Domain: sdopir.gr

Πωλήσεις ολοκληρωμένων σελίδων με περιεχόμενο και εφαρμογή.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
takisr9

Δημοσίευση από takisr9 » 10 Νοέμ 2011 18:28

Domain:
Active: Ναι
Περιεχόμενο: Ναι
Κατηγορία Περιεχομένου/Domain: Φοιτητική Κοινότητα ΑΤΕΙ Πειραιά
User Database: Ναι (6000)
Καταχωρημένο από: 24 Οκτωβρίου 2008
Ημερήσια επισκεψημότητα 6 τελευταίων μηνών: Στον server μου εχει προεπιλογή το AWstats το οποίο για καποιο λογο δεν μου δειχνει ολο το ετος αλλα σπαστα. Επίσης δεν γνώριζα για το google analytics και σημερα το εγκατέστησα.
Ημερήσια επισκεψημότητα 10 τελευταίων μηνών: Ο ΜΗΝΙΑΙΟΣ ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ Ιανουαρίου-Οκτωβρίου 2011 είναι: 12.400 Μοναδικοί επισκέπτες, 26.700 Συνολικές επισκέψεις και 1.400.000 pageviews / μήνα
Αλλα στοιχεία: Το site αποτελεί μονοπώλειο για το ΤΕΙ μας καθώς είναι το μόνο με forums και χωρίς πολιτικές επιρροές! Εχω κανει διαφήμιση με φυλλαδια, αυτοκολλητα και μεσω fb γι'αυτο και εχω μέλη σχεδόν όλους τους φοιτητές των δυο τμημάτων. Θέλω να το δώσω γιατι δεν προλαβαινω να ασχοληθω πλεον ουτε με το site, ουτε με διαφημισεις affiliate κλπ. Δεν ειμαι banned στο adsense και μολις εχθες εβαλα 2 banner affiliate δοκιμαστικα αφου ενημερωθηκα απο εδω για την υπαρξη τους! Υπαρχουν μεγαλα περιθωρια κερδους απο διαφημισεις σε φροντιστηρια, σεμιναρια λογιστικης κλπ
Το ονομα sdopir προκυπτει απο το ΣΔΟ (Σχολη διοικησης & Οικονομιας) και το teipir.gr που ειναι το επισημο site του ΤΕΙ. Ετσι ειναι σε ολους ευκολο να το θυμουνται.
*Επιπλέον το hosting είναι πληρωμένο εώς Νοέμβρη του 2012 σε unlimited πακέτο.

Στοιχεία επικοινωνίας: takisr9@yahoo.gr
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος takisr9 την 14 Δεκ 2011 20:03, έχει επεξεργασθεί 6 φορές συνολικά.

takisr9

Δημοσίευση από takisr9 » 10 Νοέμ 2011 19:39

Υπάρχει πελατολόγιο (3) από φροντιστηρια και εταιρείες σεμιναρίων που δίνουν 200-300/εξάμηνο. Συνολικά δηλαδή 1400 τον χρονο μονο απο αυτα. Καποιος που γνωριζει μπορει να το απογειωσει αφου στα Forums γινεται κυριολεκτικα ο χαμος οπως δειχνουν και τα στατιστικα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος takisr9 την 14 Δεκ 2011 20:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 10 Νοέμ 2011 22:39

Φίλε Τάκη, κανονικά δεν πρέπει να το αγοράσει κάποιος ή να συνεχίσει να το ενημερώνει κάποιος που φοιτεί στο συγκεκριμένο τμήμα για να μπορεί να το ενημερώνει;
Εικόνα

takisr9

Δημοσίευση από takisr9 » 10 Νοέμ 2011 23:16

Μα και εγω εχω τελειωσει και με τις αλλαγες που γινονται στο ΤΕΙ δεν εχω ιδεα για το τι συμβαινει. Υπαρχουν ατομα που οικειοθελως γινονται συντονιστες και ελεγχουν, απαντουν κλπ. Το site αυτο τους προσφερει παρα πολλα εντελως δωρεαν! Γι'αυτο και υπαρχει πολυ καλο κλιμα συνεργασιας αναμεσα στα μελη. Με μια απλη ανακοινωση μαζευονται 5-10 ατομα που θελουν να βοηθησουν σαν συντονιστες. Αλλα και στη χειροτερη που δεν υπαρχει κανεις, αν ελεγχεις απλα να τηρουνται οι κανονες του forum (να μη γινονται αναφορες σε κομματα, να μη βριζουν κλπ) εισαι καλυμενος.
Μετα απο τοσα χρονια λειτουργιας ολοι γνωριζουν τι και πως και απλα μοιραζονται πληροφοριες στις αντιστοιχες κατηγοριες.
Ειλικρινα το αγαπω αυτο το site γιατι το εχω δημιουργησει απο το 0 αλλα πλεον κουραστηκα! Ειμαι ολη μερα στη δουλεια και δεν εχω ορεξη να λιωνω, να ψαχνω για εταιρειες να διαφημιστουν κλπ! Θελω απλα να μπαινω 5 λεπτα fb τη μερα! :P
Οσο υπηρετουσα τη πατριδα, το ειχε αναλαβει αλλος που δεν ειχε καμια σχεση με το αντικειμενο και λειτουργησε μια χαρα για 9 μηνες κ μαλιστα με ανοδικη πορεια!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 11 Νοέμ 2011 21:19

βλέπω έχει 2 φορουμ... έχει μια user data base ή δυο;

με ένα διαφορετικό layout θα έβγαζες περισσότερα από adsense, όπως και αν είχες τα θέματα view σε όλους και όχι μόνο στα μέλη.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

takisr9

Δημοσίευση από takisr9 » 12 Νοέμ 2011 12:15

Ειναι σε 2 διαφορετικες βασεις δεδομενων. Σε 2 μερες με το affiliate εχω 11€! Αν συνεχισει ετσι θα ειναι μια χαρα! Περιμενω να ενεργοποιηθει και το adsense.
Τι εννοεις διαφορετικο layout? Διαφορετικο theme? Δεν ξερω πως τα κανουμε αυτα, Εχει 2-3 μεσα και απλα διαλεξα αυτό. Στο δευτερο forum δεν εχω ιδιο γιατι δεν ξερω να το βαλω :oops:
Θα ηθελα να μου πεις πως μπορω (οταν ενεργοποιηθει) να βαλω το adsense να εμφανιζει μια γραμμη text links κατω απο τις δημοσιευσεις οπως ακριβως εδω.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 12 Νοέμ 2011 16:20

εδώ πάντως δεν αποδίδει τίποτα αυτό, απλά το έχω γιατί είναι διακριτικό. αν θες να βγάλεις κάτι θα πρέπει εκεί που έχω εγώ τα text links να βάλεις κάποιο banner, έστω και το πιο μικρό.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

madman_89

Δημοσίευση από madman_89 » 13 Νοέμ 2011 19:27

ωχ! το φορουμ της σχολης μου πωλειται :P !
ειμαι και γω μελος στο sdopir 2 χρονια περιπου και οντως ειναι παρα πολυ χρησιμο! ειδικα στις εξεταστικες γινεται χαμος οποτε τοτε λογικα θα βγαζεις αρκετα περισσοτερα! με αυτα που λες αξιζει να αφιερωνεις εστω και λιγο χρονο την μερα.
παντως αν θες να το πουλησεις καλυτερα να το δωσεις σε καποιον σχετικο με τη σχολη

takisr9

Δημοσίευση από takisr9 » 15 Νοέμ 2011 11:31

Στείλτε μου τη προσφορά σας.
Περισσότερες πληροφορίες σε pm
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος takisr9 την 14 Δεκ 2011 20:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

takisr9

Δημοσίευση από takisr9 » 20 Νοέμ 2011 21:15

madman_89 έγραψε:ωχ! το φορουμ της σχολης μου πωλειται :P !
ειμαι και γω μελος στο sdopir 2 χρονια περιπου και οντως ειναι παρα πολυ χρησιμο! ειδικα στις εξεταστικες γινεται χαμος οποτε τοτε λογικα θα βγαζεις αρκετα περισσοτερα! με αυτα που λες αξιζει να αφιερωνεις εστω και λιγο χρονο την μερα.
παντως αν θες να το πουλησεις καλυτερα να το δωσεις σε καποιον σχετικο με τη σχολη
Δυστυχώς αν και το γνωστοποίησα στα μέλη του site δεν υπάρχει κάποιος με γνώσεις και χρόνο να το αναλάβει. Ελπίζω ακομα κι αν το διαχειριστεί κάποιος εμπορικά κυρίως, τα forums να συνεχίσουν να προσφέρουν ότι τοσα χρόνια στους φοιτητες μας.

madman_89

Δημοσίευση από madman_89 » 28 Νοέμ 2011 01:24

takisr9 έγραψε: Δυστυχώς αν και το γνωστοποίησα στα μέλη του site δεν υπάρχει κάποιος με γνώσεις και χρόνο να το αναλάβει. Ελπίζω ακομα κι αν το διαχειριστεί κάποιος εμπορικά κυρίως, τα forums να συνεχίσουν να προσφέρουν ότι τοσα χρόνια στους φοιτητες μας.
ειναι δυσκολο να βρεις καποιον απο τη σχολη! το πιο εφικτο θα ηταν νομιζω να το αναλαβει ομαδα φοιτητων για το οικονομικο σκελος κιολας. αλλα δυσκολο κι αυτο :/
ασχετο αλλα νομιζω οτι θα μπορουσες να προωθησεις προσφορες τυπου groupon! δηλαδη να φτιαξεις ενα topic στο Fun & Others και να το ονομασεις ξερω γω προσφορες για φοιτητες! θα τα παει καλυτερα απο το forex νομιζω :P

takisr9

Δημοσίευση από takisr9 » 01 Δεκ 2011 14:04

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μάθει για τη καλύτερη τιμή που έχω δεχτεί ως τώρα και να στείλει τη προσφορά του
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος takisr9 την 14 Δεκ 2011 20:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

takisr9

Δημοσίευση από takisr9 » 04 Δεκ 2011 21:59

Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να στείλει τη προσφορά του.

takisr9

Δημοσίευση από takisr9 » 09 Δεκ 2011 11:49

Η μεγαλύτερη προσφορά ως τώρα είναι 1600 ευρω. Όποιος ενδιαφέρεται πρέπει να στείλει τη προσφορά του με email ή pm εγκαίρως!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Πωλήσεις σελίδων με περιεχόμενο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης