Εκτυπωτής

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
87steve

Εκτυπωτής

Δημοσίευση από 87steve » 01 Νοέμ 2011 13:48

Καλησπέρα σε όλους,θα ηθέλα να μου πείτε την γνώμη σας γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω έναν εκτυπωτή,όχι κάτι ιδιαιέτερο τό θέλω για απλή χρήση,όπως κοίταζα στο internet βρήκα έναν εκτυπωτή το μοντέλο είναι HP DeskJet 2050 All-in-One Special Edition στον http://www.e-germanos.gr/e-germanos/pro ... ort=5.Θέλω να μου πείτε έαν αξίζει να τον αγοράσω

Ευχαριστώ πολυ

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Εκτυπωτής

Δημοσίευση από DGeorge » 01 Νοέμ 2011 19:39

Πολλή Καλησπέρα και σε σένα φίλε 87steve :D
1) Απόφυγε -γενικά στη ζωή σου- τα πολυμηχανήματα (All-in-one).
Κάποτε (πριν πολλά χρονια) που δούλευα μάστορας επισκευών ραδιοφώνων, κασσετοφώνων, πικάπ, κλπ. τέτοια πολυμηχανήματα ήταν βούτηρο στο ψωμί μας... Όταν χάλαγε κάτι στο πικάπ, σπάνια δεν θα χάλαγα και κάτι π.χ. στο κασσετόφωνο.
Αντίθετα! Ο έρημος ο πελάτης, ενώ του επισκευάζαμε το πικάπ, δεν είχε ούτε ραδιόφωνο, ούτε κασσετόφωνο για ν'ακούσει :wink:
2)
87steve έγραψε:...όχι κάτι ιδιαιέτερο τό θέλω για απλή χρήση...
Αυτή η φράση σηκώνει 'έναν ωκεανό' νερό :P Κι ένας ασπρόμαυρος, για παράδειγμα, ταιριάζει απόλυτα στις προδιαγραφές αυτές :P
Το γράφω αυτό, διότι εφόσον πας για έγχρωμο -όπως έντονα φαντάζομαι-, πρέπει να κοιτάξεις καλά και τα κόστη των αναλωσίμων (μελανιών) του.
Συνήθως οι εκτυπωτές είναι φτηνοί.... Κι αφού τους αγοράσεις, να το κιτρινάκι σου τελειώνει στις δύο σελίδες και κοστίζει 61$ η τρίχρωμη κεφαλή (ενώ τα άλλα δύο χρώματα είναι full γεμάτα) Οι Εταιρείες 'χτυπούν' στο κόστος των αναλωσίμων!!
Βέβαια 'κυκλοφορούν' κι οι αναγομώσεις, οι οποίες πάλι δεν ξέρω κατά πόσο θα σε ικανοποιήσουν στην πιστότητα του χρώματος, στη διάρκεια κλπ.
Όλα αυτά είναι απλές πληροφορίες από προσωπικές μου εμπειρίες.
Η τελική απόφαση είναι δική σου 8)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DGeorge την 28 Νοέμ 2011 12:54, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Εκτυπωτής

Δημοσίευση από mechpanos » 02 Νοέμ 2011 09:32

Να πάρεις κάτι λίγο πιο ακριβό αλλά με πιο φτηνά μελάνια! Μακροπρόθεσμα καλύτερα θα σου έρθει οικονομικά!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

87steve

Εκτυπωτής

Δημοσίευση από 87steve » 28 Νοέμ 2011 12:12

καλημέρα ευχαρίστω πολύ για της οδηγίες σας.τελικά αγόρασα πιο ακριβό εκτυπωτη και τα αναλώσιμά του είναι πιο φτήνα

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Εκτυπωτής

Δημοσίευση από DGeorge » 28 Νοέμ 2011 12:58

Πολλή Καλημέρα και καλή Εβδομάδα σου :D :D
Μπράβο! Και με γειές το καινούργιο'μηχανάκι' :pint: :pint: :pint: :pint:
Άντε, και καλές εκτυπώσεις :pint: :pint:
Πες όμως και ποιό είναι... Μη μας αφήνεις στην περιέργεια, σαν τα γατιά :lol:

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση