Ενώ οι προβολές σελίδας είναι σταθερές τα κλικ μειώνονται σημαντικά

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
pareisaktos

Ενώ οι προβολές σελίδας είναι σταθερές τα κλικ μειώνονται σημαντικά

Δημοσίευση από pareisaktos » 24 Νοέμ 2011 20:50

καλησπέρα. Τον τελευταίο καιρό (και κυρίως τις 3 τελευταίες μέρες) αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ οι προβολές σελίδας σύμφωνα με το google analytics είναι σταθερές (όσες δηλαδή ήταν και τις προηγούμενες μέρες του μήνα) οι προβολές σελίδας του Adsense έχουν μειωθεί σημαντικά με αποτέλεσμα να μειώνονται και τα κλικ στις διαφημίσεις μου σημαντικά. Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό το πράγμα;

Για όσους δεν γνωρίζουν σύμφωνα με τη google μία προβολή σελίδας διαφημίσεων είναι: "Μια προβολή σελίδας δημιουργείται κάθε φορά που ένας χρήστης προβάλει μια σελίδα όπου εμφανίζονται διαφημίσεις Google. Καταμετράται μία προβολή σελίδας ανεξάρτητα από τον αριθμό διαφημίσεων που προβάλλονται σε αυτήν τη σελίδα"

Επίσης οι διαφημίσεις στις σελίδες μου, τουλάχιστον σε εμένα φορτώνουν κανονικά. Δεν έχω δηλαδή περιεχόμενο για το οποίο η google δεν εμφανίζει διαφημίσεις.

Με Λίγα λόγια τα κλικ τις 2 τελευταιες μερες έχουν μειωθεί γύρω στο 35% ενώ οι προβολές σελίδας δεν έχουν μειωθεί καθόλου

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης