Μου κοπιαραν τη σελιδα

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

synneffaki
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από synneffaki » 01 Νοέμ 2011 12:58

Δεν ξερεις τι να γραψεις εκει ε?
Θα αλλαξεις οσας εχω παραθεσει παραπανω σαν ομοια. Τελος.
Ξερεις ποια πρεπει να αλλαξεις . Το μονο που δεν θα αλλαξεις ειναι :
Δικαιολογητικα για την βαπτιση (δεν ειναι δικο μου ειναι απο εδω http://www.agiasofianeoupsychikou.gr/in ... &Itemid=61 και το αναφερω)
Οι υποχρεωσεις του νονου το αλλαξα εγω οποτε σκασιλα μου

Το μυστηριο της βαπτισης θα το ξηλωσεις θες δεν θες.

Ειλικρινα ομως νοιωθω προδομενη. Αναζητησα βοηθεια και το φροντηστηριο μου πηρε την ιδεα μου που αναζητουσα βοηθεια πως να στησω καταθετοντας σε αναζητηση βοηθειας το τι κανω. Το ολο concept σου ειναι κλεμενο. Δεν ειναι το θεμα βαπτιση που διεκδικω πατροτητα. Ειναι ο τροπος που εγω το αντιλαμβανομαι και το ηθελα στημενο. Βημα βημα σκεψη σκεψη Δεν ξερω γι αυτο αν υπαρχει γραμμενος νομος - θα μαθω - αλλα σιγουρα ειναι ανηθικο.
Γιατι δεν ειναι καποιος ασχετος . Ειναι μελος μιας ομαδας που ΕΓΩ ζητησα βοηθεια και ειναι λαθος που δεν θα ξανακανω.

ΥΓ. Συμπληρωμα . Τονιζω οτι το forum δεν θα μπορουσε να με προστατευσει απο αυτο. Η ηθικη του καθενος ειναι κατι που ενα forum δυστυχως δεν μπορει να αλλαξει. Και δεν ευθυνεται . Υπαρχουν ανθρωποι εδω μεσα που με εχουν βοηθησει και τους ευχαριστω πολυ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος synneffaki την 01 Νοέμ 2011 13:15, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από bibisidis » 01 Νοέμ 2011 13:01

synneffaki έγραψε:
bibisidis έγραψε:Και ειδικα το σαιτ απο το συνεφακι οπου οι διαφορες σε σχεση παντα με το θεμα ΒΑΠΤΙΣΗ και το ποσο διαφορετικα μπορεις να γραψεις γι αυτο εινα ιτεραστιες
Τι ακριβως εννοεις;
Εννοώ πως τα ποστς που ουσιααστικά με κατηγορεις οτι σου αντεγραψα εινα ιεντελως διαφορετικα μεταξυ τους. Η διαδικασια φυσικα της βαπ-τισης δεν θα μπορουσε να εινα ιδιαφορετικη κα ιπαρολο που ισως οι 1000 απο τις 1100 λεξεις του ποστ ειναι ιδιες αλλιως εινα ιγραμμενα τα δικα μου και αλλιως τα δικα σου κειμενα.
Τα δικα σου ειναι γραμμενα με στεγνο ενημερωτικο χαρακτηρα. Τα δικα μου εινα ισαν να τα να περιγραφει καποιος κατι σε καποιον αλλο. Αυτο εννοω κα ιδεν κρινω ποια εινα ικαλυτερα απο τα αλλα.

synneffaki
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από synneffaki » 01 Νοέμ 2011 13:08

bibisidis έγραψε:
synneffaki έγραψε:
bibisidis έγραψε:Και ειδικα το σαιτ απο το συνεφακι οπου οι διαφορες σε σχεση παντα με το θεμα ΒΑΠΤΙΣΗ και το ποσο διαφορετικα μπορεις να γραψεις γι αυτο εινα ιτεραστιες
Τι ακριβως εννοεις;
Εννοώ πως τα ποστς που ουσιααστικά με κατηγορεις οτι σου αντεγραψα εινα ιεντελως διαφορετικα μεταξυ τους. Η διαδικασια φυσικα της βαπ-τισης δεν θα μπορουσε να εινα ιδιαφορετικη κα ιπαρολο που ισως οι 1000 απο τις 1100 λεξεις του ποστ ειναι ιδιες αλλιως εινα ιγραμμενα τα δικα μου και αλλιως τα δικα σου κειμενα.
Τα δικα σου ειναι γραμμενα με στεγνο ενημερωτικο χαρακτηρα. Τα δικα μου εινα ισαν να τα να περιγραφει καποιος κατι σε καποιον αλλο. Αυτο εννοω κα ιδεν κρινω ποια εινα ικαλυτερα απο τα αλλα.
Για κουνα το κεφαλι σου.

Ακομα και αν η αντιγραφη ειναι καλυτερη (που προσωπικα δεν το πιστευω περαν της εμφανισης - αλλα και σε αυτην κανε υπομονη γιατι και οι δικες σου ειναι καρμπον η μια της αλλης) παραμενει αντιγραφη. Για πες μου αλλη ιστοσελιδα να έχει τοση ενημερωση βημα - βημα την βαπτιση. Δειξε μου μια. Ολη την θεματολογια της βαπτισης ομως ετσι.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από bibisidis » 01 Νοέμ 2011 13:14

Παραθετω μερος του κειμενου απο το μυστηριο της βαπτισης.

Κώδικας: Επιλογή όλων

ΕΓΩ
Έξω από την είσοδο του ναού στρέφονται δυτικα και ο ιερέας ρωτάει τον νονό/ά 3 φορές:

Αποτάσση τω Σατανά; Και πάσι τοις έργοις αυτού; Και πάση τη λατρεία αυτού; Και πάσι τοις αγγέλοις αυτού; Και πάση τη πομπή αυτού;

Και ο νονός/ά απαντάει και τις 3 φορές:
Αποτάσσομαι.

Και ρωτά πάλι ο ιερέας 3 φορές:
Απετάξω τω Σατανά;
Και ο νονός/ά απαντάει:
Απεταξάμην.
Και αφού ο ανάδοχος απαντήσει και τις 3 φορές λέει ο ιερέας
Και εμφύσησον, και έμπτυσον αυτώ.

Και ο ανάδοχος φυσάει 3 φορές στον αέρα και φτύνει 3 φορές στο έδαφος (μη το παρακάνετε)

Μετά στρέφονται ανατολικά και ρωτάει πάλι ο ιερέας 3 φορές:

Συντάσση τω Χριστώ;
Και ο ανάδοχος απαντάει κα ιτις 3 φορές:
Συντάσσομαι.
Λέει ο ιερέας:
Συνετάξω τω Χριστώ;
Και αποκρίνεται ο νονός
Συνεταξάμην.

Και  λέει ο ιερέας:
Και πιστεύεις αυτώ;

[b]ΕΣΥ[/b]
Το μυστήριο της βάπτισης βήμα - βημα

Σας παραθέτουμε ένα ένα τα βήματα για την διαδικασία της βάπτισης.  Γιατι για όλους μας υπάρχει η πρώτη φορά που δεν είμαστε απλά καλεσμένοι σε μια βάπτιση.

Στρέ­φο­νται δυ­τι­κά (πρός τήν είσο­δο) καί ρωτά ο ιερέας τον ανάδοχο 3 φο­ρές:

Ιε­ρέας : " Ἀ­πο­τάσ­ση τῷ Σα­τα­νᾷ;  Καί πᾶ­σι τοῖς ἔρ­γοις αὐ­τοῦ;   Καί πά­ση τῇ λα­τρεί­ᾳ αὐ­τοῦ;  Καί πᾶ­σι τοῖς  ἀγ­γέ­λοις αὐ­τοῦ; Καί πά­ση τῇ πο­μπῇ αὐ­τοῦ;" 
     Καί ἀ­πα­ντά ο ανά­δο­χος: " Ἀ­πο­τά­σσο­μαι." 

Ρωτά πάλι 3 τρείς φο­ρές  ο ιερέας : j 

Ιε­ρέας : " Ἀ­πε­τά­ξω τῷ Σα­τα­νᾷ; " 
    Καί ἀ­πα ­ντά ο ανά­δο­χος : " Ἀ­πε­τα­ξά­μην" .

Καί λέ­ει ο ιερέας : " Καί ἐμ­φύ­ση­σον, καί ἔ­μπτυ­σον αὐ­τῷ. "

Καί ο ανά­δο­χος φυ­σά 3 φο­ρές στόν αέ­ρα καί φτύ­νει 3 φορές στό έδα­φος.

Στρέ­φο­νται ανα­το­λι­κά (πρός τό Ιε­ρό) καί ρω­τά ο ιερέας 3 φορές :

Ιε­ρέας :  "Συ­ντάσ­ση τῷ Χρι­στῷ;" 
     Καί ἀ­πα­ντά ο ανά­δο­χος : " Συ­ντάσ­σο­μαι." 

Ρω­τάει πά­λι ο ιερέας 3 φορές  : 

Ιερέας : " Συ­νε­τά­ξω τῷ Χρι­στῷ; "
    Καί αἀ­πα­ντάει ο ανάδοχος : "Συ­νε­τα­ξά­μην. "
    Καί λέει ο ιερέας  : "Καί πι­στεύ­εις αὐ­τῷ; "
    Καί απα­ντάει ο ανά­δο­χος : " Πι­στεύ­ω αὐ­τῷ ὡς Βα­σι­λεῖ καί Θε­ῷ."   

Καί απαγγέλλει ο ανάδοχος το "Πιστεύω" . Ευτυχώς πλέον διαβάζοντας απο μέσα - καλού κακού θα σας συμβουλέυαμε να το έχετε διαβάσει γιατι τα περισσότερα παιδια αποφασίζουν να επεξεργαστούν το βιβλίο εκέινη την ώρα  :

Τωρα αν εσυ βλεπεις καποια ομοιοτητα εδω η σε οποιοδηποτε αλλο ποστ ΜΟΥ με τα δικά ΣΟΥ τότε τι να πω... πάω πάσο...

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από bibisidis » 01 Νοέμ 2011 13:16

Μεχρι και τα λογια του παπα που εχει κανει copy-paste από αλλού είναι αλλιως. Ελεος.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bibisidis την 01 Νοέμ 2011 13:16, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

synneffaki
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από synneffaki » 01 Νοέμ 2011 13:16

Ποια ειπες ειναι η πηγη σου σε αυτο?

http://www.christopherklitou.com/order_ ... _greek.htm
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος synneffaki την 01 Νοέμ 2011 13:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από mechpanos » 01 Νοέμ 2011 13:16

Κάποιος να τους μαζέψει αυτούς τους 2 PLHZZZ... αν και ξέρω ότι υποδείξεις προς τους mods δεν είναι αποδεκτές, αλλά εμάς, ειλικρινά, τί μας νοιάζει;

Είπες την άποψή σου, είπε την άποψή του.
Βρείτε -τα...αν δεν τα βρείτε και synneffaki αν αισθάνεσαι προδοσία ή δεν ξέρω γω τί, μπορείς να κινηθείς νομικά διεκδικώντας αποζημίωση, τέλος πάντων συμβουλεύσου τον e-lawyer και η λύση θα δοθεί στην δικαιοσύνη.

Άντε γιατί σε λίγο όπως το πάτε θα τις βγάλετε μπροστά μας να τις μετρήσετε (τις σελίδες εννοώ μην πάει στο πονηρό το μυαλό σας)!!!!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από bibisidis » 01 Νοέμ 2011 13:19

synneffaki έγραψε:Ποια ειπες ειναι η πηγη σου σε αυτο?
Συννεφάκι ακουσε με λιγο σε παρακαλω και μην το παρεις καθολου ειρωνικα. Τι περιμενες να γραψω δηλαδη εγω κα ιο καθε αλλος που γραφει 2 αρθρα περι βάπτισης αντι για αυτό

Και ρωτά πάλι ο ιερέας 3 φορές:
Απετάξω τω Σατανά;
Και ο νονός/ά απαντάει:
Απεταξάμην.

Παπας: Λέγε ρε... Αποτάσεσαι?
Νονος: Ε τι να κανουμε δε γινεται κι αλλιως...
Ελεος.. Βαπτιση ειναι. Τα κειμενα μοιαζουν γιατι περιγραφουμε το ιδιο πραγμα.

Άβαταρ μέλους
billt

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από billt » 01 Νοέμ 2011 13:21

Για να κλείσει το θέμα από τη μεριά του ladopano.gr
Το ladopano.gr συνεργάζεται μέσω των affiliate networks με διάφορους affiliates που προβάλουν το ηλεκτρονικό κατάστημα μέσα από τις σελίδες τους. Απαίτησή μας είναι οι σελίδες αυτές και το περιεχόμενό τους να είναι σύννομα.

Χαιρόμαστε που ο affiliate επιθυμεί να τροποιήσει τα εν λόγω κείμενα. Όπως καταλαβαίνετε μας είναι αδύνατο να λάβουμε κάποια μέτρα αν δεν υπάρχει βεβαιωμένη παρανομία πχ 100% αντιγραφή των κειμένων ή φανερά παράνομο υλικό, και το θέμα πρέπει να εξεταστεί νομικά. Σε κάθε περίπτωση βεβαιώνουμε ότι αν κριθεί παράνομο το περιεχόμενο και εκδοθεί οποιαδήποτε απόφαση σε βάρος του affiliate, θα λάβουμε και εμείς τα απαραίτητα μέτρα.
Πέρα από τα παραπάνω τυπικά και μιλώντας ως 'παλιος' στο χώρο του ιντερνετ, δεν νομίζω synneffaki ότι το ivaptisi έγινε τόσο για λόγους ενημέρωσης όσο για να κάνει affiliate sales, κάτι το οποίο δεν είναι κακό. Προσωπικά δεν νομίζω ότι πιάστηκε από τo concept σου ο bibisidis και πιστεύω ότι αν είχες περισσότερες γνώσεις γύρω από το διαδίκτυο θα το είχες καταλάβει αμέσως :)

Για να κλείσει το θέμα εδώ φιλικά προτείνω ο bibisidis να αλλάξει/κατεβάσει το "Το μυστηριο της βαπτισης" που ειναι σε εκκρεμμότητα και εμείς synneffaki, αν το θέλεις και εσύ, να συζητήσουμε για τη σελίδα σου και να σου δώσω και μερικές συμβουλές που θα σου φανούν χρήσιμες μέσω μηνύματος. Απλά στείλε μου προσωπικό μήνυμα με ότι μπορώ να σε βοηθήσω.

synneffaki
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από synneffaki » 01 Νοέμ 2011 13:22

mechpanos έγραψε:Κάποιος να τους μαζέψει αυτούς τους 2 PLHZZZ... αν και ξέρω ότι υποδείξεις προς τους mods δεν είναι αποδεκτές, αλλά εμάς, ειλικρινά, τί μας νοιάζει;

Είπες την άποψή σου, είπε την άποψή του.
Βρείτε -τα...αν δεν τα βρείτε και synneffaki αν αισθάνεσαι προδοσία ή δεν ξέρω γω τί, μπορείς να κινηθείς νομικά διεκδικώντας αποζημίωση, τέλος πάντων συμβουλεύσου τον e-lawyer και η λύση θα δοθεί στην δικαιοσύνη.

Άντε γιατί σε λίγο όπως το πάτε θα τις βγάλετε μπροστά μας να τις μετρήσετε (τις σελίδες εννοώ μην πάει στο πονηρό το μυαλό σας)!!!!
Εχεις απολυτο δικιο.

bibisidis ειπα οσα ειχα να πω. Οι θεσεις μου ειναι ξεκαθαρες. Αποφασισε και πες μου πως θα συνεχιστει. Περιμενω να δω το αποτελεσμα στην σελιδα σου απλα.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από bibisidis » 01 Νοέμ 2011 13:33

synneffaki έγραψε:bibisidis Περιμενω να δω το αποτελεσμα στην σελιδα σου απλα.
Τα αποτελεσματα θα τα δεις στην καινουρια μου σελιδα περι βαπτισης οπου θα εινα ικαθαρα ενημερωτικου χαρακτηρα για να ερθει και να καλυψει το κενο που υπαρχει.

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από bibisidis » 01 Νοέμ 2011 13:41

billt έγραψε:Για να κλείσει το θέμα εδώ φιλικά προτείνω ο bibisidis να αλλάξει/κατεβάσει το "Το μυστηριο της βαπτισης" που ειναι σε εκκρεμμότητα και εμείς synneffaki, αν το θέλεις και εσύ, να συζητήσουμε για τη σελίδα σου και να σου δώσω και μερικές συμβουλές που θα σου φανούν χρήσιμες μέσω μηνύματος. Απλά στείλε μου προσωπικό μήνυμα με ότι μπορώ να σε βοηθήσω.

Billt το να κατεβασω ποστ μου επειδη καποιος ξυπνησε στραβα δεν το νομιζω.
Προτεινω να κανει πρωτα μια ερευνα σε ολο το διαδικτυο για να βρει κειμενα σχετικα με την βαπτιση κα ιτο ποσο μοιαζουν το ενα με το αλλο κα ιμετα να κανει edit το πρωτο της ποστ και να παραδεχτει το λαθος της.

synneffaki
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από synneffaki » 01 Νοέμ 2011 13:46

Θελησα να το σταματησω και σου ζητησα οσα ηθελα με πμ

Βαλε αυτο στο google "Στρέ­φο­νται δυ­τι­κά (πρός τήν είσο­δο) καί ρωτά ο ιερέας τον ανάδοχο 3 φο­ρές: " και θα δεις οτι δεν ξυπνησα απλα στραβα. Τα εγραψα λεξη λεξη.

Σε παρακαλω μην απαντας και συνεχιζουμε.
Κανε οτι νομιζεις. Τοι ιδιο και εγω

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από korgr » 01 Νοέμ 2011 14:07

Όποιος και να είχε το παραμικρό δίκιο, το χάσατε και οι δύο με το ξεκατίνιασμα.
Έλεος συνεχίστε με pm!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Μου κοπιαραν τη σελιδα

Δημοσίευση από cordis » 01 Νοέμ 2011 14:42

δεν μπόρεσα να τα διαβάσω όλα όσα γράψατε αλλά γενικά το λέω... μάλλον πρέπει να γίνει ένα βοήθημα "πως διαφυλάσουμε το περιεχόμενο της σελίδας μας".
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες