που πουλάς.Απλά όταν ένας χρήστης βλέπει οτι η σελίδα σου εχει ας πούμε 1000 fans και οχι 10 τοτε θα κανει like πιο ευκολα και θα ενδιαφερθει για την σελιδα σου.Αν τον ενδιαφερει παντα.Δηλαδη σε βοηθαει η σελιδα σου και αυτο που προωθεις να γινει viral στο facebook.Και για να γινει κατι viral γρηγορα θελεις fans

Άβαταρ μέλους
Pesoner

Δημοσίευση από Pesoner » 20 Δεκ 2011 13:41

Εαν.. λέω εαν ένας από αυτούς κάνει μια καταγγελία ότι ο λογαριασμός του βρέθηκε να κάνει like μια εταιρική σελίδα χωρίς προηγούμενη έγκρισή του και έχει πρόβλημα ο κάτοχος της σελίδας; Γιατί μην μου πείτε ότι όλοι αυτοί με την εγκρισή τους γίνονται μέλη. Αν όντως γίνεται έτσι τότε πρέπει να προσφέρετε:

1)Αποδείξεις ότι οι χρήστες έχουν επιλέξει να γίνονται μέλη-μπαλάκια.
2)Κάλυψη σε περίπτωση αναφοράς, καταγγελίας ή ακόμα και αγωγής.

ΥΓ : Κάποια ποστ παραπάνω έγραψα τον τρόπο συλλογής μελών, κάπως έτσι δεν γίνεται;

ΥΓ2: Προσωπικά θέλω να πω ότι ποτέ δεν θα αγόραζα μέλη για σελίδα μου διότι το θεωρώ τεμπελιά,έλλειψη επαγγελματισμού και κερδοσκοπία.Αν έχεις ένα site και δεν μπορείς να κερδίσεις με το περιεχόμενο του μέλη στο facebook προφανώς κάτι κάνεις λάθος και ήρθε ο καιρός να το κλείσεις και να κάνεις άλλη δουλειά.

ΥΓ3: Ζητώ συγγνώμη από όσους χρησιμοποιούν αυτήν την μέθοδο αλλά αυτή είναι η αλήθεια κατά την γνώμη μου.
Εικόνα

buyfansgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από buyfansgr » 20 Δεκ 2011 14:01

Πίστεψε με οτι μεγαλες εταιρειες αγοραζουν συνεχεια fans.Οποιος καταλαβε καταλαβε.Για αγωγες και τετοιες βλακειες ουτε μια στο εκατομμύριο γιατι κανεις δεν μπορει να αποδειξει σε κανέναν οτι εγινε εν αγνοια του.Βέβαια δεν το συζηταμε οτι οι πραγματικοι fans αξίζουν και έιναι σημαντικοί αλλα για ένα καινούργιο ηλεκτρονικό κατάστημα ή ένα blog ή ενα καινουργιο site στην αρχή είναι απαραίτητοι για να ξεκινήσει γρήγορα το πράγμα να ρολάρει.Άν περιμένεις μήνες να στελνεις προσκλήσεις στα φιλαράκια το έχεις χάσει το παιχνίδι.Αυτά απο εμένα ελπίζω να βοήθησα :D

Άβαταρ μέλους
Pesoner

Δημοσίευση από Pesoner » 20 Δεκ 2011 14:18

Αν αυτό που έχεις φτιάξει και λειτουργείς είναι αρκετά καλο, ναι το στέλνεις σε 20,30,50,100 φίλους και γνώμη μου είναι ότι γρήγορα θα αποκτήσει ένα καλό fanbase το οποίο εννοείτε θα έχει πολλαπλάσια αξία από αυτό που προσφέρετε..

Στο κάτω κάτω δεν μπορώ να καταλάβω θεωρεί κανένας ντροπή μια νέα ιστοσελίδα να έχει λίγους φαν; Αυτό δεν είναι και το φυσιολογικό άλλωστε;

Στην περίπτωση σας με την διάδωση της υπηρεσίας που προσφέρετε γνώμη μου είναι ότι σε λίγο καιρό θα αποτελεί αντιδιαφήμιση.Πολύ απλά γιατί θα βλέπω μια καινούργια σελίδα και θα βλέπω 10000 φαν και θα ξέρω πως τους απέκτησε.

ΥΓ: Κάντε τον Άγγελο μέλος σε κάτι που δεν θέλει και μετά μου λες για καταγγελίες.. :D :D

ΥΓ2: Ακόμα και καταγγελία να μην κάνουν αλλά απλά μια αναφορά μερικοί από αυτούς πιστεύεις ότι δεν θα την κλείσουν την σελίδα; Και δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα.

YΓ3: Για τον τρόπο συλλογής δεν μου απάντησες γίνεται έτσι όπως έγραψα παραπάνω;
Εικόνα

buyfansgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από buyfansgr » 20 Δεκ 2011 17:35

Οχι καμμια σχεση με app αν εννοεις αυτο.Ευτυχως το ειπες να το πω στα παιδια μακρια απο τον αγγελο :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Pesoner

Δημοσίευση από Pesoner » 20 Δεκ 2011 21:17

Γιάννη μου επιτρέπεις να ποστάρω αυτά τα λινκ που λέω.. Αν κάποιος ξέρει να μου πεί και πως δουλεύει;

EDIT: Μήπως να γινόνταν και split γιατί ξεφύγαμε; :lol: :lol:
Εικόνα

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 20 Δεκ 2011 23:42

buyfansgr έγραψε:Πίστεψε με οτι μεγαλες εταιρειες αγοραζουν συνεχεια fans.Οποιος καταλαβε καταλαβε.Για αγωγες και τετοιες βλακειες ουτε μια στο εκατομμύριο γιατι κανεις δεν μπορει να αποδειξει σε κανέναν οτι εγινε εν αγνοια του.Βέβαια δεν το συζηταμε οτι οι πραγματικοι fans αξίζουν και έιναι σημαντικοί αλλα για ένα καινούργιο ηλεκτρονικό κατάστημα ή ένα blog ή ενα καινουργιο site στην αρχή είναι απαραίτητοι για να ξεκινήσει γρήγορα το πράγμα να ρολάρει.Άν περιμένεις μήνες να στελνεις προσκλήσεις στα φιλαράκια το έχεις χάσει το παιχνίδι.Αυτά απο εμένα ελπίζω να βοήθησα :D
Φίλε μην είσαι απόλυτως σε αυτό. Πες μου ονοματα εταιριων που αγοράζουν συνέχεια φαν; Τι να τους κάνουν τους φαν αυτούς; Μήπως εννοείς κάποια site και όχι εταιρίες που αγοράζουν σελίδες;;;
Και για να σε διαψεύσω στο τελευταίο, η δικια μου σελίδα 11000+ μέλη για το site μου χωρίς να έχω αγοράσει φίλε μου, φαν. Άλλο μπλογκ που συνεργάζομαι 50000+ φαν η σελίδα του σε 3 μήνες και άλλο μπλογκ που συνεργάζομαι 155000+ φαν μέσα σε 6 μήνες. Και χωρίς να αγοράσεις ΚΑΝΕΝΑΝ/ΚΑΜΙΑ ΦΑΝ! Ο μόνος λόγος να αγοράσεις ΦΑΝ είναι είτε για να ποστάρεις οτιδήποτε και να θες αρκετοί να το δουν είτε να κάνεις αν έχεις εταιρία ότι έχεις πελάτες. Αλλά δεν πιστεύω πως 2 Χ εταιρίες η μία έχει 250 και ή αλλη 15000 φαν ότι σε εμένα προσωπικά θα έλεγε κάτι. Ε και, εντάξει θα έλεγε κάποιος ''wow, έχει αρκετούς φαν και ίσως πελάτες '' αλλά και πάλι αυτός θα γινόταν πελάτης; Προφανώς όχι...
Εικόνα

buyfansgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από buyfansgr » 21 Δεκ 2011 09:47

Φίλε εχεις μπερδευτεί νομίζω δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν για τίποτα.Μεγάλα παιδια ειμαστε και ολοι στον ίδιο χώρο.Ότι και να είπες έχεις απόλυτο δίκιο. :D

free365
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από free365 » 04 Ιαν 2012 16:48

Γιατί τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή μεταξύ Ελλήνων και Παγκόσμιων fans; Mου φαίνεται περίεργο.
Tablets | Τα πάντα γύρω από τα tablet pcs.

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 04 Ιαν 2012 17:34

είναι όντως μεγάλη διαφορά. ας πούμε θα μπορουσε για ελλάδα το πολύ 0,25 ανα μέλος και στο εξωτερικό πες 2 - 3 ευρώ αλλά για πολύ ειδικές σελίδες. :)
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Marketing, Social Media watch”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες