Δεν εμφανίζονται τα σχόλια

Μια περιοχή για το WordPress, αυτή την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για blogging

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
kevag
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kevag » 01 Δεκ 2011 08:30

Καλημέρα, έχω ένα πρόβλημα με τη σελίδα μου. Μέχρι πρότεινος είχα απανεργποιημένα τα "σχόλια" αλλά χθες χρειάστηκε να τα ενεργοποιήσω και τότε κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά. Πιο συγκεκριμένα, παρόλο που μπορεί κάποιο να κάνει ένα σχόλιο, τα σχόλια δεν υπάρχουν σε κοινή θέα. Απλά γράφει από κάτω από το ποστ "15 σχόλια" . Μπορώ να τα δω μόνο εγώ μέσα από το dashboard , αλλά θα ήθελα αν γίνεται να φαίνονται σε όλους τους επισκέπτες.

Καμιά ιδέα κανείς ?

lavelle

Δημοσίευση από lavelle » 01 Δεκ 2011 11:17

kevag έγραψε:Καλημέρα, έχω ένα πρόβλημα με τη σελίδα μου. Μέχρι πρότεινος είχα απανεργποιημένα τα "σχόλια" αλλά χθες χρειάστηκε να τα ενεργοποιήσω και τότε κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά. Πιο συγκεκριμένα, παρόλο που μπορεί κάποιο να κάνει ένα σχόλιο, τα σχόλια δεν υπάρχουν σε κοινή θέα. Απλά γράφει από κάτω από το ποστ "15 σχόλια" . Μπορώ να τα δω μόνο εγώ μέσα από το dashboard , αλλά θα ήθελα αν γίνεται να φαίνονται σε όλους τους επισκέπτες.

Καμιά ιδέα κανείς ?
προφανώς λείπει από το theme σου (single.php) ο κώδικας που εμφανίζονται τα comments.

kevag
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kevag » 01 Δεκ 2011 13:41

lavelle έγραψε:
kevag έγραψε:Καλημέρα, έχω ένα πρόβλημα με τη σελίδα μου. Μέχρι πρότεινος είχα απανεργποιημένα τα "σχόλια" αλλά χθες χρειάστηκε να τα ενεργοποιήσω και τότε κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά. Πιο συγκεκριμένα, παρόλο που μπορεί κάποιο να κάνει ένα σχόλιο, τα σχόλια δεν υπάρχουν σε κοινή θέα. Απλά γράφει από κάτω από το ποστ "15 σχόλια" . Μπορώ να τα δω μόνο εγώ μέσα από το dashboard , αλλά θα ήθελα αν γίνεται να φαίνονται σε όλους τους επισκέπτες.

Καμιά ιδέα κανείς ?
προφανώς λείπει από το theme σου (single.php) ο κώδικας που εμφανίζονται τα comments.
Kαι σε αυτή την περίπτωση τι μπορώ να κάνω. Είναι κάποια απλή εντολή που μπορώ να προσθέσω μόνος μου? Δεν κατέχω από προγραμματισμό, απλά διαχειρίζομαι ένα αγορασμένο theme

Media Search
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Media Search » 02 Δεκ 2011 19:29

kevag έγραψε:
lavelle έγραψε:

Καμιά ιδέα κανείς ?
Kαι σε αυτή την περίπτωση τι μπορώ να κάνω. Είναι κάποια απλή εντολή που μπορώ να προσθέσω μόνος μου? Δεν κατέχω από προγραμματισμό, απλά διαχειρίζομαι ένα αγορασμένο theme
τα έχεις κάνει Approve τα σχόλια?

kevag
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kevag » 02 Δεκ 2011 19:34

Σχεδόν το έλυσα το πρόβλημα. Ξανακατέβασα το theme και έκανα εκ νέου εγκατάσταση το comments.php . Το πρόβλημα σχεδόν λύθηκε καθώς εμφανίζεται μια άσχετη εντολή ακριβώς κάτω από τη φόρμα ( γράφει τα εξής You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> )

Απλά είπα να μη επιμείνω ακόμη μιας και γενικά τα σχόλια τα έχω πάντα απενεργοποιημένα και μόνο για την ανάρτηση με ένα διαγωνισμό χρειάστηκε να τα ανοίξω.

Media Search
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Media Search » 02 Δεκ 2011 20:08

kevag έγραψε:Σχεδόν το έλυσα το πρόβλημα. Ξανακατέβασα το theme και έκανα εκ νέου εγκατάσταση το comments.php . Το πρόβλημα σχεδόν λύθηκε καθώς εμφανίζεται μια άσχετη εντολή ακριβώς κάτω από τη φόρμα ( γράφει τα εξής You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> )

Απλά είπα να μη επιμείνω ακόμη μιας και γενικά τα σχόλια τα έχω πάντα απενεργοποιημένα και μόνο για την ανάρτηση με ένα διαγωνισμό χρειάστηκε να τα ανοίξω.
η εντολή δεν είναι άσχετη, απλά εννοεί ότι το site επιτρέπει να περάσεις html μέσα από τα σχόλια. άρα μέσα από τα σχόλια οι επισκέπτες μπορούν να βάλουν links, bold κτλ.

kevag
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kevag » 02 Δεκ 2011 20:14

Media Search έγραψε:
kevag έγραψε:Σχεδόν το έλυσα το πρόβλημα. Ξανακατέβασα το theme και έκανα εκ νέου εγκατάσταση το comments.php . Το πρόβλημα σχεδόν λύθηκε καθώς εμφανίζεται μια άσχετη εντολή ακριβώς κάτω από τη φόρμα ( γράφει τα εξής You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> )

η εντολή δεν είναι άσχετη, απλά εννοεί ότι το site επιτρέπει να περάσεις html μέσα από τα σχόλια. άρα μέσα από τα σχόλια οι επισκέπτες μπορούν να βάλουν links, bold κτλ.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

Απάντηση

Επιστροφή στο “WordPress γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες