hol vs forthnet

Ανταλλαγή εμπειριών και νέα για τις τιμές των συνδέσεων ADSL, VDSL στο internet.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
devon77

hol vs forthnet

Δημοσίευση από devon77 » 31 Οκτ 2011 18:07

hol vs forthnet
Καλησπερα παιδια,ειμαι στη forthnet (εως24mbps) και σκεφτομαι να μετακομισω στη hol λογω του νεου πακετου που εβγαλε με http://www.holmytv.gr ....Το ψηνω!ποια ειναι η γνωμη σας

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

hol vs forthnet

Δημοσίευση από nackgr » 31 Οκτ 2011 23:47

δεν πιστευω να εχει ταινιες της προκοπής (video club)και απο οτι ειδα
δωρεαν ειναι τα παιδικα και η κατηγορια σινεφιλ .. που ζητημα ειναι να εχει 30 ταινιες που (δεν ηξερα καμια) η νεες κυκλοφορίες κατι ειχαν (+3€) μονο τα καναλια discovery αξιζουν για εμενα

Πάντως σαν εταιρία η hol είναι πολύ καλή ...

Παντως αν εισαι παλιος (2χρονια+) στην forthnet παρτους ενα τηλεφωνο και πες τους τι σκεφτεσε ( να πας στην hol) και ζητα προσφορα για καποιο πακετο forthnet+nova
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

devon77

hol vs forthnet

Δημοσίευση από devon77 » 01 Νοέμ 2011 00:40

Είμαι 1,5 χρόνο!που ακριβώς να απευθυνθώ στη forthnet....στο κατάστημα που έκανα την αίτηση ή τηλεφωνικά ..;οσαν αφορά τo discovery και τα versions είναι στα αγγλικα με ελληνικούς υποτιτλους;βασικά θέλω να βάλω συνδρομητικό για να δουλέψω λίγο τα αγγλικα μου τις ώρες που βαριεμαι στο καναπέ ....
Ευχαριστώ!

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

hol vs forthnet

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Νοέμ 2011 03:48

να μεινεις εκει που εισαι
η hol ειναι οτι χειροτερο υπαρχει σαν εταιρεια
τοσο στην εξυπηρετηση οσο και στο συνολο σχετικα
λιγες μερες να αργησεις να πληρωσεις και θα εχεις καθημερινα τηλεφωνα απο εισπρακτικη εταιρεια!

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

hol vs forthnet

Δημοσίευση από nackgr » 01 Νοέμ 2011 09:29

Μια χαρα εταιρια ειναι .. για το support ολες ειναι μην σου τυχει .. στο τελος ΟΤΕτζης ερχετε παντα .. στην forth αν αργήσεις 10-15 μερες απλα το κόβουν
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

devon77

hol vs forthnet

Δημοσίευση από devon77 » 01 Νοέμ 2011 09:34

Ποια απο τις δυο εταιρείες υπερτερεί στη ταχύτητα (24Mbps,Πειραιάς )....;

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

hol vs forthnet

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Νοέμ 2011 10:35

devon77 έγραψε:Ποια απο τις δυο εταιρείες υπερτερεί στη ταχύτητα (24Mbps,Πειραιάς )....;
το ιδιο dslam
το ιδιο δυκτιο
η ιδια ταχυτητα

οι λεπτομεριες εξυπηρετησης και τα φρου φρου αλλαζουν!

devon77

hol vs forthnet

Δημοσίευση από devon77 » 01 Νοέμ 2011 10:43

Οποτε οι βλαβες στο δικτυο ειναι ιδιες και για τις δυο εταιρειες..(?)
οταν μιλαμε για εξυπερετηση σε τι αναφερομαστε ?γιατι εγω περα απο το ποσο που επρεπε να καταβαλω καθε 2μηνο δεν ειχα αλλη επαφη ή προβλημα ....

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

hol vs forthnet

Δημοσίευση από fiskilis » 01 Νοέμ 2011 11:01

αν εχεις καποιο προβλημα δυσλειτουργιας η πρεπει να κανεις καποια ρυθμιση στο Modem η κοπηκε ενα καλωδιο εκτος σπιτιου και με τις 2 μπλεκεις ασχημα

υπαρχει βεβαια η εταιρεια Αττικες τηλεπικοινωνιες της Hol που κανει καλοδιωδουλια αλλα ειναι αστα να πανε τουλαχιστον η hol ποτε δεν σου δινει εναν τεχνικο στο τηλεφωνο για μια ερωτηση η εναν ελεγχο

πρεπει να αφησεις το τηλεφωνο σου και το προβλημα σου στην τηλεφωνητρια και θα σε παρει τηλεφωνο τεχνικος αν σε παρει οποτε μπορει εκεινος και αν εισαι σπιτι εχει καλως αλλιως βρασε ρυζυ!

Άβαταρ μέλους
CyberCr33p
Honorary Member
Επικοινωνία:

hol vs forthnet

Δημοσίευση από CyberCr33p » 01 Νοέμ 2011 13:16

Με HOL πάντως δεν είχα πρόβλημα όταν ήμουν συνδρομητής τους.

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

hol vs forthnet

Δημοσίευση από mechpanos » 02 Νοέμ 2011 09:31

Στον Πύργο, 2 φορές που είχα πρόβλημε με την καλωδίωση από το ΚΑΦΑΟ εως την πολυκατοικία και έπεφτε η σύνδεση, έδινα βλάβη στην Forthnet, ερχόταν τεχνικός αρκετά σύντομα (δεδομένου ότι έδωσα βλάβη την Παρασκευή και ήρθε ο τεχνικός την Δευτέρα), πήρε τις μετρήσεις που έπρεπε, είπε ότι η βλάβη ήταν του ΟΤΕ και μάλιστα την 2η φορά με πήραν από τον ΟΤΕ και μου είπαν ότι επειδή το καλώδιο έμπαζε υγρασίες, έφεραν καινούριο καλώδιο και από τότε δεν έχει κάνει πρόβλημα η σύνδεση, ποτέ!
Βασικά πιστεύω ότι πραγματικά τις περισσότερες φορές αν συμβεί κάτι, πρόβλημα ΟΤΕ θα είναι... απλά είχα αναφερθεί τότε σε ένα θέμα, ότι αν σου τύχει βλάβη και φωνάξεις τεχνικό, σου λέει ότι αν δεν είναι πραγματικά βλάβη Forthnet/OTE και φταίει πχ η δική σου καλωδίωση ή συνδεσμολογία, σε χρεώνουν (50 ή 100 ευρώ δεν θυμάμαι) την επίσκεψη του τεχνικού!

Για HOL έχω ακούσει καλά λόγια επίσης εδώ στην περιοχή μου...πιστεύω, είναι τι θα σου κάτσει καθώς και για τις 2 εταιρείες έχω ακούσει τα καλύτερα και τα χειρότερα!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

hol vs forthnet

Δημοσίευση από Spyrostagas » 02 Νοέμ 2011 10:04

Εγώ Πειραιά τα τελευταία 5 χρόνια είχα Forthnet κανένα πρόβλημα με οποιαδήποτε υπηρεσία, μόνο μία φορά κάτι που έτυχε ( χάλασε το ρούτερ ) μου το άλλαξαν αμέσως. :) Πάντως και Αθήνα, κέντρο δεν έχω πρόβλημα τώρα με την Forthnet.
Τώρα και για την Hol έχω ακούσει καλά λόγια.
Πάντως το θέμα είναι να μην σου τύχει πρόβλημα που πρέπει να το λύσει ο ΟΤΕ είτε για νέα σύνδεση είτε αν είσαι ήδη συνδρομητής και θα πρέπει να κάνεις προσευχή μέχρι να έρθει και αν έρθει. Εγώ π.χ αντί να έχω ίντερνετ σε 10 μέρες που έκανα αίτηση, περίμενα 3 φορές να πάει ο ΟΤΕ για να το φτιάξει το πρόβλημα και υποτίθεται ότι κάθε φορά είχε πάει κάποιος, αλλά δεν... :)
Δεν ξέρω πάντως αν μπορεί να γίνει, θα μπορούσαν μεγάλες εταιρίες του χώρου, να αναλαμβάνουν και τα προβλήματα που προκύπτουν, γιατί εμείς σε αυτούς πληρώνουμε όχι στον ΟΤΕ, ανεξαρτήτως συμφωνιών μίσθωσης ή άλλης υπηρεσίας που έχουν οι εταιρίες με τον ΟΤΕ...
Εικόνα

devon77

hol vs forthnet

Δημοσίευση από devon77 » 02 Νοέμ 2011 10:28

οκ ,ευχαριστω!Μαλλον το βλεπω να μετακομιζω προς hol!

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

hol vs forthnet

Δημοσίευση από fiskilis » 02 Νοέμ 2011 14:40

devon77 έγραψε:οκ ,ευχαριστω!Μαλλον το βλεπω να μετακομιζω προς hol!
αν το μετανιωσεις ομως θελω να βγεις και να το πεις εδω!

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

hol vs forthnet

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 02 Νοέμ 2011 15:55

HOL έχω απο το 2006 στην Κοζανη 2 γραμμες σε 1 σπιτι και 1 ακομα σε αλλο ενα (Στου πατερα μου και της Μανας μου)

Πολυ σταθερη, πολυ καλη γραμμη, απο support μια απο τα ιδια όπως όλες. (ΟΤΕς, Φορθνετ, και οποια αλη υπάρχει) Αν σε τυχει να χρειαστεις σαπορτ οπου και να εισαι το ιδιο ειναι.

Εδω στο Μεσσολογγι εβαλα ΟΤΕ μονο και μονο γιατι το βαζουν σε 2-3 μερες ενω οι ιδιοτικες εταιριες θελουν 1-1.5 μηνα.
Απο σαπορτ ο οτες μαπα (οπως όλες) 2 φορες χρειαστικα κατι και δε μπορεσα να βγαλω ακρη, η γραμμη σκ@τ@, εχει κολησει σε 1.5 μηνα 2 φορες και δε με εδινε ip (Με χολ ποτε δεν ειχα τετοια προβληματα), και περιμενω να τελιωσει το 9μηνο για να το γυρισω σε Χολ.

ΥΓ. βεβαια για να λεμε και του σταβου το δικαιο, δε φταιει ο ΟΤΕς που ειναι μαπα η γραμμη, αλλα οι Μεσολογγιτες που οι πανεξυπνοι φτιαξαν την πολη τους μπαζονοντας την Θαλασσα και χτυζοντας ακριβως απο πανω. Και με την ΔΕΗ υπαρχει τεραστιο προβλημα (Σε μια μερα πεφτει 3-4 φορες η ταση. Χωρις ουπς δεν υπαρχεις εδω...)
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Συνδέσεις ADSL, VDSL”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης