Πρόβλημα με σύνδεση σε ασύρματο δίκτυο

Πληροφορίες σχετικές με τα τοπικά δίκτυα, WiFi, τον εξοπλισμό, τις εφαρμογές τους και σχετικό λογισμικό.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Glenfiddich

Δημοσίευση από Glenfiddich » 29 Νοέμ 2011 16:16

Καλησπέρα.
Έχω ένα laptop Fujitsu Siemens με Windows Vista λειτουργικό και σύνδεση Connx με Sagem router. Εδώ και περίπου ένα μήνα δεν μπορώ να συνδεθώ ασύρματα στο δίκτυο αυτό από το λάπτοπ μου. Και δεν μπορώ να βρω τι φταίει, καθώς από την μία, σε όσα άλλα ασύρματα δίκτυα έχω δοκιμάσει να μπω το laptop μπαίνει κανονικότατα και από την άλλη στο δικό μου δίκτυο άλλα 2-3 διαφορετικά laptop επίσης μπαίνουν κανονικότατα. Άρα, κατά έναν περίεργο τρόπο το πρόβλημα υπάρχει μόνο μεταξύ του laptop μου και του δικτύου. Έχει να προτείνει κανείς καμμία λύση;
Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 30 Νοέμ 2011 12:02

Μάλλον το πρόβλημα προκύπτει από την διαδικασία ασφάλειας μεταξύ τους, δοκίμασε να διαγράψεις το δίκτυο που έχει αποθηκευτεί στα ασύρματα δίκτυα στο σχετικό μενού και να δοκιμάσεις πάλι, ίσως και με ρύθμιση στατικής διεύθυνσης στήν ασύρματη κάρτα του laptop.
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Απάντηση

Επιστροφή στο “Δίκτυα, WiFi και εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες