Για πείτε κάποια γνώμη για το biomass-pellet

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 30 Οκτ 2011 23:01

Γεια χαρά
Σχεδόν τελείωσε το http://www.biomass-pellet.gr

Η ιστοσελίδα θα ασχοληθεί με θέματα όπως η δημιουργία πέλετ και οι τύποι βιομάζας, τα υπάρχων εργοστάσια στην Ελλάδα και διάφοροι εισαγωγείς.
Θα προστεθούν αρκετοί κατασκευαστές λεβήτων pellet, σόμπες, τζάκια και διάφορα άλλα συναφή.

Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι να δω αν το background είναι "γρήγορο" (γενικότερα το site) γιατί το μέγεθος του είναι μάλλον μεγάλο, και δεν θέλω με τίποτα να έχω ένα αργό site.

Οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με αυτό θα με βοηθήσει πάρα πολύ για να αποφασίσω αν θα το κρατήσω ή αν θα το αλλάξω.

Αν υπάρχει κάποια ιστοσελίδα που ασχολείται με το ίδια θέματα και ενδιαφέρεται για οποιαδήποτε συνεργασία pm ή ας στείλει κάποιο email από την επικοινωνία του biomass-pellet.

Άβαταρ μέλους
paink1ller

Δημοσίευση από paink1ller » 31 Οκτ 2011 07:29

7:30 το πρωι απο otenet συνδεμενη στα 14000Kb

3.4sec olo το site
απο τα οποια 1.6secs τo big-sprite.jpg

καλουτσικο ειναι σαν site παντως.
Ηobby: Shooting photons

intelcore2
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από intelcore2 » 31 Οκτ 2011 10:35

τα stripes πίσω απο το κείμενο πρέπει να φύγουν είναι πολύ κουραστικά..
Το Header Μου αρέσει, αυτό που δεν μου αρέσει τόσο στην σελίδα είναι η απόχρωση του καφέ (πολύ σκούρα)

Kypros Lambrou

Δημοσίευση από Kypros Lambrou » 31 Οκτ 2011 14:28

Στην αναζήτηση (εκτός του ότι δεν δουλεύει) το background στις περισσότερες περιπτώσεις κάνει την ανάγνωση των γραμμάτων δύσκολη.

Στην φόρμα επικοινωνίας αν δεν συμπληρώσω το παραμικρό ή κάνω κάποιο λάθος μου βγάζει απλά μήνυμα ότι η αποστολή απέτυχε χωρίς να ξέρω το γιατί ενώ παράλληλα έχω χάσει οτιδήποτε έχω γράψει χωρίς να μπορώ να το επαναφέρω. Σκέψου την περίπτωση να προσπαθώ να σου στείλω ένα μήνυμα με 4-5 παραγράφους και απλά επειδή ξέχασα κάποιο απαιτούμενο στοιχείο να πρέπει να καθίσω και πάλι από την αρχή να το ξαναγράψω. Δεν νομίζω να ασχοληθώ σπαταλώντας ξανά τον χρόνο μου εκτός αν με ενδιαφέρει πάρα πολύ αυτό που θέλω από εσάς.

Η πρόσθεση ποιο λόγω αποσκοπεί άμα πάντα θα έχω να σου συμπληρώσω πόσο κάνει 7+6? Άμα θέλει ένα spam bot να σε κτυπήσει απλά θα συμπληρώνει το πεδίο με την απάντηση που είναι πάντα η ίδια.

Στο μενού αν και πιθανότατα είναι παράληψη θα ήταν πιο ωραίο και η "θέρμανση" να αρχίζει με κεφαλαίο καθώς και κάποια μικρά ορθογραφικά λάθη που φαντάζομαι δεν έχουν και μεγάλη σημασία τώρα κατά τον σχεδιασμό της σελίδας.

Αυτά από εμένα έτσι στα γρήγορα.

sibas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από sibas » 01 Νοέμ 2011 11:01

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις σας, μου είναι πραγματικά χρήσιμες.

@ paink1ller
3.4 sec παραείναι πολλά για ένα τόσο απλό site, άλλαξα το bg σε μόνο ένα και ελπίζω να βελτιώθηκε ο χρόνος του.

@ intelcore2
έχεις δίκιο για τα stripes, το κείμενο διαβάζετε δύσκολα, μείωσα τα stripes στο μισό (opacity) ελπίζω να είναι καλύτερα τώρα.

@ Kypros Lambrou
ευχαριστώ για το Θ, τόσες μέρες το έβλεπα και όλο σκεφτόμουν ότι κάτι δεν μου κολλάει αλλά δεν το έβλεπα!

ελπίζω με το μοναδικό bg να είναι καλύτερα το θέμα γραμμάτων στην αναζήτηση (και ναι, δουλεύει)

για την φόρμα έχεις ένα δίκιο, το ότι χάνονται δηλαδή τα δεδομένα αν κάνει κάποιος λάθος και το ότι πρέπει να τα ξανά γράψει από την αρχή, το πρόβλημα είναι ότι γίνεται redirect στην αρχική σελίδα, θα κοιτάξω να δω αν μπορώ να το αλλάξω αυτό.

η πρόσθεση λειτουργεί όπως σχεδιάστηκε να λειτουργήσει και ακόμα δεν έχω πέσει σε κάποιο bot που να με προβληματίσει με αυτό το captcha.

ελπίζω τα ορθογραφικά λάθη να τα διορθώσουν αυτοί που γράφουν.

:)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες